kayıt sırasında tekleyip atlamalara neden olan lanet

Merhabalar ben Chaotic ,öncelikle bu forumu kuran , bilgilerini bizlerle paylaşan adeta Jedi şövalyeleri kabul ettiğim dostlara merhaba diyorum...
Sorunum şu ,
Sound forge ile gitar etc. kayıtlar yapıp "Cakewalk" adlı programın midi davullarını baterist olarak kullanmaktayım ,bugüne kadar herşey güzeldi
bendeki konfigrasyonun ilgili ıvır zıvırları :
p3-600 işlemci ,256 sdram,pci128 ses kartı
kayıtları şöyle yapıyorum ,çok basit -44100 standart wav için
sound forge dan record a basıp cakewalktan yazdığım davul midilerini startlayıp üzerine gitarı eş zamanlı çalıp mutlu bir hayat sürüyordum .,paşa paşa oluyordu
lakin aleti değiştirip .:
amd athlon xp2500+512ddr+aynı ses kart lı konfigrasyona geçince
kayıdı başlatıp cakewalk u çalıştırınca kaydetme sırasında rastgele yerlerde Sound forge 'un "GAP" DEDİÐİ şöyle kırmızı marker larla işaretlediği boşluklar oluşmakta hayatım kabusa döndü adeta ,oysa yeni aldığım alet daha iyi olmalı ana niye böyle oldu anlamadım ,
Mahcem Ağbey o kafanı yasladığın kollarına kurban ,o kulaklığına hastayım bunu böyle bil ,yardım et ağbey bak bu yüzden amerikanın ücra köşelerindeki çin mahallesi tipi forumlarda sürtmeye başladım ,kimse kimseyi tanımıyor o nası yerler öle ...ta ki burayı bulana dek, böyyük Mahcem ve sevgili Ceday Domokun kardeşe sevgilerle....
Soruların devamı gelecek çuvalda küçük küçük kağıtlar var bunu seçtim buyrun :D

ceday der ki...

Sound Forge icinden kullandigin kart icin secilmis bulunan "latency" degerini artirman gerekiyor. Ben bu programi kullanmadigim icin nasil yapilir bilmiyorum. Yol tehlikelerle doludur. Ama Help denen bir bilge sana gerekli yardimi yapacaktir. Latency ayarini bul ve arttir. Sonra tekrar dene. Bahsettigin sorun kalmayacak. Fakat bu sefer de caldigin seyin hoparlorden yanki gibi gecikmeyle geldigini farkedeceksin. Ve iste o zaman isigi gorup dogru soruyu soracaksin:

"artik zamani geldi, ben ciddi kayitlar yapabilmek icin hangi ses kartini almaliyim?"

Guc seninle olsun!

lsvader.gif

Genellikle o tür takılma problemleri harddisk performansından kaynaklanıyor. Sisteminin yüklü olduğu harddiske kayıt yapıyorsan ( kayıt için ayrı bir HD kullanmıyorsan) harddiskini muntazam şekilde defraglı tutmaya çalış. Ayriyetten yeni makine ile windows xp ye geçmişsen ve NTFS file formatını kullanıyorsan Disk Caching denen özelliğide kapatmanı öneririm birde öyle dene

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ya hocam 5600 rpm de yapmıyodu 7200 de nasıl oluyor ,98 i yükledim tertemiz bilgisayara sonra da denedim ama olmadı be hocam ,
Latency i bir deniyim , i'll be back

Geri