Elektro Gitar Tel Gevşeklik Ve Cızırdama Sorunu

Üst tellerin kalın olması yeterli olacaktır, alt telleri de kalın alırsanız bend yapmanız zorlaşır.
fark etmiyoda en uygununu en rahatını ve en temiz tonlusunu istiyorum aslında tüm mesele bu sorun çıkarmasın yeter. ayrıca söyledimmi bilmiyorum ama ben ernia ball 10 46 kullanıyorum. yani 010 tel zaten deanda sanırım 010 tel arada ne fark var anlamadım

"Senli benli" konuşmaları bırakalım artık lütfen. Arkadaş mıyız acaba?

Ben 0.10-0.52 değil 0.10-0.56 önerdim. O kadar düşük akortlara çekmediğim için gitarımı tam olarak emin değilim. En iyisi denemek. Belki @programci_84 abimiz bakarsa yardımcı olabilir tel kalınlığı hakkında. Kendisi de gitarlarını düşük akortta kullanıyor.
Bu kadarr rahatsız olacağın birşey söylemedim ciddimisin dedim sadece? bu rahatsız olmanın kaynağı nereden geliyor acaba. şöyle ters yorumlar atma.

ayrica hocam, cok senli benli konusuyorsun benim de gozumden kacmadi. belli bir seviyede konusulur online forumlarda.
senli benli konuşmadım sadece sorularda ciddimisin gibisinden söylemişimdir ciddimisiniz demem daha doğru olur tabiki ama belki gözümden kaçmıştır. bu kadar insanın rahatsız olacağı bir şey olduğunu zannetmiyorum

senli benli konuşmadım sadece sorularda ciddimisin gibisinden söylemişimdir ciddimisiniz demem daha doğru olur tabiki ama belki gözümden kaçmıştır. bu kadar insanın rahatsız olacağı bir şey olduğunu zannetmiyorum
bastan beri her cevabi senli benli vermissiniz de ondan dedim, benim icin cok sorun degil fakat bir seviye tutulursa daha temiz olur bence

tel konusunu da sabah genel bir bilgi verdim, .12 telleri bu tuniningler icin bicilmis kaftan, 2 ton ince 2 ton kalin cok faketmez ama mi'den la'ya cekmek baya ters standart setler icin

elixir'in nanoweb serileri memnun edecektir. kendim su an .10 standart kullaniyorum, drop c en fazla inecegim nokta bundan sonra kirilmaya basliyor

ayrica tuninig cok sik degistirme gitari biraz kaydirabilir. tavsiyem tuning degistirme araliginizin dusuk olmasi yonunde, standart b ile standart e arasinda oynamasin.

bastan beri her cevabi senli benli vermissiniz de ondan dedim, benim icin cok sorun degil fakat bir seviye tutulursa daha temiz olur bence

tel konusunu da sabah genel bir bilgi verdim, .12 telleri bu tuniningler icin bicilmis kaftan, 2 ton ince 2 ton kalin cok faketmez ama mi'den la'ya cekmek baya ters standart setler icin

elixir'in nanoweb serileri memnun edecektir. kendim su an .10 standart kullaniyorum, drop c en fazla inecegim nokta bundan sonra kirilmaya basliyor

ayrica tuninig cok sik degistirme gitari biraz kaydirabilir. tavsiyem tuning degistirme araliginizin dusuk olmasi yonunde, standart b ile standart e arasinda oynamasin.
Bilgiler için çok teşekkür ederim. kusura bakmayın yani ben çok fazla dikkat edemem o tür konuşmalara ama haddimide aşmamak için elimden geleni yaparım her konuda fazla sizli bizli konuşamam siz diye hitab ederim normaldede kusura bakmayın yinede :D bende şuan 2 set ernie ball 0 10 tel var. drop c de iken çok fazla sorun yaşamamıştım. 0 12 telleri drop c de tonu kötümü verir çünkü bir sonraki cover im içinde drop c yi kullanıcam drop c için ernie ball 0 10 46 yımı kullanırım 012 dediğiniz setimi? elixir in dediğiniz seti 12 52 mi? biraz pahalılar :D ayrıca yine gevşek düşmesin tel? çok uğraştırdı gitarım beni akord konusunda

Bilgiler için çok teşekkür ederim. kusura bakmayın yani ben çok fazla dikkat edemem o tür konuşmalara ama haddimide aşmamak için elimden geleni yaparım her konuda fazla sizli bizli konuşamam siz diye hitab ederim normaldede kusura bakmayın yinede :D bende şuan 2 set ernie ball 0 10 tel var. drop c de iken çok fazla sorun yaşamamıştım. 0 12 telleri drop c de tonu kötümü verir çünkü bir sonraki cover im içinde drop c yi kullanıcam drop c için ernie ball 0 10 46 yımı kullanırım 012 dediğiniz setimi? elixir in dediğiniz seti 12 52 mi? biraz pahalılar :D ayrıca yine gevşek düşmesin tel? çok uğraştırdı gitarım beni akord konusunda
drop c cok sorun yasatmaz cunku standart d ile cok bir farki yok zaten 6. tel haric

fakat drop a# falan .10 teller ile sikinti yaratmaya basliyor

tel konusunda ad aldin mi en az 5 ay gidiyor tam performans teller, koparmadigim surece, cok koparan bir insanim. 10 lira falan fazla oluyor ama tone baya iyi, ustune uzun vadeli teller.

drop c cok sorun yasatmaz cunku standart d ile cok bir farki yok zaten 6. tel haric

fakat drop a# falan .10 teller ile sikinti yaratmaya basliyor

tel konusunda ad aldin mi en az 5 ay gidiyor tam performans teller, koparmadigim surece, cok koparan bir insanim. 10 lira falan fazla oluyor ama tone baya iyi, ustune uzun vadeli teller.
6. tel hariç derken kalın telmi ? hangisi daha iyi olur drop c için? ernie ball kullanmammı yoksa yoksa 12 lik elixirmi? kastettiğiniz tel mydukkan.com :: Elixir 12052 Nano Web Light :: Elektro Gitar Teli 010 bu sanırım?

C den D#'e gevşettiğinde bass gitar frekansına merhaba diyor gitarın o yüzden yazdım. ama illaki A# veya benzeri drop tuning istiyorsan cleartone un özel telleri var

Daha önce başka yerlerde de söyledik: Her tam ses düşüş için, mevcut setten bir sonraki seti seçeceksiniz. Örneğin, gitar 10-46 set ile standart akortta (E) stabil çalışıyorsa, D için 11-48, C için 12-52, B için 13-56 kullanılırsa, yalnızca tel yüksekliği ayarı ve FR gibi yaylı köprü mekanizmalarına sahip gitarlar için yay ayarı ile tekrar stabil duruma gelinir.

Drop akortlarda ekstra üst tel gevşetmesi de olduğu için, bu sefer de en kalın telde bir sonrakini seçmek lazım. Mesela Drop A akordu, standart B'den elde edileceği için, 13-56 yerine 13-58 veya 13-62 gibi bir set kullanmak optimum sonuç verir.

Geri