21 perde gitara 24 perde sap takılabilir mi?

Merhaba arkadaşlar 21 perdelik bi sapım var ama en azından 22 perdelik bi sap almak istiyorum ama bununla beraber entonasyon veya uyum gibi sorunlarla karşılaşır mıyım ?Daha önce yaptıran varsa yardımcı olabilir mi acaba :)24 perdelik sap için yeterli alan var aslında ama uyumlu olur mu diye merak ediyorum..Şİmdiden teşekkürler...

manyetikleri sıkıştırıp gövdeyi daha fazla oyman gerekir. ancak skalası uzun sap alırsan(standart genelde 25.5 tir 27 ye çıkanlar var onlardan alırsan olur sanırım. baritone derler o gitarlara. kalın akord etmeye mehillidirler.) olabilr. ama sat gitarı 24 perde gitar al demek en mantıklı ve masrafsız olanı.

21 yerine 22 takabilirsin çünkü 22 perde olanların 22. perdesi ekseriyetle fingerboard un çıkıntı olan kısmında bulunur, ama 24 için gövdeyide modifiye etmen gerekir..

• Konu Sahibi Konu Sahibi
vilekrueger demiş ki:
21 yerine 22 takabilirsin çünkü 22 perde olanların 22. perdesi ekseriyetle fingerboard un çıkıntı olan kısmında bulunur, ama 24 için gövdeyide modifiye etmen gerekir..

Bunu duyduğuma sevindim adamım...24 olmasa da olurdu zaten.22 perde de işime gelir..amaç mi notasına bend yapmak ;)

Geri