dinlediğim şarkıların akorlarını nasıl çıkarabilirim birde

sorunum dinlediğim şarkıların akorlarını çıkarırken zorlanıyorum... solo yardımı ile çıkarıyorum genelde...

çok müzik dinliyorum(kulağımla :p) , günde 5-6 saat çalışıyorum(hatta daha fazla)

akustikve elektro ilee..

ekstra tavsiyeleriniz varsa sevinirim teşekkürler...

Çok dinlemek yerine çok parça çalış. Yani akorlarını indir bir sürü parça çalış. Zamanla kendi kendine çıkarmaya başlarsın.

Zamanla olucak bir şey bencede çok parça çalış + bastığın akorların kulağına iyice yerleşmesi lazım yani gözün kapalı şuraya basarsam şu sesi alırım gibisinden

arkadaşlar haklı ne kadar fazla parça indirip çalışırsan sesler o kadar iyi kulağına yerleşir.bir süre sonra zaten parça dinlediğinde parmaklarının notaları bulduğunu göreceksin başarılar :p

butun bu soylenenlerin dogrulugunun yanisira, armoni ogrenmeye de calis yani major veya minor yada hicaz yada baska bir mod' daki (makam) parcanin icinde yuruyen akorlar nasil belirlenir,dominant'i veya durgusu neresidir,bu yerlerde hangi akorlar basilir bunlar hakkinda az da olsa bilgi sahibi olursa ,zamanla isin cok kolaylasir...
nikolay RIMSKY-KORSAKOV 'un turkceye cevrilmis bir armoni kitabi var,ona ulasabilirsen cok iyi olur derimmm...

Geri