"pure morning"veya "taste in men" davul

Cehaletimi bagisla ama bu sarkilari (gruplari?)bilmiyorum, baska bir iki parca daha soylesen bu tarz davulu olan, bizim gibi yaslilarin da bilecegi, belki daha kolay yardimci olabiliriz :)

Şarkıların soundlarını çok hatırlamıyorum ama... Ben orada bir reverb (ya da benzeri bir efekt) ve tonlama oyunu olduğunu düşünüyorum...

Şu da olabilir, kanal kayıt bu sonuçta... Kaydettikten sonra, snare üzerine kasnak veya benzeri bir ses kaydedip, ikisini üstüste bindirmiş olabilirler... Bu tip şeyler yapılıyor bunu biliyoruz, gitar vuruşlarına eklenen ufak efektler gibi...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
ikiside placebo şarkısıdır, placebo pek sevmem ama o davul sound'unu seviyorum, bu arada muhtemelen o sesler loop'tur, gargoyle olayın üstüste bindirme falan olduğunu sanmıyorum. daha örnek gerekirse buna benzer davul sound'larına, tea party'nin transmission albümünden birkaç şarkı (hangileri hatırlamıorum ama genel davul sound'u öyle albümün aslında) da söylenebilir.. (temptation olabilir), sonraaa.. aslında ufak bir loop alıp bir yere upload edersem linkini koyarım buraya..

Dostum haklısındır, loop da olabilir... Ben zaten sadece bir olasılıktan bahsetmiştim. Bahsettiğin şarkıyı da merak ettim, bulup dinlemeye çalışayım... :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
mutaka bir drive var davulda ve overcompression da var ama hala o kadar "temizleyemedim" olayı, bir de mesela babazula'nın "erotika" isimli şarkısında elektronik davul var loop, ve çok tok, onun da sırrını çözemedim, tamam onda da overcompression var ama nereye kadar? :D

Anladım ne istediğini, senin ilacın limiter :) Basit örneğini Steinberg Groove Agent de görebilirsin. Hafiften drive a giren compressed bir davul oluyor davulun limiter knob'u kökleyince

hah aslansın işte be limiter işte hatırladım! eskiden öyle ayuca davullar için davul trackini komple t-racks e atıp limiter dan overload'u falan köklüyodum compressor de var, oh be saol sktheist kardeşim

Pro Tools diye birsey duydunuz mu bilmiyorum. Ama piyasada bulabiliceginiz cogu album bununla kaydedilmistir. Eminim ki placebo da buna dahil. Cok fazla oynaniyor zaten kayitlarla artik bu program sayesinde. Binlerce sarki soyleyemeyen, davul calamayan adamlarin perfomansi bile bununla duzeltiliyor. Artik davul firmalari davulculara sponsor olumadan davulculari calarken seyretmek istiyor resmen. Artik bu duruma geldi piyasa. Onun icin albumlerde duydugunuz soundlara pek takilmayin bence.

Geri