Seymour Duncan Wiring

xc_mrc_04schematics.jpg
Merhabalar,
Dün gece aklıma bir şey takıldı bilenler bir göz gezdirirse sevinirim.
Cort X- Customdan Sh-8 , Sh-2 söktüm diğer gitara takacakken Cort' un resimdeki şu diyagramına rastladım;
Ama bu diyagram bana hatalı gibi geldi çünkü Seymour Duncan ' larda benim bildiğim siyah kablo Hot çıkıştır.
Gitarın iç bağlantısı da resimdeki gibiydi.
Sanki hatalı bir bağlantı var gibi.
Yorumlarınızı bekliyorum.

Seymour Duncan'ın sitesinden tam sizin gitar konfigürasyona göre şema da çıkartılabilir, ben benzer bir şemayı aşağıdaki linkten baktım. Buna göre de siyah canlı, yeşil şase olarak görülüyor.
Wiring Diagrams

Diğer taraftan, geçenlerde Strat için bir JB Jr (bridge) aldım. İçinden çıkan bağlantı şemasında, eğer mevcut Strat manyetiklerine bağlayacaksanız yeşil ile siyah kabloyu yer değiştirin diyordu, yani yeşili canlıya, siyahı da şaseye. Ama diğer manyetikler de SD ise, siyah canlı, yeşil şase görünüyordu.

Seymour Duncan'ın sitesinden tam sizin gitar konfigürasyona göre şema da çıkartılabilir, ben benzer bir şemayı aşağıdaki linkten baktım. Buna göre de siyah canlı, yeşil şase olarak görülüyor.
Wiring Diagrams

Diğer taraftan, geçenlerde Strat için bir JB Jr (bridge) aldım. İçinden çıkan bağlantı şemasında, eğer mevcut Strat manyetiklerine bağlayacaksanız yeşil ile siyah kabloyu yer değiştirin diyordu, yani yeşili canlıya, siyahı da şaseye. Ama diğer manyetikler de SD ise, siyah canlı, yeşil şase görünüyordu.

Muhtemelen reverse winding hadisesinden strat bağlantısında böyle birşey diyor , ama sizin de dediğiniz gibi 2 sd bağlanırken neden böyle bi diyagram var hala anlayamadım.

Geri