Washburn Mercury Series

Herkese selamlar,
Birkaç gün önce Washburn MG-200 modelinde, Mercury serisinden olan bir gitar elime geçti. Henüz çalamadım, imkanım olmadı ama; bu gitara dair deneyimleri-bilgileri olanlar varsa sunmalarını rica ediyorum.
Özel bir gitara benziyor, fotoğraflarda tam belli olmuyor ama yeşilli siyahlı falan ilgi çekici bir görüntüsü var.
Ben de merak ettim bu gitar nedir ne değildir, kıymetli bir şey midir, ucuz bir gitar mıdır nedir diye, internette epey bi arama yaptım ama pek bi sonuca ulaşabildiğim söylenemez, sanırım eski bir seri.
Foruma yazmakta buldum çareyi. ;)
Düşüncelerini paylaşan herkese şimdiden teşekkürler..

bende bir mg serisi var, ancak model numarasini tam hatirlayamiyorum, mg-94 gibi bisey olmasi lazim.
iki humbucker tek single washburn manyetikli, orjinal floyd rose sistemli 22perde bir gitar. push-pull ton potu var. cok nitelikli tonlari yok acikcasi, klavyesi ise oldukca rahat ancak gitarin sustain'i de cok icacici degil. 11 senelik bir gitar, biraz hirpaladim, cok kaliteli oldugunu soyleyemeyecegim. donanimi ve floyd rose kilit aksami pek dayanikli degil. zamaninda 400$ civarina aldigimi hatirliyorum. yine de o donemdeki fiyatlar icin degerini sonuna kadar hakedecek bir gitardi.
gitar essek olusu gibi agir, agacinin ne oldugunu kestiremiyorum ama su ana kadar elime aldigim en agir gitar. ilk gozagrim.

bende bir adet Mg-20 sahibiyim.
guzle aletlerdir. 90'ların ortasına kadar ürettiler sanırım bu seriyi. sap/klavyeleri fiyatlarına göre oldukça iyidir. tonlarda fena değil. ama o kadar. üstüne 2 adet gitar daha almış olmama rağmen, ilk gitarım olması sebebiyle MG-20 imi halen çok sevmekteyim, ancak başlangıç seviyesi için iyi gitarlar olduğunu söyleyebiliriz. Ama Mg-40 ve üstü modeller daha iyi saılabilir.

Geri