South Park

Ya bu arada Kenny, Kyle, Stan ve Cartman'i kim seslendiriyor. Bunu hiçbir yerde bulamadım. Bilen var mı? Saklanmasının özel bir nedeni var mı? Ya da yazıyor da ben mi bulamamışım?

tam adresi "ABD/Colorado/Denver'in güneyindeki Fairplay/South Park" ..

south park'ın cografik önemi;
1800'lü yılların ortalarında (aslında 1859) yukarıda ismi geçen bölgelerde altın bulununca yöre tamamen akına ugruyor ve gelişiyor.. ayrıca dünyanın en çok UFO görülen yerlerinde başında geliyor..

şimdilik aklıma gelen,
Matt Stone ve Trey Parker ;
disideki Stan karakterinin olduğu gibi Trey Parker’in da Shelley adinda bir ablasi var. ve aynı biçimde cocukluk yillarinda Shelley tıpkı dizideki gibi Trey’i taciz edermis.
*dizideki yeri;
Shelley’nin fotografini Cartman’in kanepesinin basucundaki bir çerçevede görebilirsiniz.!

ayrıca baş karakterlerin hepsini kendileri seselendiriyorlar..
daha aklıma gelirse yazarım.

Alıntı !
"(CNBC-e) kanalında cumayı cumartesiye bağlayan gece ve cumartesiyi pazara bağlayan gece saat 00:00 da çıkan bi “ÇİZGİ FİLMİN “ şarkı sözlerini çevirdim ve yollamak istedim. Bu ve bunun gibi televizyonların Türkiyede ÇİZGİ FİLM adıyla yayınladıkları şeye bir bakarmısınız… ayrıca hristiyan dünyasının bizim hakkımızdaki görüşlerini de özetliyor bu çeviri..

I heard there is no Christmas, // salak orta doğuda
In the silly Middle East. // noelin olmadığını duydum
No trees, no snow, no Santa Claus. // ağaçlar yokmuş, karlar, santa claus yokmuş
They have different religious beliefs. // onların daha değişik dini inanışları varmış

They believe in Muhammad, // Muhammede inanırlarmış
And not in our holiday, // bizim tatilimize değil
and so every December, // bu yüzden her Aralık
I go to the Middle East and say... // orta doğuya gider ve derim ki

Hey there, mister Muslim! // hey bay Müslümanlar
Merry Fuckin' Christmas! // çevirmiyorum//
Put down that book the Koran, // şu kitabı kuranı yere koyun da
and here's some holiday wishes..// biraz tatil dilekleri dinleyin
In case you haven't noticed, // belki farketmemeişsinizdir
It's Jesus' birthday.// bugun Hz.isa’nın doğum günü
So get off your heathen Muslim ass, // şu ısınmış müslüman k.çnızdan ayrılın
And fuckin' celebrate.// ve lanet olsun kutlayın biraz iyimser bir çeviri oldu

There is no holiday season, hindistanda tatil mevsiminin olmadığını duydum // tatilden kastedilen gene noel
In India, I've heard.
They don't hang up their stockings, // çoraplarını asmıyorlarmış
And that is just absurd. // bu çok abesmiş

They never read a Christmas story. // hiç noel öyküsü okumazlarmış
They don't know what Rudolph is about. // Rudolph (o kimse) hakkında bir şey bilmezlermiş
And that is why every December, // işte bu yüzden her Aralık
I'll go to India and shout... hindistana gider ve bağırırım :

Hey there, mister Hinduist! merhaba bay hindu
Merry Fuckin' Christmas! çevirmiyorum
Drink eggnog and eat some beef, biraz eggnog(çırpılmış yumurtayla şeker ve sütten yapılan bir içecek) için ve et yiyin
And pass it to the missus. ve hanımızla paylaşın.
*Hindu music* (arada hint muzikleri)
In case you haven't noticed, belki farketmemişsinizdir
It's Jesus' birthday. bugun isanın doğum günü
So get off your heathen Hindu ass, bu yüzden isinmış hindu k.çınızdan kurtulun
And fuckin' celebrate. ve lanet olsun kutlayın

Now I've heard that in Japan, duydum ki japonya da
Everyone just lives in sin. herkes günah içinde yaşıyormuş
They pray to several gods, // birkaç tanrıya inanıyorlarmış
And put needles in their skin. //ve alayetlerini derilerine koyarlarmış

On December 25th, 25 aralıkta tek yaptıkları
All they do is eat a cake. bi kek yemekmiş
And that is why I go to Japan, bu sebepten japonyaya giderim
And walk around and say... etrafta dolaşır ve derim ki:

HEY THERE, mister Shintoist! // merhaba Bay Şintoist
Merry Fuckin' Christmas!
God is gonna kick your ass Allah k.çınızı tekmeliyecek
You infidelic pagan scum! // sizi infidelic(bu kelimenin karşılığını bulamadım) putperest dokuntuler
*Japanese music* (arada japon müziği)
In case you haven't noticed, belki farketmemişsinizdir.
There's festive things to do. festivalsal şeylerde ver
So let's all rejoice for Jesus, hadi tekarardan isayı sevindirelim
Merry Fuckin' Christmas, ta you. …

On Christmas Day.. noel günü
I travel around the world and say..dünyayı dolaşır ve derim ki :
Daoists, Christians, Buddists, daoistler, hristiyanlar, budistler
and all you Atheists, too! bütün ateistler..
Merry Fuckin' Christma-aaaaasTo yooo-oouuu! , MERRY FUCKING CHRISTMAS TO YOU
"

Başka bir dine inanabilirsiniz ve hatta inanmayabilirsinizde ama insanların dini görüşleri bu kadar aşağılanmaz ( bizim için hem de kendi ülkemizde) Merak ediyorum ABD dedeki müslüman kardeşlerimiz özgürlükler ülkesi amerikada bu olaya ne gibi bir tepki verdiler ?

http://www.sinanoglu.net/modules.php?name=News&file=article&sid=429

doğru söylüyorsun baba bu konu benide rahatsız ediyor ama bu adamlar çatlak eğer bir kere noel bölümü yada isa nın tv şovu olan bir bölüm izlemişsen anlarsınki onlar kendi dinleriylede dalga geçiyorlar

Yalnız bunu kimse ABD'nin müslümanlığa ya da diğer dinlere saldırısı olarak algılamasın. Çünkü shifty'nin de dediği gibi adamlar kendi dinleriyle, İsa'yla, şeytanla ve Tanrı'yla bile dalga geçiyorlar.
Tabi bu ne kadar doğru tartışılır

bu sarki bana daha cok insanlarin baska dinlere saygı göstermemesi konusuna bi göndermeymiş gibi geldi. south parkda ki genel havanında bu olduğuna inanıyorum karşı oldukları veya yanlışlığına inandıkları bir olayı en abes ve abartılı haliyle göstererek dalga geçtiklerini düşünüyorum. yani benim düşüncem bu diziyi bu düşünceyle izlediğim için bu tür şeyler beni rahatsız etmiyor. belkide ben çok iyimser bakıyorum diziye :)
bide bişeyi sorucam şu mr hankey in şarkısı nasıl
mr hankey the christmas ...
şeklinde devam eden yaklaşık 1 yıldır hatırlamaya çalışıyorum.

ya birşey dikkatimi çekti bu sitede avatar ı south park lı olan çok kişi var fakat nedense hiçbiri yazmamış buraya neden yoksa konuyu benim açmam yüzündenmi :(

En sevdigim bolumu; Cartman, Stan ile iddiaya girip hristiyan pop muzigi yapan grup kuruyordu. Ilk kim platin plak kazanacak diye, orada ki dini muziklerle yaptiklari alayin haddi hesabi yok :)
Buradaki dini-butun kesim cocuklarina seyrettirmiyor :D

hikaye biraz gercek hayattan alinmis. kaamos biraz yamis bende ekliyim. stan in asik oldugu ve her zaman onunla konusurken kustugu wendy yonetmenlerden birinin(tam hatirlayamadim) eski sevgilisini anlatiyo..galiba intikam aliyo
eric cartmani da bu ikiliden biri seslendiriyor.
chef i de unlu sarkici isaac hayes seslendiriyor.
herseyle dalga geciliyo. amac zaten cok ciddi konulardan espri cikarmak.mesela ozurlu timmy hz.isa....vb
birde sinema versiyonu `bigger longer and uncut` icindeki 200 den fazla kufur ve el hareketi olmasindan dolayi turkiyede gosterime giremedi.

Geri