Audigy ve Audigy2 icin Audigy 2ZS Driver'lari

Gecen gun nette cok problem yasadigim Audigy2 ile ilgili KX Audio Driver disinda program ve driverlar ararken bu linki buldum. Sayfada, yeni cikan SB Audigy2 ZS cd'sinin hack edilip, butun Audigy serisinde kullanilabilir hale getirilmis hali bulunuyor. Audigy2 ZS hemen hemen her ozelligi calisiyor ve hepside Creative'in Audigy 2ZS icin guncelledigi surumler. Audigy ile kayit yapan veya kullanip surekli problem yasayan arkadaslara faydasi olabilecegini dusundum. Ben su an sistemimde kullaniyorum ve hic bir yan etkisini gormedim daha. Calismayan tek sey yeni entegre edilen equilizer. O da cok buyuk problem yaratmiyor. Eski click ve pop sesleri de kalmadi. Link maalesef ingilizce fakat cd'yi nereden indirebileceginiz de asikar.

http://www.3dss-forums.com/cgi-bin/...23037&page=0&view=collapsed&sb=5&o=14&fpart=1

Ben Şahsen Kx driveri tercih ederdim çünkü dah modüler bir yapısı var dsp nin iç sinyal yolunu değiştirebiliyorsun üstelik routing özellikleride baya gelismiş...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
CrazyLead demiş ki:
Ben Şahsen Kx driveri tercih ederdim çünkü dah modüler bir yapısı var dsp nin iç sinyal yolunu değiştirebiliyorsun üstelik routing özellikleride baya gelismiş...

Haklisin ama bununla birlikte bir suru multimedia destegini kaybediyorsun THX, EAX2-3, Dolby Digital EX, DTS gibi diger bir suru saymakla bitmeyen sey var. Oyunlarda ve bunun gibi diger multimedia programlarinda bu destegi kaybetmek hic hosuma gitmiyor. Belki benim durumumda olan insanlar olabilir diye dusundum.

Bilgisayarına iki işletim sistemi kur

Birisini müzik yapım için optimize et diğerini ise multimedya kullanımları için ayarla..

Ayrıca hack dediğin illegal birşey.. burada paylaşman doğru olmaz ve forum kurallarına aykırı... birşey yap değiştir mesajını kitlenir yoksam :roll:

hasicktear demiş ki:
Bilgisayarına iki işletim sistemi kur

Birisini müzik yapım için optimize et diğerini ise multimedya kullanımları için ayarla..

Ayrıca hack dediğin illegal birşey.. burada paylaşman doğru olmaz ve forum kurallarına aykırı... birşey yap değiştir mesajını kitlenir yoksam :roll:

Her hack illegal diye birsey yok. Bunlar Creative'in web sitesinden de indirebilecegin driverlar. Aslinda modded demeliydim belki anlardin. Ama yine de mod etmek icin hack etmen lazim once. Bu tur driverlar kullanip urune zarar gelirse garanti disidir ve creative'den destek alamazsin bu driverlar icin. Ati, NvidiA gibi grafik karti ureticilerinin userlar tarfindan modlanmis driverlarini bulmanda mumkun. Hatta ATi mesela Omega adli mod yapip Omega Drivers diye Ati Catalyst driverlarini hack edip modlayan ve driver yayinlayan adama yardimci oluyor mesela. Hic degilse iyicene sorup ogrenmeden suclama. Arti kullanisli gelmiyor bana iki tane isletim sistemi kurmak. Yaptigim seyleri zorlastiriyor. Bence sen bana ne yapacagimi ogreticegine Turkceni duzelt. Herkez polis oldu basimiza.

Türkçe kurslarına katılıyorum. Sonra ilkokulu dışardan bitirip doğru üniversiteye :p .. Öyle bir niyetim yoktu polislik yapmak gibin ayrıca O senin dediğin un-official driver oluyordu sanırsam ama sen daha iyi biliyorsun neyse :)

hasicktear demiş ki:
Türkçe kurslarına katılıyorum. Sonra ilkokulu dışardan bitirip doğru üniversiteye :p .. Öyle bir niyetim yoktu polislik yapmak gibin ayrıca O senin dediğin un-official driver oluyordu sanırsam ama sen daha iyi biliyorsun neyse :)

Unofficial yerine herkesin daha iyi anlayabilecegi hackí sectim. Turkceni de ben sorun etmiyorum zaten. Sadece, eger sen oyle bir seye takarsan ben de ona takarim bu boyle surup gider sonu da gelmez. Yaklasim tarzin biraz daha degisik olsaydi keske.

...

dostlar bende audigy kullanıyorum ve daha yeni ses kartımı netten update ettim (soundblasterin sitesine girdim oradan update dedim ses kartımın modelini ve işletim sistemimi seçtim yaklaşı 24 mb dosya geldi ve update ettim)Bu mod hack yada unoffical direverleri yüklesem mi acaba?Çok farklı birşey yapmış olur muyum çünkü upload edeken bir çok yeni özellik geldiğini ve bir çok problemin düzeltildiği yazıyordu.

Re: ...

nebukenazar demiş ki:
dostlar bende audigy kullanıyorum ve daha yeni ses kartımı netten update ettim (soundblasterin sitesine girdim oradan update dedim ses kartımın modelini ve işletim sistemimi seçtim yaklaşı 24 mb dosya geldi ve update ettim)Bu mod hack yada unoffical direverleri yüklesem mi acaba?Çok farklı birşey yapmış olur muyum çünkü upload edeken bir çok yeni özellik geldiğini ve bir çok problemin düzeltildiği yazıyordu.

Indirip denersen tekrar eski driverlara geri donebilirsin sorun yasamadan. Ses kalitesi hissedilir derecede arttigi icin tavsiye ederim denemeni. Ama risk almak istemiyorsan da cd'yi indirip bir cd-r'a koyup temiz windows kurulumu yaparken deneyebilirsin. Ozellikle CMMS 3d olayina eklenen Stereo Surround olayi cok degistiriyor ses kalitesini. 2 kanalli stereo muzikleri falan (bildigin piyasadaki cd'ler mp3'ler falan) 5.1 Dolby Digital vb(4 kolon ve ustu kurulumlarda kisacasi), kurulumlarda cok guzellestiriyor.

Herkesin daha iyi anlayabileceği diye birşey yok, sen diğerini iyi anlayamıyorsun diye herkesi de kendin gibi zannetme. "Hack" etmek demek sahibinden izinsiz programın içine girip değişiklik yapmak demek. Bu da yasalara ve ahlâka uygun değil ve bizim forum kurallarımıza da aykırı.

Eğer birşey "hacked" değilse o zaman onun için o kelimeyi kullanıp sonra da o kelimeyi masum çıkarmaya çalışma. Sonra herkes "hack"i masum birşey sanıp korsan kullanımı savunmaya kalkıyor.

Terminolojiyi doğru kullan.

Eğer forum tarzımız da fazla "polisiye" geliyorsa, sana kendine daha uygun forumlar aramak üzere sanal alemin derinliklerine doğru bir yolculuk öneririm. Seni burada tutan yok, kalmak istersen de hayır demeyiz, memnun da oluruz ama kurallarımız böyle, işine gelirse.

Zeki adamsın, tercihini ona göre yap: Ya elini ayağını orada yazan kurallara göre düzeltirsin, ya da susarsın.

Herkes anarşist oldu başımıza.

O bahsettiğin "unofficial" driver'lara ait Creative web sitesindeki download linkini buraya asıver, aksi halde bu başlığı silmek durumunda kalacağım.

Teşekkürler.

Mahcem,

Hack etmek illa kanun disi olacak diye bir durum yok. Daha once de belirttigim gibi bu driverlari yazan firmalar yardimci bile olabiliyor insanlara. Senin de anlatmak istedigini anliyorum ama bir kelimenin yanlis kullanilmasi veya kullanilabilecek olmasi yuzunden beni suclamamalisin. Zaten dedigim gibi mod edilmis driverleri mod etmek icin once hack etmen gerekiyor. Yanlis kullandigim birsey yok. Sadece Turkce aciklamaya gelince yanlisim olabilir bunu da kabul ederim.

Forum tarziniz bana fazla polisiye gelmiyor, kullanicilarin tarzi bana falza gereksiz geliyor ve bunu yapanlar sadece forum yoneticileri olsa anlasilir. Ama onune gelen herkez devamli birbirini uyarmaya kalkinca ve okudugun her baslikta userlarin bunlari yaptigini gorunce biraz fazla oluyor. Eger buna meydan vermek istemiyorsaniz millete karisan userlari da uyarmaniz lazim kanisindayim. Cunku bu uyarilar forum yoneticilerinin isi olmali diye dusunuyorum. Ve zaten forum yoneticilerinin yapicagi uyarilari da ciddiye alirim.

Ben anarsistim demedim hic bir zaman, Queensryche'in AnarchyX adli sarkisi dolaysi ile aldim bu nicki (XTC olmasinin nedeni de nickin alinmis olmasiydi) , onune gelenin taktigini gorunce de degistirmeyi denedim ama basaramadim...

Driverlerin oldugu linkler devamli degistigi icin forum adresini post etmeyi daha dogru buldum. Eger rahatsiz ettiyse seni silebilirsin bu basligi, sorun degil.

Bir de donanim olayi hakkinda biraz fikrin varsa ki eminim vardir, Creative'in senelerdir soundblaster icin verdigi destegin ne kadar yetersiz oldugunu bilirsin. Senelerdir cozulmeyen problemler mevcut hala driverlarinda adamlarin. Yeni diye piyasaya surdukleri ses kartlarinin hemen hemen hepsinin chipleri ayni ve ufak tefek guncellemelerle millete yeni ses karti diye satmaktalar. Neyse amacim polemige girmek degil. Birilerine faydasi olabilecegini dusundum ve bunun icin paylastim bunu burada.

Tam aksini düşünüyorum, birbirini kurallara uyma konusunda uyaran katılımcıların gayet duyarlı ve faydalı kullanıcılar olduklarına inanıyorum. Eğer herkes yaşamda bu kadar duyarlı ve tepkili olsaydı bugün şahit olup maruz kaldığımız adaletsizliklerin arkasındakiler bu kadar cesur ve pervasızca ortalıkta dolaşamazlardı. O sebeple hatalı gördükleri yerde birbirlerini uyaran katılımcılara kesinlikle saygı duyuyorum. Ben profesyonel müzisyenim ama profesyonel forum yöneticisi değilim, kimsenin peşinden de koşmak vazifem değil. Ancak ülkemdeki müzik standardını yükseltmenin sosyal bir görev olduğuna inandım ve bu platformun oluşmasına önayak oldum, diğer arkadaşlar da sağolsunlar burada bir bilgi bankası oluşması için ellerinden geleni esirgemiyorlar, bu arada standardı yüksek tutabilmek için de biz yöneticilere yardımcı oluyorlar, ne kadar çok kişi kuralları bilir benimserse bize o kadar az yöneticilik işi düşer, burada normal katılımcı olarak harcayabileceğimiz zaman miktarı artar.

Buradaki standardı yüksek tutmak en öncelikli hedefimiz, bunun için de ne gerekirse yaparız. Doğal olarak standartlarımız sadece müzikal standartlarla sınırlı değil, aynı zamanda yaşamsal ve etik standartlarla da bir bütündür. Dolayısı ile o bölgede de hassasiyetimiz var.

O yüzden dilin doğru kullanımını öncelik olarak aldık. Bu sadece yazım imlâ kuralları değil, aynı zamanda doğru terminoloji kullanımını da kapsar. eğer birşey "hack" değil ise ona "hack" demeyin, zira genel kullanımda "hack" edilmiş yazılım kanun dışı olarak çalıştırılabilmesi için kodu ile oynanmış yazılım anlamına gelir. Bizim sitemizde de o tip tartışmalara yer yok.

Anarşistlik konusunda lakapları kasdetmedim, tavırları kasdettim.

Bahsettiğin Creative linkini bekliyorum.

Teşekkür ederim.

Eger insanlar gercekten senin fikirlerinle ve dusuncelerinle bunu yapsalardi soyledigin anlasilirdi. Lakin benim sezdigim ise bu kurallari veya uyarilari nedense insanlar hem uyuz olduklari insanlara yapiyorlar, hem de tarzlari da son derece kotu oluyor. Samimi olduklarin insansam ve gercekten site icin yaptiklarini bilsem emin ol ben de boyle bir tepki vermem. Bahsettigin creative linkini anlamadim? Creative'den bu modded driverler icin link mi post etmemi bekliyorsun? Oyle bir linkin varligindan haberdar degilim. Benim belirtmek istedigim Creative sitesinden bu driverlarin aynilarini indirebilecek olman. Kodlari ile oynanmis driverlar degil sadece mod edilmis driverlar bunlar. Bir programin kodu ile oynamak icin o programin source koduna ihtiyacin vardir ki bunu genelde firmalar yayinlamaz. Bu driverlara yapilan modlar basit ve windows registry'si ile sinirli yeni driverlarin eski audigy'lerde kullanilmayan yeni ozelliklerini kullanmani saglayan modlar. Creative bundan 1-2 sene once kendi driverlarini bile kaldirmisti siteden, bunlari mi host edecek sence? Yok eger bu da uygun degil diyorsan, bizim kurallarimiza aykiri diyorsan kitle bu basligi bitsin.

Benim seninle bir diyaloğum hiç olmadı ki ben sana uyuz olayım. Beni zan altında bırakma lütfen. Ayrıca benim tarzımın kötü olduğunuda düşünmüyorum hatta senin ilk cevabından sonra polemik uzamasın diye gayet yumaşak bir cevap verdim anlayabilyisen. Öfff Her Tel' deni geçtim bu Müzik Tek. forumunda böyle gereksiz polemikler olmamalı diye düşünüyorum.

Bahsettiğin olayı biliyorum, ota b.ka gereksiz yere "kitleyin bu başlığı", forum kurallarını okuyun diyenler de oluyor haklı olmadıkları yerde görüyorum hatta sanada biraz katılıyorum kullanıcıların gereksiz polisliklerinden dolayı ama benim uyardığım doğruydu.

hasicktear demiş ki:
Benim seninle bir diyaloğum hiç olmadı ki ben sana uyuz olayım. Beni zan altında bırakma lütfen. Ayrıca benim tarzımın kötü olduğunuda düşünmüyorum hatta senin ilk cevabından sonra polemik uzamasın diye gayet yumaşak bir cevap verdim anlayabilyisen. Öfff Her Tel' deni geçtim bu Müzik Tek. forumunda böyle gereksiz polemikler olmamalı diye düşünüyorum.

Bahsettiğin olayı biliyorum, ota b.ka gereksiz yere "kitleyin bu başlığı", forum kurallarını okuyun diyenler de oluyor haklı olmadıkları yerde görüyorum hatta sanada biraz katılıyorum kullanıcıların gereksiz polisliklerinden dolayı ama benim uyardığım doğruydu.

Kusura bakma ben herhalde son gunlerde herkezin soyledigime birsey bulmasindan dolayi fazla alinganlik gosterdim. Amacim seni suclamak degildi, gozlemledigim seyi Mahcem'e anlatabilmekti. Benim ingilizce cevirim cok iyi olmadigindan, sanirim sen de yanlis anladin benim daha onceki mesajimi ve uyarmaya calistin hack konusunda. Sonucta kotu bir niyetin yokmus. Zaten bu ingilizce ceviri olayina kuduruyorum ve adam gibi yapamadigimi da farkindayim. Daha ozenli olurum bundan sonra bu konuda da.

Re: ...

nebukenazar demiş ki:
forumdaki linkler çalışmıyor...Creativein kendi sitesinden bulabilir miyim ?Şimdi merak ettim şu driverleri...!? 8O :? :D

Bir goz atarim linklere, ve calisanlari buraya kopyalarim. Creative'in sitesinde bulabilirsin, ama kendin modlaman gerekir bu sefer. Ingilizcen varsa modlamak icin gerekli bilgiyi nette ve gonderdigim forumlarda bulabilirsin.

Geri