Dr.jekyll Mr.hyde Hakkında

Bu pedalın Jekyll kanalı ibanez ts 808 tube screamer klonu. Ekstradan bass boost düğmesi ile basları arttırabiliyorsun 8O
Bunun yanında ses çıkışı daha yüksek.

Hyde kanalı daha sert tonlara çıkabiliyor. Ondada blunt/bright diye bir düğme var tizleri kesebiliyorsun blunt konumunda.
Tone ve Eq ayarları var. Bunlar birbirlerinden etkilenen ayarlar. Ama çok çeşitli tonlar çıkıyor aletten. İstersen scooped istersen modern istyersen daha vintage hi-gain tonlar.

Bu 2 pedal için ayrı ayrı switchler mevcut 1 ini çalıştırınca diğeri kapanmıyor (tabii açıksa)
Yani ikisini ayrı ayrı yada beraber kullanabiliyorsun. Tabii volumelri iyi ayarlamak gerkiyor. Ama bu şekilde bile sesi çamurlaştırmıyor. Örnek olak jekyllda bir crunch tonu ayarla. Hyde ta sert distortion. Solo için de 2 sini aynı anda kullanabilirsin mesela.
Pedal true bypass değil. (ama öyle olduğu iddia edilen bir çok pedal da değilmiş) Ama sinyal kaybını önelmek için bir "buffer circuit"koymuşlar.

Onun dışında dip gürültüsü az (bende noise gate yok mesela hiç rahatsız edecek seviyede dip gürültüsü almadım.)
Biraz büyük bir pedal görüntüsünü ben seviyorum.

Geri