Humbucker Gitara Single Pedalı ?

Merhaba Çift humbucker gitarım var.
Alırken metal tonları çalarım diyordum ama öğrenmeye başlayınca blues ilgimi çekmeye başladı.
Gitarı satıp Fender squier almayı düşündüm ama bu seferde gereksiz olduğunu düşündüm.
Sonuçta orta seviyeye gelince yeni bir gitar alacağım.
Elektronik bilgim var çevremdede bu işten anlayan kuzenlerim vb var. Ve el yapımı pedallar çok basit zaten.
Soruma gelecek olursak humbucker bir gitardan pedal sayesinde single tonu alabilir miyiz ?

Merhaba satılık aslında ama sanırım kendiniz yapacaksınız,high knobu ile single tarzı tonlar kolaylıkla alabilrsiniz.Ayrıca coil split yaparsanız daha da güzelleşir.Low ile de fuzz tonları elde edebilirsiniz önüne de bir ts koayarsanız tadından yenmez.Son olarak tavsiyem güzel bir ton potansı ile coil split yaparak denemeniz.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba satılık aslında ama sanırım kendiniz yapacaksınız,high knobu ile single tarzı tonlar kolaylıkla alabilrsiniz.Ayrıca coil split yaparsanız daha da güzelleşir.Low ile de fuzz tonları elde edebilirsiniz önüne de bir ts koayarsanız tadından yenmez.Son olarak tavsiyem güzel bir ton potansı ile coil split yaparak denemeniz.

Örnek bir pedal ismi verebilir misiniz acaba ?

Böyle bir uğraşa gerek var mı? Kendi gitarım yüksek çıkışlı humbucker ve coil split var. Clean kanalda calmadigimda hatta clean ritm çalmadıkça kullanmıyorum. Blues da hafif drive olan bir ton istiyor zaten. Boşu boşuna niye dip gürültüsü dinleyeyim ki. Zaten bence single manyetik gibi olmuyor. Humbucker boşuna icat edilmedi :D. Hele başlangıç gitarında, daha yeni başlayan birisinin çok daha farklı şeylerde yoğunlaşması gerekir diye düşünüyorum. Zaten ilerde değiştireceğin zaman strat alırsın.

Ha bir uğraş çok keyif alıyorsan o başka.

Benim gitarım da humbucker manyetik ama volume potansları push/pull. Potansı yukarı çektiğim zaman manyetik single olarak çalışıyor. Bir araştırın isterseniz.

Manyetiklerin bantlarını hafif açıp elinle iki yana ayırırsan hafif single tonu veriyor.

:D:D Hafif single tonu.

Valla böyle başlıklara böyle cevaplar yaraşır. Replicant abimiz gurur duysun eseriyle, kimse kalmadı forumda. Bir cevap vermedi, bunca insan isyanda.

Arkadaşım çoğu konuda ne bahsettiğinden haberin bile yok, bence bunlarla uğraşmak yerine otur gitarını çalış, çal. Çok fazla eksiğin var, başlık açmak yerine biraz ara tara oku evvelinde yazılanları derim. Yoksa sana yapılan şakaları da anlayamazsın, sana önerilenleri de anlayamazsın. Vaktini verimli harcamanı tavsiye ederim.

Geri