Ses yalıtımlı oda kapısı

Merhaba,

Umarım bu sorunun yeri burasıdır. Odamın kapısını değiştirmek istiyorum. Gitar çalarken içerideki aile bireylerine fazla ses gidiyor. Amfinin sesini minimumda tuttugum halde sıkıntı oluyor. Odanın kapısı, buğulu bir camı olan klasik, eski bir suntamıdır,ahşapmıdır artık anlamıyorum bir kapı işte. Acaba şöyle camsız olan amerikan tipi kapılardan taktırsam ses yalıtımında iyi bir iyileşme olurmu. Acaba siz ne önerebilirsiniz?

slm

american tipi kapılar işe yararmı bilmem ama ben şuanda böyle kullanıyorum aynı dert yüzünden izolasyon yapmıştım bende dikkat edilmesi gereken nokta kapının üstünü izole ettikten sonra şu kauçuk cam bantları ile kapının kenarlarına hava sızdırmazlığı sağlamalısın en ufak delikten bile tiz sesler geçiyor o yüznden olabildiğince hava sızdırmazlığı sağlamalısın kapının kenarlarında ben şuanda kapıyı kapattığımda içersi yıkılıyo iken sesten dışarda ses rahatsız etmeyecek düzeyde salona gidildiğinde çok hafif belli belirsiz olarak geliyor...

dsc00059uy4.jpg

dsc00060ob0.jpg

dsc00061ko1.jpg

slm

sesi yüzde 50 açtığımda rahatsız oluyorlardı şuanda 50 açtığımda rahatsız olmuyorlar ki duvarlarada yorgan vs.. gibi şeyler yaptım içerde yankı minimuma indi

Re: slm

presence demiş ki:
sesi yüzde 50 açtığımda rahatsız oluyorlardı şuanda 50 açtığımda rahatsız olmuyorlar ki duvarlarada yorgan vs.. gibi şeyler yaptım içerde yankı minimuma indi

abi zahmet olmazsa ve çok özele girmezse duvarların fotoğraflarınıda yollar mısın?? Şu ses yalıtımı işini merak ettim banada lazım öyle bişey..

slm

bildiğin pamuklu yorgan kalın olanlarından resim çekemem taşınacağımız için söktüm onları. oda kapısınıda söktüm.. ama öle bi alışmışımki içersi sanki banyodaymışım gibi yankılı geliyor hala kulağım alışamadı...

Abi bence kapla bütün odayı %60 yoğunluklu taşyünüyle. Hiçbir problemin kalmayacak eminim. Hatta ver odanı stüdyo olarak kiraya, kapladığın taşyününün parasını çıkarmakla kalmaz kısa zamanda zengin olursun :D

Geri