İnceleme Boss Katana Serisi

Merhaba ahali katana usb çıkışı ile dawdan kayıt almaya gayret ediyorum ancak nelere dikkat etmeliyim, mesela iki ritim ve solo partisyonunu üst üste koyunca her şey kötü oluyor. Audacity harici ne kullanabilirim?

Bilgisayara bağlamaktan kasıt, ton yazmak, editlemek vs... sanırım ki oldukça zengin seçenekler var. Güle güle kullan @swish0726
Çok teşekkürler. Evet ton yazmak için bağlayacaktım ama kutudan kablo çıkmadı, orada da sormamıştım alırken :) Ama az önce amfinin asıl olayını kavradım ve dediğiniz gibi tam bir modelleme amfisi olmadığını anladım.

Hala almayı düşünenler varsa ben de yazayım: Amfiye sanki gerçek bir lambalı amfi gibi davranmanız gerekiyor. Metal soundu için lead kanalda gaini kökleyince başta biraz hayal kırıklığına uğradım ta ki booster olayını kavrayıncaya kadar... Örneğin crunch kanalında gaini kökledim ve üstüne de azıcık açık bir drive pedalı ekledim ve inanılmaz bir trash metal tonu elde ettim. Telecasterımla clean kanalda düşük gain + blues drive kombinasyonu da şahane oldu.

Yani sizin de dediğiniz gibi: Malzemeler önünüzde, yemeği yapmak size kalmış. Ayrıca tonlar kulağa oldukça gerçekçi geliyor.

Elektro gitar çalmayı bırakmış bir basscı olarak beni de merak ettirdi. Boş bir vaktimde Jackson Dinky'mi kapıp direkt soluğu Zuhal'de alacağım.

Ben genel olarak ev kullanımına uygun bir amfi istiyorum kaliteli sesler veren ama tabi sahnede işimi görse de harika olur mekanlarda adam akıllı amfi bulamıyoruz. Tarzım daha clean ve blues üzerine lambalı fender diyebilirim. Fakat fiyat ve ev kullanımını göz önüne alırsam yamaha thr10c ve katanaları düşünüyorum. Sormak istediğim şeyler:
katanalarda foot switch pakete dahil mi sahnede kanallar efektler üzerinde ne derece kontrol sağlar?
katana 50w ya da 100 mikrofonlanmadan sahne götürür mü 200-300 kişilik konserler veriyoruz. mikrofonlarsam küçük amfi boxy kalır mı?
yamaha thrleri sahnede mikrofonlamak ne derece mantıklı olur?
Teşekkür ederim.

3-4 aydir 100W versiyonu kullaniyorum. Cok memnunum. Ses secenekleri sinirsiz. Footswitch ile daha da islevsel hale geldi. Ev icin lambali amfi ve analog duzeni karsilayamayacak arkadaslara siddetle tavsiye ederim.

Ben genel olarak ev kullanımına uygun bir amfi istiyorum kaliteli sesler veren ama tabi sahnede işimi görse de harika olur mekanlarda adam akıllı amfi bulamıyoruz. Tarzım daha clean ve blues üzerine lambalı fender diyebilirim. Fakat fiyat ve ev kullanımını göz önüne alırsam yamaha thr10c ve katanaları düşünüyorum. Sormak istediğim şeyler:
katanalarda foot switch pakete dahil mi sahnede kanallar efektler üzerinde ne derece kontrol sağlar?
katana 50w ya da 100 mikrofonlanmadan sahne götürür mü 200-300 kişilik konserler veriyoruz. mikrofonlarsam küçük amfi boxy kalır mı?
yamaha thrleri sahnede mikrofonlamak ne derece mantıklı olur?
Teşekkür ederim.
İllaki mikrofonlanırda monitörden kendinizi duymanıza gerek kalmaz, amfiden duyabilirsiniz

cevaplar için teşekkür ederim. 100 de effects loop olması çok önemli tercih sebebi gibi geldi bana. 2500lere gelmiş indirimle zuhalde sanırım. o fiyata ikinci el lambalı zorlamazsam(evde kullanmak sıkıntı olacak) katana düşünüyorum. Sağ olun dostlar..
Bir aklıma gelmişken pedallarla arası nasıl sizce bu amfilerin?

Son düzenleme:
Katana şu anda şu kurlarla alınabilecek en makul ve mantıklı amfi. Bir taşla birkaç kuş vurabiliyorsunuz.Sahne alacak kişiler için 100W şart bence FX looptan ve Footswitchten ötürü.

Eğer 3. parti çözümlere de bakmak isterseniz 50W olan için de footswitchler var. Presetleri değiştirebiliyorsunuz.

Katana Preset Footswitch

Ben AMP1 almasam kesin Katana alırdım.

cevaplar için teşekkür ederim. 100 de effects loop olması çok önemli tercih sebebi gibi geldi bana. 2500lere gelmiş indirimle zuhalde sanırım. o fiyata ikinci el lambalı zorlamazsam(evde kullanmak sıkıntı olacak) katana düşünüyorum. Sağ olun dostlar..
Bir aklıma gelmişken pedallarla arası nasıl sizce bu amfilerin?
Çok iyi... ailecek pikniğe filan gidiyorlar.😁
Gayet iyi, özellikle clean kanalda veya fx loop’tan her türlü memnun kalırsın.

Cahilliğime verin, amfi kulaklık takıp çalınabiliyor mu?
Evet kulaklık girişi var. Ama telefonlarda kullandığımız ortalama kulak içi veya kulak üstü kulaklıklarla çok kötü bir ses geliyor, iyi sonuç almak için stüdyo kulaklığı takmak şart. Eğer gürültü olmasın diye düşünüyorsanız zaten gerek yok amfi fısıltı seviyesinden daha düşük bir volume'de çalışabiliyor watt ayarı sayesinde.

Merhaba 2 haftadır kafamda takıldı katana 50 mi almalıyım yolsa line 6 spider 30 mu bunu düşünerken kafam patlicak resmen kimsede yardım etmiyor

ikic
Merhaba 2 haftadır kafamda takıldı katana 50 mi almalıyım yolsa line 6 spider 30 mu bunu düşünerken kafam patlicak resmen kimsede yardım etmiyor
ikinci al alıcam 1600tl hani metal çalıyorum yeri geldimi clean çalıyorum genelde metale odaklyım youtuba da çok video var hepsi kafamı karıştırdı katananın sesi biraz daha boğuk kapalı ama kendi programı üzerinden ayar yaparak falan metal çalabilirmiyim?

AdBlock Tespit Edildi

Lütfen devam etmeden önce adblock/reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakın.

Sitemizin yazılım/donanım/servis sağlayıcı giderleri reklam gösterimleri ile karşılanmaktadır.

AdBlock'u devre dışı bıraktım    Hayır teşekkürler