Usb'den Calisacak Midi Klavye !

merhaba,

konu biraz acil oldugundan ayri bir topik açtım kusura bakmayin ama olursa hemen almam gerekiyor çünkü. M-audio Keystation 49e alsam laptop'un usbsinden çalıştırabilirmiyim yani fl studio,cubase vs vs sequencerlerda sinyal gondermek için illa midi porta mi ihtiyac duyuyor. Cunku compelde açıklamalarında usb beslemeli yazıyor. ama bu sadece elektrik beslemesi için mi ?. eger bu klavye usb'den calismiyorsa midi port gerektirmeyen ve usb baglanti ile calisan biri klavye onermenizi rica ederim.

keystation 49e
MIDI çıkış portu
USB beslemeli (opsiyonel 9V DC adaptör)

Keystation49eDiagram.jpg

Selamlar,
İyiki de açmışsn bu topic i unpop bende böyle bir topic düşünüyordum bende m-audo marka birtane controllerli arıyorum fakat ço buyuk bi şey istemiyorum fakat oxygenated v2 düşündüm fakat brn zaten onu kullanamam herhalde bana ne önerirsiniz ben odamda bilgisayarıma bağlayarak müzik yapmak istiyorum mixer fln da alıcam ztn gitarım war...????

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Tekrar merhaba bugun keystation49 u aldim ve eve gelip buyuk bir heyacanla kurup laptopa bağladim. Fl studio ve acid'de denedim. Her ikisinde de Microsoft GS wavetable sw synth outputunu secerek ses aldim, gecikme de yok. Lakin problemim bir vsti sectikten sonra mouse ile ya da laptop keyboardindan bastigimda aldigim ses kadar gür ve yuksek volumelu gelmiyor midi klavyeye basitigimdaki sesler. Sebebi ne olabilir bunun , moralim bozuldu açıkçası

Tekrar merhaba bugun keystation49 u aldim ve eve gelip buyuk bir heyacanla kurup laptopa bağladim. Fl studio ve acid'de denedim. Her ikisinde de Microsoft GS wavetable sw synth outputunu secerek ses aldim, gecikme de yok. Lakin problemim bir vsti sectikten sonra mouse ile ya da laptop keyboardindan bastigimda aldigim ses kadar gür ve yuksek volumelu gelmiyor midi klavyeye basitigimdaki sesler. Sebebi ne olabilir bunun , moralim bozuldu açıkçası

Gene ben :"> . Bir midi klavye aldık ömrümüzü çürüttük. Ses sorununu çözdüm. Volume sliderini anlamadim zaten indirsem de yukseltsem de sesde değişiklik olmuyor. Bu arada onde bir pitch bend ve bir modulation kaydirma dalgalari var. Orda modulationla aşağı yukarı oynarken bişi oldu, elastikiyetini kaybetti. Yani artık ya aşağıda ya ykarida duruyor. ıcınde yayı lastiği birşey mi koptu acaba. dakka 1 gol 1 ya :( Ne yapicam ben

Modulation yaylı değil, istediğin yerde bırakıyorsun. Bozulmadı yani, ağlama hemen. :p

Sesin gür gelmemesinin sebebi de, tuşlara hafif basman olmasın. PC klavyesinde tuşe olmadığı için en yüksek sesten çalar, sabittir.

Bir de FL' de Options > MIDI seçeneklerinde Ignore Velocities diye bir şey olması lazım. Eğer o açıksa tuşe olayı ortadan kalkar ve dolayısıyla volume düğmesi bir işe yaramaz. Çünkü nasıl basarsan bas en yüksek şiddette sabitler velocity'i. Neyse sen onu bir dene.

polski90 demiş ki:
Modulation yaylı değil, istediğin yerde bırakıyorsun. Bozulmadı yani, ağlama hemen. :p

Sesin gür gelmemesinin sebebi de, tuşlara hafif basman olmasın. PC klavyesinde tuşe olmadığı için en yüksek sesten çalar, sabittir.

Bir de FL' de Options > MIDI seçeneklerinde Ignore Velocities diye bir şey olması lazım. Eğer o açıksa tuşe olayı ortadan kalkar ve dolayısıyla volume düğmesi bir işe yaramaz. Çünkü nasıl basarsan bas en yüksek şiddette sabitler velocity'i. Neyse sen onu bir dene.

Evet yahu dediğin gibiymiş. teşekkürler :LOL: yanliz o ayarin benzerini acid'de bulamadim, ordaki nedir acep.

Geri