Bir Midi Klavye Hakkında

Merhabalar, ev stüdyosu için aşağıdaki klavyeyi alma düşüncem var.
Arturia MiniLab MkII Black Edition - MIDI Klavye - 25 Tuş
Fakat aklıma takılan şey loop özelliğinin olup olmadığını bilmiyorum. Youtube'da live beat performansları var fakat ayrı loop pedalına mı bağlamışlar yoksa cihazın kendinde loop var mı çözemedim.
Ayrıca cihaz hakkında bildiklerinizi de aktarabilirsiniz. Başka midi klavyeler de önerebilirsiniz :)

Bende midi klavye konusunda tavsiye isteyecektim. Yeni açılmış başlık varken bir tane daha açmıyayim dedim. Senin başlıktan devam edeyim.
37 tuş arıyorum. Daha fazlasını düşünmüyorum klavyeci değilim. Sadece davul bas yazma ve ufak tefek orkestra sesleri için kullanacağım. Aklımda bir irig key 37 pro modeli var.Midi olarak problem çıkarmasın bana. İrig in ürünlerini sevende var sevmeyende. Butçem maksimum 500 tl. Başka tavsiyeleriniz olur mu yoksa bu bana yeterli gelir mi? Teşekkürler şimdiden.

Tam tuş boyu klavyeler düşünürseniz, Roland A300Pro (37tuş) kullanıyorum çok memnunum, öneririm.
Bütçeye alternatif çözüm olarak ise tereddütsüz Nektar 25 tuşlara bakmalısınız bence.
Eğer ki mini klavyelerden arıyorsanız ''Akai Mpk Mini 2.nesil'' çok kullanışlı.
Kullandıgınız daw ableton live ise ''Akai APC Key'' güzel bi çözüm.

Diğer soruda ise drum pad'ler ile loop tetiklemekten bahsediyorsanız,
Bu genelde midi klavyelerin yanında gelen (plug) kontrol yazılımları ile gerekli varyasyonlar kullanıcı tarafından (midi atama) programlanarak gerçekleşiyor.
Eğer ki alacagınız klavyeye özel yanında gelen bu tarz bi yazılım mevcut değilse, drum pad barındıran herhangi bir midi klavye ile daw üzerinden sample tetiklemeye uygun herhangi bir vst eklenti ile benzer performansı yakalayabilirsiniz.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Tam tuş boyu klavyeler düşünürseniz, Roland A300Pro (37tuş) kullanıyorum çok memnunum, öneririm.
Bütçeye alternatif çözüm olarak ise tereddütsüz Nektar 25 tuşlara bakmalısınız bence.

Bu genelde midi klavyelerin yanında gelen (plug) kontrol yazılımları ile gerekli varyasyonlar kullanıcı tarafından (midi atama) programlanarak gerçekleşiyor.
Eğer ki alacagınız klavyeye özel yanında gelen bu tarz bi yazılım mevcut değilse, drum pad barındıran herhangi bir midi klavye ile daw üzerinden sample tetiklemeye uygun herhangi bir vst eklenti ile benzer performansı yakalayabilirsiniz.
Yorum ve tavsiyeleriniz için teşekkürler. Değerlendireceğim :)

ableton ile akai apc arasındaki ilişki nedir hocam ?

Bu iki midi klavye arasındaki ne gibi bir fark var çözemedim renkleri haricinde..
Biri İrig Keys 37 pro
Diğeri İrig Keys Pro
Herikiside tam tuş boyutlu. Ama diğerinin fiyatı iki kat fazla neredeyse. Özellikleride aynı yazıyor açıklamalarda.

Bu iki midi klavye arasındaki ne gibi bir fark var çözemedim renkleri haricinde..
Biri İrig Keys 37 pro
Diğeri İrig Keys Pro
Herikiside tam tuş boyutlu. Ama diğerinin fiyatı iki kat fazla neredeyse. Özellikleride aynı yazıyor açıklamalarda.
http://www.ikmultimedia.com/products/irigkeyspro/ Burada, sayfanın altına doğru özelliklerin sağında What's New kısmında yazılanlar, diğer üründen farkları. OTG-USB kablosu yanında geliyormuş mesela.

Sanırım gri olan modeli daha çok tablet android makinalarda kullanılmak üzere ek özellikleri var.
Yazılım versiyonları farklı olabilir.

- Edit.
Pro modelinde (37 olmayan), sanırım 2-3 farklı sanal enstruman ios uygulaması olarak (sözde) ücretsiz geliyor.

- SampleTank FREE (iOS),
- iGrand Piano FREE (iOS/Android),
- iLectric Piano FREE (iOS, Android),

Geri