Ev yapımı 10 watt lambalı amfi

Selam arkadaşlar
Evde uzun uğraşlar sonucu kendime 10 wattlık bir amfi yaptım. Ses kalitesini başka bir amfim olmadığı için kıyaslama yapamıycam ama ben sonuçtan memnunum.Kullandiğim lambalar El34 ve iki adet 12ax7. Devre şemasını da internetten buldum.
Amfide 4 adet gain stage var yani yüksek gainli bi amfi.Ayrıca 3 band ekolayzır+gain1+gain2 ve master volume ayarları var. Ses çıkış gücü baya fazla,yani ev kullanımı için pek uygun değil,mesela gainleri sona dayadığımda master volumu çok az açabiliyorum.

Merak edenler için linkte ses örnekleri ve birkaç resim var.Dosya biraz büyük gerçi 4.5Mb.

not: Kayıtlardan birinde amfiyi DS1 benzeri bi pedalla birlikte kullandım. Mikrofon biraz dandik ama size bir fikir verebilir yine de,ayrıca kabinim yok onun yerine sadece celestion hoparlöre bağladım.

http://www.dosyaupload.net/download.php?file=793788

.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Devre şemasını www.ax84.com sitesinden buldum,projects ve core projects kısımlarını inceleyebilirsiniz. Devre single-ended Class A denen tek lamba çıkışlı yapıda.

Çıkış trafosunu da izmirde daha önce bu işlerle uğraşmış bi ustaya yaptırmıştım.

slm

çıkış trafosuyla şemayı aynı kefeye koyma ;) ben yaparsam diye kime sardırdığını sordum.. bu şema gibi bişey değil.. :D şemayı bilirsen devreyi yaparsın ama sadece çıkış trafosunu bularak bişey yapamassın şema olmadan :D

Re: slm

presence demiş ki:
çıkış trafosuyla şemayı aynı kefeye koyma ;) ben yaparsam diye kime sardırdığını sordum.. bu şema gibi bişey değil.. :D şemayı bilirsen devreyi yaparsın ama sadece çıkış trafosunu bularak bişey yapamassın şema olmadan :D
BİLGİ PAYLAŞTIKÇA BÜYÜR!!
saygılar

Re: slm

presence demiş ki:
arkadaşta kalsın diyen sen değilmiydin. abi yaw :D
maresal senden şema istediğini gördüm. sen ise bende kalsın dedin vermedin şemayı.
arkadaşın bu başlığında senin trafo hakkında yardım istediğini görünce dayanamadım ve mecazi olarak senin hareketinin yanlış olduğunu uyarmak istedim. ama hala anlamamışsın.
güzel bir atasözümüz var şimdi aklıma geldi ''komşu komşunun külüne muhtaçtır''

Geri