Rode K2 yanında alınması gereken (Ses Kartı - Preamp)

Arkadaşlar uzun bi araştırmadan sonra orta dereceli bir home studio için K2 mikrofon almaya karar verdim. Daha önceden RODE NT1A kullandım düşük seviyede bir home studiom vardı. Şimdi mikrofon seçimi mi Rode K2 den yana kullanıp bunlara ek bir preamp kullanmalımıyım? İhtiyaç var mıdır ? Ses kartı ne olmalıdır? Daha önce ses kartı olarak roland 1010ua kullanmıştım ve çok karmaşık gelmişti. Fiyat aralıkları farketmez. Rode K2 elimde olduğunu varsayarak en iyi yardımcı ekipmanlar(ses kartı - preamp) olarak görüşlerinizi Öneri ve yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Rode K2'nin yanına konvertörleri ve pre-amp'leri kaliteli stabil bir " all in one " ses kartı almanız yeterlidir. Bütçe sorununuz olmadığına göre ; bu kriterleri sağlayan ve piyasadaki en iyi kartlardan birisi olan RME Fireface 802'yi önerebilirim. Bütçeniz elveriyorsa RME Fireface UFX II tabii ki daha iyi bir alternatiftir. Eğer bu kadar paralar veremem diyorsanız da RME Fireface UCX yine ihtiyacınızı karşılayacak diğer bir alternatifi oluşturmaktadır. ( UCX iki kanallı , 802 ve UFX II dört kanallıdır. )

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Rode K2'nin yanına konvertörleri ve pre-amp'leri kaliteli stabil bir " all in one " ses kartı almanız yeterlidir. Bütçe sorununuz olmadığına göre ; bu kriterleri sağlayan ve piyasadaki en iyi kartlardan birisi olan RME Fireface 802'yi önerebilirim. Bütçeniz elveriyorsa RME Fireface UFX II tabii ki daha iyi bir alternatiftir. Eğer bu kadar paralar veremem diyorsanız da RME Fireface UCX yine ihtiyacınızı karşılayacak diğer bir alternatifi oluşturmaktadır. ( UCX iki kanallı , 802 ve UFX II dört kanallıdır. )

Kardeşim şimdi şöyle anlatayım fiyat aralıklarına baktım dediğin 3 ürün 10.000 tl aşağı değil. Mikrofon fiyatı ortalama 4.500 tl yani iyi verim alabileceğim daha ucuz yollu 4.000 4.500 civarı bi ses kartı önerebilir misin ? Home studio için bir ses kartına o kadar para vermek sıkıntı.

Geri