Boss Katana Amfi USB ile Direk Kayıt

Merhaba, bu amfiyi almayı düşünen veya almış olup direkt USB bağlantısı ile kayıt yapmayı düşünenler için kendi en iyi ayarlarımla bir test videosu hazırladım. Sonuç beklediğimden çok çok daha başarılı, özellikle clean tonlar biraz reverb ile neredeyse mikrofonlu kayıt gibi. Ben burada audacity programını kullandım diğer programlarda da ekstra bir durum yok.

Kayıtlar oldukça güzel çıkmış alacak arkadaşlar için de güzel bir video. USB versyonunun tona etkisi var mı? USB 2.0 veya 3.0 olması durumları gibi. Birde Bu kayıt oldukça tatmin edici ama amfinin kulaklık çıkışından bilgisayarın hat girişine AUX kablosu ile bağlayarak denemenizi tavsiye ederim. Benim amfim farklı ama ben o şekilde daha çok verim aldım. Teşekkürler:)

Kayıtlar oldukça güzel çıkmış alacak arkadaşlar için de güzel bir video. USB versyonunun tona etkisi var mı? USB 2.0 veya 3.0 olması durumları gibi. Birde Bu kayıt oldukça tatmin edici ama amfinin kulaklık çıkışından bilgisayarın hat girişine AUX kablosu ile bağlayarak denemenizi tavsiye ederim. Benim amfim farklı ama ben o şekilde daha çok verim aldım. Teşekkürler:)
Bu şekilde kaydettiğinizde analog sinyal yollamış oluyorsunuz. USB üzerinden doğrudan dijital aktarılmış oluyor sinyal. Bende vaktiyle Blackstar ID TVP ile denediğimde bu şekilde çok daha iyi ton almıştım

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet denenebilir aslında, bunu düşünmüştüm ama ses kartım olmadığı için sonucun berbat olacağını düşünüyordum. Çünkü aynı şekilde guitar rig kullanmaya çalışmıştım ve aşırı derecede cızırtı vardı. Belki amfiyi bağlayınca durum farklı olur.

Evet denenebilir aslında, bunu düşünmüştüm ama ses kartım olmadığı için sonucun berbat olacağını düşünüyordum. Çünkü aynı şekilde guitar rig kullanmaya çalışmıştım ve aşırı derecede cızırtı vardı. Belki amfiyi bağlayınca durum farklı olur.

Ben ses kartı kullanmıyorum ve daha verimli geldi. Anakartım da pek kaliteli sayılmaz. Kısaca denemeye değer:) Denerseniz sonuçları bekliyorum.
Ama kısa bir not düşeyim Windows tan sesi dinle seçeneğini, yani sesi hoparlöre verme seçeneğini açtığımda belli bir gecikme süresi oluyor. Fakat kayıtlarda gecikme gibi bir sıkıntı yaşamadım.
Bu şekilde kaydettiğinizde analog sinyal yollamış oluyorsunuz. USB üzerinden doğrudan dijital aktarılmış oluyor sinyal. Bende vaktiyle Blackstar ID TVP ile denediğimde bu şekilde çok daha iyi ton almıştım

Ben çok fazla fark göremedim fakat aradaki fark bu şekilde kayıt almayı daha mantıklı kıldıracak kadar var. Şunu fark ettim fark clean tonda daha az iken overdirveda daha da artıyor. Bunun sebebi nedir? Teşekkürler.
Not: Demin analog ve dijital sinyal farkına baktım. Sonucun bu şekilde olması pek te anormal durmuyor:)

Konuyu hortlatıyorum izninizle. usb ile direkt kayıt alırken amfimden gitarın sesini alıyorum ama backingtrack’i duyamıyorum bunu halletmenin bir yolu var mı acaba?

Geri