Boss ve MXR marka EQ pedallari hakkinda

arkadaslar merhaba.. Boss 6band EQ ile MXR 6band EQ arasinda net bir karar veremedim... siz hangisini tavsiye edersiniz? eger elimdeki ekipmana gore degerlendirecekseniz elimde Tri AC, Ehx-Small Clone Chorus, Ehx small stone shifter, digidelay, crybaby, jackson js30 var...

bilgi verirseniz cok sevinirim...

boss un 6 bandı vardı sanırım eskiden ama şu an piyasadaikler 7 band olmalı. mxr lar daha pahalı ayrıca. ben de ikisi arasında kaldım aslında ama boss alacağım sanırım

• Konu Sahibi Konu Sahibi
elerosse demiş ki:
boss un 6 bandı vardı sanırım eskiden ama şu an piyasadaikler 7 band olmalı. mxr lar daha pahalı ayrıca. ben de ikisi arasında kaldım aslında ama boss alacağım sanırım
evet.. 6 band derken aslinda genelleme yaptim.. boss'un suanki EQ pedali 7 band.. bir de fiyati oldukca uygun... sifirina 2 gun once arkadasim 125 ytl verdi... tabi MXR kaltesini de dusunerek elimdeki ekipmanlardan ozellikle Tri Ac ile en uygun hangisi olur buna karar veremedim

mxr'in fiyatlarina bakarak, boss'dan daha kaliteli oldugunu dusunmeyin bence. misal, amerikada boss ge-7 100 dolarken mxr 6 band eq 70 dolar. bana boss daha iyi bir secenekmis gibi geliyor.

boss ge-7 nin volume seçeneği olduğunu gözardı etmeyin.bence çok işlevi oluyor.mxr da midleri biraz açtıktan sonra patlamaları kapamak için amfiden kısmak zorunda kalabilirsiniz bu da ton kaybına neden olabilir.

Aynı kararsızlıkta bende kaldım ama 100 ytl ye Mxr dek getirdim onu alıcam yarın.Mxr eq kendine has bazı özellikleri varmış duyduguma göre ve mxr dubleshot dist ile kullanıldıgında cok iyi performas veriyo diyolar bakalım elime gectikten sonra yazarım tekrar=)

Geri