Boss GT-6

• Konuyu açan Konuyu açan dayy
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

hocam(öğretmen manasında dedim 🙂) zaten gt6 nın sıfırı piyasada yok 2.el almak zorundasın dolayısıyla da turkrock'dan başka güvenilir bi yer olduğunu sanmıyorum

arkadaşlar,yaklaşık 4 senedir yurtdışından getirttiğim gt6 mı kullanıyorum,bir haftadır gt6'ım kafayı yedi.Kendi kendine
preamp,ını değiştiriyor ve doğal olarak yaptığım patch ayarları altüst oluyor.içini açıp baktım ve sanırım hafızayı beslediğini sandığım bir pil gördüm.acaba bu pilin zayıflaması yüzünden olabilirmi?öyle olsa her hangi bir uyarı çıkması gerekmezmi?Bilgisi olan birisi varsa lütfen paylaşsın,teşekkürler

Nihayet pedalımı aldım. Tabi ki gt-6 yı aldım 🙂

Kendi kendime çözdüm birçok olayını. YAlnız bu patch denilen mevzuyu pek anlamadım. üstte verilen linklerde GT maneger kısmına basılması gerektiği söylendi fakat oraya köprü konulmamış.

Nedir bu olay? Pedala ton mu yüklüyoruz? eğer öyleyse nasıl oluyor bu iş? detaylı olarak anlatır mısınız?

Bir de name/ns/master 'e 3 kere bastığımızda aktif hale gelen master ayarlarını pek anlamadım. Hele oradaki Effect Chain ne oluyor? gitar resmi adam resmi falan çıkıyor ekrana. O adam her bir ayarda yer değiştiryor. Bi TR ile wah arasına giriyor ya da başka şeyler arasına çıkıyor. O nedir? Yardım eder misiniz?

(Bu arada ingilizcem yok, O yüzden internetteki kullanım klavuzundan yararlanamıyorum.)

effect chain ile hangi efekti hangi sırada kullanacağını belirliyor olmalısın. yani mesela wah mı önce yoksa distortion mu önce olacak. haliyle tonda değişmeler meydana geliyor.

Slaytanic demiş ki:
effect chain ile hangi efekti hangi sırada kullanacağını belirliyor olmalısın. yani mesela wah mı önce yoksa distortion mu önce olacak. haliyle tonda değişmeler meydana geliyor.

Yuh! Analog setup misali processorde de bunların sırası belirleniyor mu? Olamaz ya! Herifler aşmış olmalı ki şimdi gt-8 denen bilgisayarı düşünememeye başladım..

Yorumlarınızdan dolayı teşekkürler kafamda birşeylerin netleşmesinde yardımcı oldunuz 🙂 Galiba bnde yazın gt-6 alacam öncelikle me50 alayım diyodum ama yorumları okuduktan sonra 🙂 eğer yazın gt6 satacak kimse varsa dikkatli kullansınşimdiden, talibim 😀

arkadaslar gt-6 ya pach nasıl atılıyor usb midi kablosunu fln aldım ama bir türlü gönderemiyorum bunun bi kombinasyonu fln varmı pedal üzerinden yardımcı olursanız sevinirim bide ez tone tuşu ne işe yarıyo onuda anlamadım

arkadaslar selam,
gecen gt-6 yı studyoya goturdum orada bi kac sarkıda kullandım sonra cantaya koyup eve getirdim ama simdi alet calısmıyor, yani tum ışıklar yanıyor uste alta sıralamada değişikilk yapabiliyorum ama ses cıkmıyor. sorun nedir, nasıl halledilir yardım ederseniz cok sevinirim...işten gelip bu aletle oynamak en buyuk zevkimdi yaa...tesekkur ederim

abi onlara cok baktım ama bi sey yok gecen bi tamirciye goturdum, aleti aynı kablolarla baska amfi ve gitarla denedik çalısıyor...dedim ki benim amfi ve ya gitar bozulmus olabilir.. ama gitarı direk amfiye baglayınca ses geliyor... gitarı ve amfiyi goturmemiştim tamire, arkadasın gitarını ve amfisini aldım, onlar da işe yaramadı...alet evde calısmıyo... yarın amfi dahil tum ekipmanı tamirciye goturecem..orada calısırsa, evi değiştirecem artık 🙂)

Arkadaşlar ctl pedalının ne işe yaradığını anlatabilicek var mı? ve de bi kaç sayfa öncesinde verilen patchler dışında patchlerin oldugu başka bi site biliyor musunuz? saolun...

iyi günler ben 2.el boss gt-6 aldım fakat kullanımı hakkında hiç bir fikrim yok daha önce digitech kullanıyordum boss gt-6 çözmesi öok kolay filan dediler ve tek başına yeterli olabileceğini söylediler fakat dediğim gibi çözemedim aleti bana kullanımı hakkında biraz bilgi verebilirmisiniz?yani şu buton şuna yarar şu buton şunu yapar gibi bilgiler..şimdiden teşekkürler

selam ya ben 2.el bi gt6 aldım fakat bir haftadır hiçbirşey yapamadım nette araştırıyorm birşey çıkmıyo acaba bana şu buton şuna yarar şu tuş şunu açar gibi basit birkaç bilgi verebilirmisiniz?şimdiden teşekkürler

Geri