Amfini Göster Ey Türkrockcılar

Buralar çok sessiz kalmış.. 😢

Friedman BE preamfili ve D sınıfı çıkışlı amfimi de sonunda tamamladım. Çift tüplü. BE kanalı ufak tefek bir kaç değişiklik dışında orjinaline benziyor.. Booster (HBE), FX loop ve clean kanalın bir katı solid state. Genel olarak bu da fena olmadı, ama tekrar yapsam ufak tefek bazı değişiklikler olur tabii.

Image1.jpg

Image2.jpg

Buralar çok sessiz kalmış.. 😢

Friedman BE preamfili ve D sınıfı çıkışlı amfimi de sonunda tamamladım. Çift tüplü. BE kanalı ufak tefek bir kaç değişiklik dışında orjinaline benziyor.. Booster (HBE), FX loop ve clean kanalın bir katı solid state. Genel olarak bu da fena olmadı, ama tekrar yapsam ufak tefek bazı değişiklikler olur tabii.

156474 eklentisini görüntüle
156475 eklentisini görüntüle

Duyulmasın mı bu yakışıklı? :)

Duyulmasın mı bu yakışıklı? :)

Sinir sıkışması sebebiyle senelerdir pek gitar çalmıyorum / çalışmıyorum. Ama daha sonra bilen bir arkadaşa çaldırabilirim.

Bunları FX loop'tan tüplü bir güç amfisine (FX loop'u MV'nin önünde olacak) girersen gayet iyi sonuç veriyorlar. Burada kullandığım D sınıfı amfi kartı iş görmekle beraber tüplü amfinin yerini tutmuyor tabii.

Tek kanal, zaptetmek imkansıza yakın, düşük volume’lerde bright cap sebepli kola kutusunda arı tonu veren, sevgili JCM800 2203x

Bildiğimiz JCM800 2203 kendisi, x nedir, x reissue olduğunu belirtir, tahminen 2000’ler sonrası üretim, eski JCM800’lerde yoktur, ama artık zaman bazlı efektler için loop olmazsa olmaz.

Farkı bu, eski serilerde Drake trafolar vardı, bunda Dagnall mı oldu ne oldu bilmiyorum, ama demirler sağlam, yine dev güç ve çıkış trafoları mevcut.

Bogner, Soldano, Friedman ve piyasaya girip çıkan çoğu butik higain, hatta Diezel VH serileri bile bu meşhur JCM800 derivasyonudur, taklitler aslını yaşatır. O marshall yırtıcılığını istiyorsanız, sadece marshall’dan gelir.

C44F3F36-5990-434C-8D7A-B9F4763D5472.jpeg

C01D33C0-DC00-49E4-84B0-4BAB8CD45B04.jpeg

Marshall sülalesinin en bilindik üyesi JCM800 , fakat reissue tabii ki 2203x.

Amfi üzerinde bazı mod girişimleri vardı, temizlendi, tamamen stok halde bir JCM800 oldu. Marshall’ın birebir kopya ile başarılı reissue serilerinden sayılır bence, kallavi trafolar, dolu dolu filtreleme, gerekli pedallarla her yöne çekilebilen bir amfi. Low input kısmı hep atlansa da güzel clean’ler de verebiliyor.

Stoktan farklı olarak TAD6550 lambalar var power katında, daha derli toplu, EL34 kadar şıngır şıngır midli değil ama, modern sulara daha iyi. Bir de resonance potu eklendi ki, evde düşük volume’lerde amfinin altlarını daha iyi toparlıyor.

Neyse, baba gibi JCM800, ciğerli alet.

157456 eklentisini görüntüle

Marshall sülalesinin en bilindik üyesi JCM800 , fakat reissue tabii ki 2203x.

Amfi üzerinde bazı mod girişimleri vardı, temizlendi, tamamen stok halde bir JCM800 oldu. Marshall’ın birebir kopya ile başarılı reissue serilerinden sayılır bence, kallavi trafolar, dolu dolu filtreleme, gerekli pedallarla her yöne çekilebilen bir amfi. Low input kısmı hep atlansa da güzel clean’ler de verebiliyor.

Stoktan farklı olarak TAD6550 lambalar var power katında, daha derli toplu, EL34 kadar şıngır şıngır midli değil ama, modern sulara daha iyi. Bir de resonance potu eklendi ki, evde düşük volume’lerde amfinin altlarını daha iyi toparlıyor.

Neyse, baba gibi JCM800, ciğerli alet.
Ön tarafa midler kalkık somurtuk surat, BOSS RGE-10 Equalizer = Slayer

Hocam Marshall 9000 power amfi nasıldır? Geçenlerde bir tane gördüm, emin olamadım alayım mı almayayim mi diye.

Valla abi ben böyle bir takasla vs. aldım arayışım yoktu, ama şunu söyleyeyim. İçini açıp kurcalamış kontrol etmiş biri olarak, üretim kalitesi harika.

Trafolar Drake marka 2204 ve 1987 modellerde kullanılan efsane 50 watt demirlerden, kallavi ve düzgün.Gümbür gümbür bir tonu var kesinlikle.

2 kanal stereo, her kanal için triode pentode seçimi ve tek kanaldan link input özelliği bence baya kullanışlı. Yeni nesil monoblock’lar yerine 9000 seri kesinlikle tavsiye ediyorum, elden çıkarırım demiştim ama evladiyelik kaldı.

Marshall hanımın inanılmaz değişimi.

Bu marshall hayatına jcm800 yazılı olmasına rağmen, 4 input haso plexi olarak başladı. Kurt postunda kuzu misali işte. Sonra modlanma denemeleri olmuş, tolexi sprey boyayla boyanmış falan bir sürü iş. Tamamen stoğa dönüldü, model 1959 ve 2203’ün aynı board’a sahip olması kolaylığından da yararlanılarak, alet 2203 devresine çevrildi.

Şimdi yanına kendi döneminden, güncel çin G12-T75’ler gibi garabet olmayan eski nesil UK G12T75’li marshall JCM800 Lead kabinle kısmetse emekliliğin tadını çıkaracak.

G12T75 , bu modellerde bu etiketle aslında G12-65’lerin soyundan gelen bir speaker. Greenback on steroids diyerekten 80’s başında Marshall tarafından kabin wattajları yükseliyor, sonra fiber voice coil Kapton adlı bir malzemeye çevriliyor hop G12-T75 , 10 watt artışla.

Magnet arkasında ufak ventilasyon deliği olan versiyonları ya da bu versiyonları hemen hemen birbiri ile aynı, sonra diğer G12-T75’ler geliyor güncel 1960A’larda olan.

Neyse , güzel eskimiş namussuz.
2270D90B-6623-4CF8-9C6E-D5E44251F8E5.jpeg
A6C67007-2A3F-43A2-A770-9FC6CDFDE1A5.jpeg
C30A2ECF-6E6E-409C-BFCF-ECFECBBF3E4F.jpeg

Marshall hanımın inanılmaz değişimi.

Bu marshall hayatına jcm800 yazılı olmasına rağmen, 4 input haso plexi olarak başladı. Kurt postunda kuzu misali işte. Sonra modlanma denemeleri olmuş, tolexi sprey boyayla boyanmış falan bir sürü iş. Tamamen stoğa dönüldü, model 1959 ve 2203’ün aynı board’a sahip olması kolaylığından da yararlanılarak, alet 2203 devresine çevrildi.

Şimdi yanına kendi döneminden, güncel çin G12-T75’ler gibi garabet olmayan eski nesil UK G12T75’li marshall JCM800 Lead kabinle kısmetse emekliliğin tadını çıkaracak.

G12T75 , bu modellerde bu etiketle aslında G12-65’lerin soyundan gelen bir speaker. Greenback on steroids diyerekten 80’s başında Marshall tarafından kabin wattajları yükseliyor, sonra fiber voice coil Kapton adlı bir malzemeye çevriliyor hop G12-T75 , 10 watt artışla.

Magnet arkasında ufak ventilasyon deliği olan versiyonları ya da bu versiyonları hemen hemen birbiri ile aynı, sonra diğer G12-T75’ler geliyor güncel 1960A’larda olan.

Neyse , güzel eskimiş namussuz.158513 eklentisini görüntüle158514 eklentisini görüntüle158515 eklentisini görüntüle
Ön döşeme tam anlamıyla Relic olmuş 🤓
Onu da vintage bir renk ile yeniledin mi tam süper olacak. Ama şu anki şekli de ayrı bir Relic havası katıyor. Her türlü şahane bir Vintage

Geri