Blues/Rock için setup

Merhabalar elimde vox ac4tvh kafa kabin lambalı amfi ve fender 50s classic stratocaster var ve bir pedalboard yapmak istiyorum kendime elimde halihazırda vox v845 wah ve joyo vintage overdrive var. Genelde Blues ve Rock çalıyorum.Bana hangi pedallarlı önerirsiniz?

Dosyalar

• 15682975953443065831088987237500.jpg
    15682975953443065831088987237500.jpg
    220.4 KB · Gösterim: 825
Kabaca bütçenizi söylerseniz daha iyi öneriler alabilirsiniz. Çünkü blues-rock soundu piyasadaki pek çok butik pedal üreticisinin odaklandığı yer. Bu nedenle çok fazla ürün ve geniş bir fiyat yelpazesi söz konusu.
Amfiyi nasıl kullandığınızı açıklarsanız da iyi olur bu arada. Temiz tonda tutup drive soundlarını pedaldan mı alacaksınız ?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Kabaca bütçenizi söylerseniz daha iyi öneriler alabilirsiniz. Çünkü blues-rock soundu piyasadaki pek çok butik pedal üreticisinin odaklandığı yer. Bu nedenle çok fazla ürün ve geniş bir fiyat yelpazesi söz konusu.
Amfiyi nasıl kullandığınızı açıklarsanız da iyi olur bu arada. Temiz tonda tutup drive soundlarını pedaldan mı alacaksınız ?
Bütçe konusunda pedal başına maximum 500 lira gibi bir fiyata çıkabilirim ve evet amfinin üstünde çok seçenek olmadığı için haliyle clean de tutup pedallarla şekillendireceğim tonumu

Bence Pedal almayın 500 tl ile orta segmentte bir ses kartı alıp amfiyi ses kartına ses kartına bilgisayara bağlayarak daha iyi bir ses elde edersiniz.Tabikide pedalın yerini tutmaz ama pedallar aşırı pahalı.Para biriktirene kadar böyle idare etmeniz daha mantıklı
Bu amfiyi ses kartına nasıl bağlayacaksınız ? Yakarsınız valla ortalığı:) Bu dijital bir amfi değil ki ?
Bu iş için atenüatör lazım, o da ayrı masraf. Bahsettiğiniz yöntem o kadar da ucuz değil. Aslında elinin altında gitar-amfi olan insanın (kayıt almak gibi derdi yoksa şayet) pek ala sırayla pedal toplayıp set kurması gayet mantıklı.

Çok geniş kapsamlı bir soru olmuş bu. Blues-Rock'da fuzz kullan da var, tremolo pedalı kullanan da var, whammy pedalı kullanan bile var :) Neredeyse sonsuz seçenek mevcut. En güzeli gidip müzik mağazalarında bolca vakit geçirerek kendinize en uygun pedalları seçmeniz olacak. Benim mükemmel dediğim bir pedal başkası için vasat olabilir mesela...

ben yakın zaman önce t-rex fat shuga boost/reverb aldım. thomann fiyatı uygun. tek pedalda hem boost hem 2 tip reverb var. vintage karakterli blues tonlar için ideal. bende de ts klonu mooer green mile var. pedalın boost'u ona göre çok daha organik ve hacimli. gitarın tonunu yok etmeyen, çamurlaştırmayan, arkaplandan gelen çok doğal bir reverb'ü var. özellikle drivelı sesle uyumlu reverb bulmak zordur. pedal bu konuda baya başarılı.

Kendi favori ve dizmek istediğim setup ı öneririm. 500tl ye uygun değil ama yinede uzun vadede güzel bi drive setup ı oluşturur.

Joyo american // ibanez tube screamer (muadil olarak mooer green mile ) // mooer cruncher // reverb yada güzel bir delay pedalı ayrıca bir chorus pedalı da tonları şekilendirecektir diye düşünüyorum.

Geri