Necarman Manyetikleri (made in tr)

tek tek cevap vermeye çalışayım arkadaşlar.
öncelikle hiç bir kelimemizi yanlış anlamazsınız umarım.
sayın zetiman site ve reklam demişsiniz
site biliyorsunuzki biz bağlamaya manyetik üretiyoruz ve bağlamacılar sizin kadar iyi pc kullanamazlar biz bunun tartışmasını çok yaşadık siteyi profesyonelmi yapalım yoksa basitmi dıye basit olmasına karar verdik reklam konusuna gelince reklam yapmak istesek bu şekilde reklam yapmayız cünkü taktir edersinizki daha gitar için test aşamasında manyetikler hazırda bir ürün yok gitar için demiştik bunun yerine evet arkadaşlar ürünlerimiz gitardada kullanıla bilir diye bir yorum yazabilirdik ayrıca yorumların ukalaca değil eleştiri her zaman önemsenmesi gereken bir konudur ve her kezin düşüncesine saygı duymak zorundayız....
sayın gitar teknisyeni
bu konu üzerinde amerikadaki bayiim ile irtibata gececeğim ve evet doğru söylüyorsunuz genelde manyetiklerde alnico mıknatıs kullanılır ama mıknatıslar zamanla gücünü yitirir bunu nedeni ((AL) aleminyum) ((Nİ) nikel) ((CO)kobalt)karışımların oranlarından dolayı ve verilen akımdan dolayı bildiğiniz gibi oxit ve ferrite mıknatıslar kolay kolay özelliklerini kayıp etmezler bizim amacımız ileriye dönük bir manyetik çok uzun bir zaman özelliğini kayıp etmeyen en azından uzun bir süre ve bobin , genelde manyetikte tercihen bobin 0.03 kulanılır ama biz 0.05 bobinde biz bu kaliteyi yakaladık ve inşallah ileriye dönük en güzel manyetikleri üretmektir amacımız eğer taklit etmeye kalsak bir günde aynı ürünü basit şekilde çıkarta biliriz ama bizim istediğimiz en azından kendi milletimizi kandırmayı bırakalım artık biz buna başından beri karşıydık aslında bu dimarzio konusuylada bu yüzden ilgileneceğim duyarlılığın için ayrıca teşekkür ederim gitarteknisyeni ve yorum yazan herkeze ayrı ayrı teşekkür ederiz....

up yapıyorum necarman manyetikleri hakkında herkezin bilgisinin olması gerektiğine inanıyorum.Necarman umarım gelişmelerinde sana yardımcı olabiliriz.Bizi seymour dimarzio ve emg üçgeni arasında bırakma ;)

arkdaşlar 3 sayfayı da okudum ve açıkçası çok heyecanlandım daha bugün memleket meselelerinden konuşurken bir arkadaşıma "gitarla uğraşıyorum ama iyi bir sound için amerikalıya apra vermek zoruma gidiyor" diye yakınmıştım.tamda bunun üzerine bu olayı öğrenince bir nacerman sahibi olmak aklıma yatmadı değil :D.bu ürünleri test edebileceğim bir yer,dükkan-ofis vs. var mı?

kendi soruma kendim cevap buldum :D

Cem Elektronik
Adres: Deniz Cad. Cami Sok. Başal İşhanı No : 4 Daire : 6
Kaynarca-Pendik / İSTANBUL

ben ilk fırsatta uğricam.

gitar manyetiği yapma işini ciddi ciddi düşünürse eğer firma bizde ciddi bi alıcı olmak hevesindeyiz alnico ile ilgili kısmı okudum alnico manyetikleri üretmelisiniz gücünü yitirse dahi bi çok gitaristin manyetik alırken dikkat ettiği bir konudur alnico olması size tavsiyem türkiyedeki gitar manyetiği pazarının dikkate almanız.

izzzyy demiş ki:
gitar manyetiği yapma işini ciddi ciddi düşünürse eğer firma bizde ciddi bi alıcı olmak hevesindeyiz alnico ile ilgili kısmı okudum alnico manyetikleri üretmelisiniz gücünü yitirse dahi bi çok gitaristin manyetik alırken dikkat ettiği bir konudur alnico olması size tavsiyem türkiyedeki gitar manyetiği pazarının dikkate almanız.

neden alnico kullanmadıklarını açıklamışlar yukarda bana mantıklı gibi geldi,eğer sound olarak iyi bi sound yakalamışlarsa alnico yada malnico fark yapmaz :D

ErenimooO demiş ki:
izzzyy demiş ki:

neden alnico kullanmadıklarını açıklamışlar yukarda bana mantıklı gibi geldi,eğer sound olarak iyi bi sound yakalamışlarsa alnico yada malnico fark yapmaz :D

işte olay o zaten alnico nun kendine has bi soundu var bi çok iyi gitarist seramik mıknatıslı manyetiklerin tonunu alnicolar kadar doğal bulmaz nasıl aktif pasif muhabbeti var hala bi çok gitarist pasif kullanıyor halada bi çok gitarist alnico manyetik kullanır seramikle falan alnicodaki sound u bulamassın eğer öyle olsa seymour duncanın manyetiklerinin yarısından çoğu alnico olmazdı yada emg bu 60 modeli buda onun alnico lusu olan 60A modeli şeklinde seçenekler sunsun.

Guzel sound olayina deyinmek yerine satis stratejisine deginecegim. Tabiki bu konuda alnico lari senelerce denemis birisi degilim... Fakat tipik amerikan mantıgı...

Dusunun bikere adamlar omur boyu kullanisli sound kaybina ugramayan manyetikler uretseler,urettikleri manyetikler nesilden nesile gececek olsa bundan 10 yil sonrası ne satacaklar? bence bu zihniyet ile alnico kullanmaktalar ... Daha guzel olduklarina bi lafim yok... Unutmayalim carbon fiber kaportaya sahip otomobillerde cok iyidir hafiftir fakat dayanikliligi tartisilir.

smtzdmr demiş ki:
Guzel sound olayina deyinmek yerine satis stratejisine deginecegim. Tabiki bu konuda alnico lari senelerce denemis birisi degilim... Fakat tipik amerikan mantıgı...

Dusunun bikere adamlar omur boyu kullanisli sound kaybina ugramayan manyetikler uretseler,urettikleri manyetikler nesilden nesile gececek olsa bundan 10 yil sonrası ne satacaklar? bence bu zihniyet ile alnico kullanmaktalar ... Daha guzel olduklarina bi lafim yok... Unutmayalim carbon fiber kaportaya sahip otomobillerde cok iyidir hafiftir fakat dayanikliligi tartisilir.

çok doğru bi noktaya parmak attın ve bizlere atılan parmakları bize hatırlattın :D

sadece bu konuda değil hemen hemen her konuda bu stratejiyi güdüyorlar ve bizi kendilerine ilelebet mahkum kılıyorlar,bi pc alıyorum 1 sene sonra çöp,markası ne olursa olsun :D

sanırım bizim elemanalrında bunu öğrenmeleri lazım,kötü mal üret hem maliyet azalsın hemde müşteri sana mahkum kalsın.

kesinlikle bu strateji ile alakası yok evt bazı ürünler yapılabilen veya yapılabilecek bişey ama manyetik konusunda öyle değil neden çünkü adamlar hem alnico olanını hemde seramik olanını üretmiş seçim senin mesela seymour duncan sh5 yapmış adam bide sh11 yapmış sh11 sh5 in alnico mıknatıslı olanı ama tonal değerlerine bakarsan sadece manyetikle nelerin değiştiğini anlarsın ayrıca alnico ölür biter ben böyle bişey bilmiyorum he öyle bile olsa bu ençok tercih edilen manyetik mıknatısı olmasını engellemez burda gözetilmesi gereken ilk konu sound dur yıllarca alnico manyetik kullandım seramikte kullandım arasında oldukça fark var beni bozmaz iksinide severim ben ama seramik kullanmam ben abi diyen çok adam biliyorum.

alnico mıknatısları araştırdım biraz manyetik performansın kalıcılığından olduğu söylenmiş heryerde şöyleki;

Alnico mıknatısların alışımı nikel -kobalt - aliminyum ile düşük oranlarda titanyum, bakır, silisyum gibi elementler içeririler. Döküm teknolojisi yada toz metalorjisi yöntemi ile üretilirler. Fiziksel mukavemeti yüksek olup sıcaklık karşısında manyetik özelliğini -273 artı 500 derecede korurlar.

Alnico mıknatıslar çok serttirler. Bazı alnico alışımları çok sert olmalarının yanında çok kolay kırılabilirler. Alnico mıknatıslarda klasik yöntemler ile işlem yapmak mümkün değildir.Bu nedenle üretimi hassas seramik kalıplama tekniği ile seramik kalıplara dökülerek yapılır.

KARAKTERİ

- Kompakt kristal, yüksek yoğunluk, iyi kimya. Sağlamlık, güçlü anti-korozyon .
****- Mükemmel ve kalıcı magnetik performans.
- Mükemmel ısı dayanıklılığı.
- Yğksek ve düşük sıcaklıklarda manyetik kararlılık.
- Her türlü geometrik sekilde döküm ve toz meteloriji yöntemiyle üretimi mümkündür.

bundan sonra bir yorum yapma gereği duydum yerli üreticinin herzaman desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum ve alternatifini bulduğum herşeyin yerlisini tercih ederim yerli:tamam destek verelim:mantıklı ama gözümüz kapalı değil işini ciddiye alan güven veren firmalar desteklenmeli 2 yıl olmuş gitar manyetiği ile ilgili şeyler söylenmiş ama ürünlere baktım gitarla alakalı bişey yok 2 tane gitar resmi konmuş siteye okadar sonra dimarzio hakkında hiçte mantıklı olmayan açıklamalar ve ardından alnico muhabbeti bunlara gerek yok gitar manyetiği yapın ilk ben alırım eğer beğenirsem reklamınızı da yaparım.

abi bende yerli üreticiyi sonuna kadar destekliyorum. Necarman manyetikleri bizim kendi atasazımız için özverili bir şekilde üretim yapıyor bu öyle küçümsenecek yada "aman be altı üstü baglama manyetiği" diye küçümsenecek birşey değil bu iş. luthier Fatih abi de gitar manyetiği üretiyor şu anda sadece kendi gitarlarına takıyor koca ülkede 2 tane adam var yani oran 2/80.000.000 (seksenmilyonda iki) bu insanların çalışmaları sayesinde bişeyler karınca adımları ile ilerliyor. bu adamlar bizim kaliteli manyetikleri ucuza elde edebilmemiz için bir şans bence. bu arada fatih yılmaz ın çalışmalarını izleme şansı buluyorum cok ciddi bir disiplinle ilerliyor ve cok guzel modelleri var, bizim üreticilerimize bol şans buradan tüm türkiyeye, tüm türkiye halkı için üreten türk üreticiler için sevgiler ve saygılar herkese abilerim.

işin tezgah başındaki kısmı çok çok küçük bir parçası asıl önemli olan doğru pazarlama stratejisiyle istikrarlı bir yol belirlemek,bizim bütün firmalarımızda -sadece bu konuda değil- pazarlama olayı biraz geride kalıyor kendi markamızı yaratamıyoruz.sevmour duncan yada dimarzio öyle kolay markalaşmadılar uzun yıllar süren gerek üretim gerekse pazarlama taktikleri sayesinde bu denli populerleşebildiler.diyelimki nacerman bizim istediğimiz gibi 4x4 bi manyetik üretti bu işin sadece başı olacaktır ondan sonra iş reklam pazarlama vs gibi alanlardaki mücadeleye gelecektir ve asıl zor olan da budur.bakalım umarım yerli girişimcilerimiz müzik ve müzik aletleri sektöründeki bu büyük pastayı keşfederlerde bizimde kendi gitar manyetik efekt markalarımız olur.ama dediğim gibi uzun yıllar süren taktik savaşımı sonucu olacak bi iş bu bir ürünü üretmek ilk ve en kolay kısmı diye düşünüyorum.

çok kötü manyetikler.gain yok denecke akdar az cırtlak bis si var tizlerdne duramıyosunuz.basslar yok denecek kadar az.hatta yok.Siz siz olnu yabancı malı harbi gitar için yapılan manyetiklerden şaşmayın.seymour veya EMG gibi..

Bana çok yakın ofisiniz.Tuzlada oturuyorum bende.Tebrik ederim sizi ilk olarak.Bu tarz çalışmalar bizi gerçekten sevindirdi.Türk yapımı custom gitarlar,türk yapımı pedallar ve sonunda türk yapımı manyetiklerimizde oldu.İnsanı gerçekten mutlu ediyor artık kendine özgü birşeylerimizin olması ve gittikce gelişip tanınması.Çünkü biliyorum ki her gitaristin en çok istediği şeydir kullandığı aletlerin türk yapımı ve kaliteli olması.Sizi çalışmalarınızdan dolayı tekrar tebrik ederim bu yolda daha iyi yerlere gelmenizi dilerim.

ve eklemek isterim en kısa zamanda ofisinize gelicem:)

Kubi_Tolkki demiş ki:
çok kötü manyetikler.gain yok denecke akdar az cırtlak bis si var tizlerdne duramıyosunuz.basslar yok denecek kadar az.hatta yok.Siz siz olnu yabancı malı harbi gitar için yapılan manyetiklerden şaşmayın.seymour veya EMG gibi..
bu dediğin fly manyetikler içinmi yoksa necarman manyetikler içinmi onu belirtirmisin, hangi anfi ve gitarla denedin, ayarları nedir, bu arada ters faz bağlamış olabilirisin gibi geldi bana anlattığın ses o ayarda . Bu arada fly pickups denedinmi fatih ustanın atolyesinde? satışa henüz sunmadı fatih usta sadece kendi yaptığı gitarlara koyuyor herhalde bu saydıkların fly için değildi.

dip not : Devrim otomobil eskişehir 1961

necarman manyetikleri bağlama piyasasında uzun süredir çok tutulan bir manyetik markası.bağlama alıp satan biri olarak ürünün kalitesini ve fiyatını arttıran bir ürün olduğunu söyleyebilirim.gitar performansı olarak bir deneyimim olmadı.bu manyetikler saz için üretildikleri için genelde tiz seslerde başarılı olduğunu tahmin ediyorum.incecik telli bir sazda kullanılan manyetiğin drop çalınan bir gitardaki pes seslere duyarlığı farklı olabilir.tabi bunu çeşitli gitarlarla test etmek gerekir.her manyetik her gitarda güzel sound vermeyebilir.dimarzio veya sd nın bile yanlış tercih sonucu çok kötü ses veren manyetikleri var.necarman firması büyümek istiyorsa bu testleri iyi yapıp gitar odaklı ürünler üzerinde çalışmalıdır.bir kaç ünlü türk gitaristiyle anlaşıp sponsorluk ederse ismini daha kolay duyurur diye tahmin ediyorum.bağlama piyasasında necarmanlar genelde x2n ile kıyaslanıyorlar.

Geri