Katana MKII

Son nokta da şu; FX Loop poweramp gibi kullanmak için preamp pedalı ya da processor'u FX Loop'a takın. Eğer Input boşsa orayı direkt power amp olarak algılıyor, eğer Input'a gitar takılıysa o zaman Loop'takini herhangi bir pedal vs gibi efekt olarak görüyor.
Kafa gitti ... başka şey anlatmışım. Düzeltme = Katana'da fx loop dışında direkt PowerAmp IN diye jack var, oraya giriyorsunuz ama dediğim gibi normal Input'ta bir şey olmaması lazım.

Bir diğer tavsiye: ... çoğu kişi gibi ben de Katana'yı sadece kutudan çıktığı haliyle İYİ bir amfi olduğu için kullanıyorum yani panel üzerindeki ayarlarla bile oldukça iyi bir amfi ve her işimi görüyor. Ama üşenmeyip ToneStudio'yu kurcalamak lazım. Bazı frekanslarda biraz kırçıllı olabiliyor ve özellikle pre ve post eq özellikleri kullanılarak çok daha iyi tonlar alınabiliyor. Örnek bir video:

Elimde blackstar ht1r kafa ve ht112 kabin var lambalı olunca ev ortamı da çok müsait değil ses açmaya. Bu amfinin mk1 olanı ile takas edebilirsem mk2ye oranla fazla bir kaybım olur mu fx loop varken poweramp girişini çok kullanıyor musunuz prosesör ile kullanacağım ?

Sattım ben gerçi ... mk2 değil de mk1 alırsan kaybın olur elbette, yani kayıp demesek de fazlası var diyelim. Hiç kullanmayacağın bir şey olmayınca o kayıp olmaz aslında. Bence net mk2 ama neyse.
Return'e girdiğinde amfinin preamp'ini geçip direkt power ve cab kısmını kullanıyorsun. Prosesörden bunları kapatmazsan ses curcuna olabilir. PowerIN kullanırsan amfiyi sadece bir hoparlör gibi kullanıyorsun yani poweramp ve cabsim prosesörden yapıyorsun. İki türlü de olur, ne yapacağını biliyorsan sorun değil ama sordun ya - PowerIN varken neden Return kullanayım?

Sattım ben gerçi ... mk2 değil de mk1 alırsan kaybın olur elbette, yani kayıp demesek de fazlası var diyelim. Hiç kullanmayacağın bir şey olmayınca o kayıp olmaz aslında. Bence net mk2 ama neyse.
Return'e girdiğinde amfinin preamp'ini geçip direkt power ve cab kısmını kullanıyorsun. Prosesörden bunları kapatmazsan ses curcuna olabilir. PowerIN kullanırsan amfiyi sadece bir hoparlör gibi kullanıyorsun yani poweramp ve cabsim prosesörden yapıyorsun. İki türlü de olur, ne yapacağını biliyorsan sorun değil ama sordun ya - PowerIN varken neden Return kullanayım?

Mk2 alsam fiyat farkı çıkıyor ondan mk1e bakıyorum. Bütçe meselesi aslında. Ya da başka bir alternatifin var mı ? Ev tipi kullanıcı için.

Bunlar yazıldığı zaman fiyatı biraz daha düşükmüş şu anki fiyatı kararsızlaştırıyor. Artık her iyi amfi böyle herhalde.
İyi kötü her şeyin fiyatı maalesef çok arttı ve artmaya devam ediyor. Treni bir vagonundan yakalamak lazım yoksa komple kaçacak gibi.
Zamanında almadığım her ekipman için kendime kızıyorum şimdi. Makarna stoklar gibi almak lazımmış. Aldığım şeyler de şu an 5-6 katı fiyatıyla satılıyor en az. İlginç bir durum. Bu gidişle ileride daha kötü olması olası.

İyi kötü her şeyin fiyatı maalesef çok arttı ve artmaya devam ediyor. Treni bir vagonundan yakalamak lazım yoksa komple kaçacak gibi.
Zamanında almadığım her ekipman için kendime kızıyorum şimdi. Makarna stoklar gibi almak lazımmış. Aldığım şeyler de şu an 5-6 katı fiyatıyla satılıyor en az. İlginç bir durum. Bu gidişle ileride daha kötü olması olası.
İçimden geçenleri yazmışsın tam olarak böyle.Daha dün 4000 tlydi 4060 olmuş çok değişik bir dönem almadığım her gün pişman ediyor.

Fiyatı dolara bağlı olan bir cihazın her gün fiyatı değişmesine neden şaşırıyorsunuz anlamadım. Kur 2 sene önce 3.5 idi, yakın zamanda 8.5'tan 7'ye düştü, şimdi tekrar 7.6'larda. Problem yerel paranızın değersizliği ve sizin gelirinizin dolar olmaması. Konunun amfiyle, fiyatla, mağazayla vs alakası yok. :)

Fiyatı dolara bağlı olan bir cihazın her gün fiyatı değişmesine neden şaşırıyorsunuz anlamadım. Kur 2 sene önce 3.5 idi, yakın zamanda 8.5'tan 7'ye düştü, şimdi tekrar 7.6'larda. Problem yerel paranızın değersizliği ve sizin gelirinizin dolar olmaması. Konunun amfiyle, fiyatla, mağazayla vs alakası yok. :)
Son cümleye istinaden; paramızın değersiz olmasının fiyatla direk alakası var. Zira ürün dolar bazında ithal edilip rafta kullanıcıya arz ediliyor. Bununla beraber herşeyin fiyatı yine paramızın yerdeki çöpe bile değer kaybetmesi ile beraber mağazaların artan kiraları vb masrafları da artıyor, haliyle mağazalarının koyduğu kar marjı etikete ayrıca yansıyor üstadım. Ama konunun amfiyle alakası olmadığına hem fikrim.

Şu Katana'dan 2 isteğim vardı:

- 50W modeline GA-FC desteği
- USB Kayıtta Cab iptali seçeneği ile IR kullanma imkanı.

İkisini de getirmemişler :( Bir de yanılmıyorsam Sneaky Amps kullanılamıyormuş artık?

3. party bir uygulama olan Katana Librarian uygulamasını satın aldım Play Store'dan. Orada 50 W için GA-FC sanal olarak kullanılıyor. Tableti çıplak ayakla kullanmak oldukça ilginç bir deneyim 🤣

Sneaky Amp türleri ile ilgili zip dosyasını ekte bulabilirsiniz. Amfi modelleri aşağıdaki gibidir. Keza Katana Librarian uygulamasında ek yükleme yapılmadan bu amfi türleri kullanıcılara sunuluyor.

• JC-120 Clean: Roland JC-120
  • NATURAL CLEAN: Original BOSS amp
  • CLEAN TWIN Clean: 60’s Fender Twin Reverb
  • TWEED Crunch: Fender Bassman 4×10
  • COMBO CRUNCH: Original BOSS amp
  • STACK CRUNCH: Original BOSS amp
  • PRO CRUNCH: Original BOSS amp
  • DELUXE CRUNCH: 60’s Fender Deluxe Reverb
  • VO DRIVE : Vox AC-30TB Drive sound
  • VO LEAD: Vox AC-30TB Lead sound
  • MATCH DRIVE: Matchless DC-30
  • 5150 DRIVE: Peavey EVH 5150 Lead channel