Ankara Ankara’da “djent” üzerine grup oluşumu

Selamlar forum,

15 Marttan itibaren temelli olarak Ankara’ya dönüyorum ve İzmir’de bunca yıldır yapamadığımı artık yapmak istiyorum. Buradan az çok takip edenler şimdiye kadar hep kendi başıma ve sadece bana ait besteler üzerine bir şeyler yapmaya debelendiğimi görmüştür/biliyordur. Bilmeyenler için ise kısa geçeyim; bu oluşumda kendime ait besteleri dayatmak istemiyorum, bunlarla uğraşmaya yine tek başıma devam etmeyi planlıyorum. Benim burada istediğim bu türe/akıma ilgi duyan, az çok modern grupları dinleyen ve takip eden, öncelikli olarak üretmeye ve yaptığı şeyden keyif almaya dayalı bir oluşuma dahil olmak isteyen, sahne, piyasa, ortam vs. acelesi/telaşı olmayan, egolarından arınmış insanlarla bir araya gelmek.

Ergenliğinizi tamamlamış olmanız haricinde (şakalı komikli) herhangi bir yaş takıntım yok, sizin de olmasın. Tek beklentim polyrhythm ve odd timing kavramlarına enstrümanlarınız üzerinde de az çok hakim olmanız. Burada en çok karşılaştığım sorun bu oldu. Bir de “Ben bunu sayamıyorum düze çekelim”, “bu çok karışık, sadeleştirelim”, “abi gel bırak bu işleri iki piyasa çalalım” [`: gibi ve benzeri taleplerle karşılaşmamayı umuyorum. Tabi böyle dedim diye beni de matah bir halt sanmayın, sadece neden bahsettiğimizi karşılıklı bilelim, aynı dili konuşabilelim istiyorum.

Baştan söylemem gerekir: özellikle yaz sezonunda aşırı yoğun ve karman çorman (gece/gündüz) bir iş temposunda çalışıyorum, haliyle olası ev/stüdyo buluşmaları için her zaman planladığımız tarihlere/saatlere uyamayabilirim. Çünkü aylık olarak yayınlanan iş günü takvimim üzerinde anlık değişiklikler yapılabiliyor ve bunlara itiraz edemiyorum. Benim tek handikapım bu.

Ötesinde ise sadece 6, 7 yada 8 telliye dokunurum, şu akorttan bu tondan vazgeçmem, şu temponun üstünde/altında çalmam gibi garip takıntılarım yok, sizin de olmasın. Önceliğimiz yapacağımız şeyden keyif almak, gerisi teferruat. Her şeye rağmen elimizde patlarsa da yine canımız sağ olsun, ne diyeyim.

İster buradan yazın, ister diğer sosyal medya platformlarından gelin bulun fark etmez.
 
Son düzenleme:
Üst
AdBlock Tespit Edildi

Lütfen devam etmeden önce adblock/reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakın.

Sitemizin yazılım/donanım/servis sağlayıcı giderleri reklam gösterimleri ile karşılanmaktadır.

AdBlock'u devre dışı bıraktım    Hayır teşekkürler