elektro gitar modifiyesinde bir kaç soru

arkadaşlar washburnumu modifiyeye başladım ama şu anda kafama şu var.

Ibanez S470DXQM Elektro gitar...

seymour duncan SH-1b (Bridge) Nikel Kapaklı hum.

seymour duncan SH-1n (Neck) Nikel Kapaklı hum.

Dimarzio DP 404 single

gitar:

http://www.ooshop.es/images/s470dxqm.gif

seymour duncan manyetikler bu gitarların ikisindede kullanılmış :

http://www.amator-balikcilik.com/fo...-GibsonLesPaulStd50sNeck-FenderTwinReverb.bmp

buda dimarzio

http://thumbnail.image.rakuten.co.jp/@0_mall/auc-max/cabinet/pickup/dim-dp404.jpg

şimdi benim sorularım şunlar :

1. bazı kişiler modifiye eden herkes 1-2 yıl sonra pişman olur diyor bu doğrumu.

2. bu dimarzio ve seymour duncan bir arada olurmu...

3. bu fiyata bu paraya daha iyi gitar manyetik önerirmisiniz öneriniz nedir

şimdiden çok teşekkürler

birde resim nasıl eklenir

1. Yok öyle birşey... Aslında var ama gitarın kalitesi ile alakalı bir mevzu değil. Alıyorsun 500 dolarlık gitar diyelim. Manyetikleri değiştirdin ekle 250 dolar. Etti 750 dolar para. Sonra o gitarı ikinci el satıyorsun 400 dolara. O yüzden zarar edebilirsin. Satacağın gitara yatırım yapman mantıksız olur.

2. Behzat Uygur ile Süheyl Uygur bile bir araya gelmişse Di marzio ile Duncan biraraya gelebilir elbet :). Hiç sorun olmaz

3. Daha iyi gitar daha iyi manyetik görecelidir duyacalıdır. Belki 6 milyarlık LP godess'ın tonunu sevmezsin 300 dolarlık Cort un sesini beğenirsin. Bunun bir güzel çirkin iyi kötü kriteri yok. Ne tarz müzik yapıcaksın, nasıl tonlar istiyorsun, vucut yapına eline ayağına boyuna posuna en uygun gitar hangisi ona karar vermen lazım öncelikle.

Usa Jacksonların nerdeyse tamamında Seymour Duncan manyetikler var. Schecter gitarlarının da bir çoğunda Seymour Duncan manyetikler mevcut. Keyife göre değişir manyetik olayı.

Seymour Duncan ve EMG ler metal müzikle uğraşan gitaristler arasında en çok kullanılan manyetikler

arkadaşlar merhaba bende bi soru sorayım ben blues alternatif rock arası takılan bir gencim meksika stratım var gitardan çok memnunum fakat o tok tonun gelmesi için manyetik değişimi şart dendi sizce texas custom shop mu yoksa noiseless manyetik mi tercih etmeliyim???

ya sadece blues yapmicam problem de orda alternatif rockta yapıyorum bide tonu dinleme fırsatı olmadığı için denemeden pedal almak gibi birşey bu çok sorun yaşıyorum eğer noiseless alırsam basslı blues tonları alabilirmiyim texas custom alırsam distortionı güzel verirmi?

Çok iyi gitar çalan herkes gitarlar hakkında çok şey bilecek diye bir şey yok. Çok kişi gördüm H-S-H gitar görüp de "hmm 5 manyetikli" diyen adam :) Bazı kişiler sadece çalmaya bakar, bazıları da gitar anatomisi/modifiyesi ve hastalık derecesine varan diğer zımbırtılarla da uğraşır :D

Benim gitarım cort viva gold2 ve 3 yıldır duncan sh2-sh4 manyetik seti var üzerinde. Ton potansını'da dimarzio marka pot ile değiştirdim (gönül isterdiki dimarzio volume pot'u da bulabileyim). Bu modifiyelerden hiç pişman olmadım ama gitarımı da satmayı düşünmedim. Zaten görüntüsü olsun, klavyesi olsun beni çeken bir gitar. Modifiyeden sonra tonel yönden de beğenimi kazandı. Tavsiyem kalıcı olarak kullanmayı düşündüğün gitarını modifiye etmendir ve tonlarını sevdiğin müzisyenlerin kullandığı manyetikleri incelemen faydalı olacaktır. Ton meselesi sadece manyetik modifiyesi ile hallolan birşey değil tabiki... Ama manyetik seçimini bilinçli yaparsan istediğin tarza uygun tona daha da yaklaşırsın ve sevdiğin gitarını da daha çok seversin.

Ortada pişman olmana neden olacak tekşey; gitarını değiştirmeye karar verdiğinde harcadığın zaman, kaynak ve emeğin değerinin kalmamasıdır.

Geri