Forumdan hypocrisy_real

Bu mesajı forumu bilgilendirmek için yazıyorum. Ayrı konu başlığı da açacağım. Bu arkadaşa 08.07.2022 tarihinde gönderdiğim para karşılığında bana gitarı göndermedi. Mesajlarımı okumasına rağmen geri dönmedi. Defalarca telefonla aramama rağmen sadece bir kez telefonumu açtı. Ankara da olduğunu, Konya ya dönemediğini, Pazartesi (Dün) gitarı göndereceğini, gönderemez ise de parayı iade edeceğini söyledi. Dün yine mesajlarıma cevap vermedi. Gitarı veya parayı göndermezse avukatım aracılığıyla suç duyurusunda bulunacağımı söylediğimde ise umursamaz bir tavırla "Ne olacak ya en fazla hakim karşısına çıkarım hiçbir şey de olmaz" deme cürretinde bulundu. Niyeti belli. Bugün de gerçekten avukat aracılığıyla hakkında suç duyurusunda bulundum. Forumdan DeathDrain isimli arkadaş da aynı tarihte başka bir gitar için aynı miktarda para gönderdi ve o da satıcıya ulaşamıyor. Özetle 2 kişi bu arkadaş tarafından dolandırıldık. Forum yöneticilerinden başka birilerinin daha canı yanmasın diye bu kişinin forumdan banlanmasını talep ediyorum. Bu konuda gelişme oldukça bilgilendireceğim.

Bugün mesajla geri dönüş yaptı. Şehir dışında olduğunu, gitarı Pazartesi veya Salı yollayacağını söyledi, beklemedeyim.

Bu mesajı forumu bilgilendirmek için yazıyorum. Ayrı konu başlığı da açacağım. Bu arkadaşa 08.07.2022 tarihinde gönderdiğim para karşılığında bana gitarı göndermedi. Mesajlarımı okumasına rağmen geri dönmedi. Defalarca telefonla aramama rağmen sadece bir kez telefonumu açtı. Ankara da olduğunu, Konya ya dönemediğini, Pazartesi (Dün) gitarı göndereceğini, gönderemez ise de parayı iade edeceğini söyledi. Dün yine mesajlarıma cevap vermedi. Gitarı veya parayı göndermezse avukatım aracılığıyla suç duyurusunda bulunacağımı söylediğimde ise umursamaz bir tavırla "Ne olacak ya en fazla hakim karşısına çıkarım hiçbir şey de olmaz" deme cürretinde bulundu. Niyeti belli. Bugün de gerçekten avukat aracılığıyla hakkında suç duyurusunda bulundum. Forumdan DeathDrain isimli arkadaş da aynı tarihte başka bir gitar için aynı miktarda para gönderdi ve o da satıcıya ulaşamıyor. Özetle 2 kişi bu arkadaş tarafından dolandırıldık. Forum yöneticilerinden başka birilerinin daha canı yanmasın diye bu kişinin forumdan banlanmasını talep ediyorum. Bu konuda gelişme oldukça bilgilendireceğim.

Sen bugün suç duyurusunda bulunmuşsun. (gerçekten bulunup bulunmadığın belirsiz)

Ama adam sana mesaj olarak pazartesi veya salı ürünü göndericem diye geri dönmüş.

Şimdi adam bugün kargoya verirse Patlarsın bilgin olsun. Bu durumu avukatına anlat bence. Çünkü hakim karşısına çıkar da adam mesajlarını ve kargo gönderim belgesini delil olarak sunarsa beraat alır. Ama bu defa da adam senin hakkında iftira ve yalan beyanda bulunmaktan dolayı karşı şikayette bulunabilir.

Bilemedim abim. Sakat işler bunlar.

Geçmiş olsun.

Sen bugün suç duyurusunda bulunmuşsun. (gerçekten bulunup bulunmadığın belirsiz)

Ama adam sana mesaj olarak pazartesi veya salı ürünü göndericem diye geri dönmüş.

Şimdi adam bugün kargoya verirse Patlarsın bilgin olsun. Bu durumu avukatına anlat bence. Çünkü hakim karşısına çıkar da adam mesajlarını ve kargo gönderim belgesini delil olarak sunarsa beraat alır. Ama bu defa da adam senin hakkında iftira ve yalan beyanda bulunmaktan dolayı karşı şikayette bulunabilir.

Bilemedim abim. Sakat işler bunlar.

Geçmiş olsun.
Haklısınız. Zaten avukata bilgilerini biraz önce gönderdim. Muhtemelen daha işlem yapmamıştır. Söyleyeyim birkaç gün bekletsin işlemi.

Hocam bence birkaç gün daha bekleyin, önümüzdeki hafta da göndermezse öyle harekete geçin. Arkadaş umursamaz biri olacak ki 600 liraya gitar sattığından belli zaten, dolandıracağını sanmıyorum

Mesaklarıma yazdığı tek cevap 22 Temmuz da idi. O mesajda 25 veya 26 temmuz da göndereceğini söyledi, göndermedi. Geçen hafta telefonla konuştuğumuzda pazartesi yollayacağını söyledi, salı akşamı oldu hala haber yok. Parayı göndereli tam 3 hafta oldu. Hala o gitara ulaşabileceğimi düşünmek Polyannacılık olur. İyi niyetli adam gönderememesinin bir sebebi varsa bu zamana kadar bir açıklama yapardı.

Hocam adamda bir tuhaflık var zaten, daha önceki alışverişlerinde de yine ortadan kaybolup geç göndermiş. Dolandırmak istese hiç size cevap vermekle uğraşacağını da sanmıyorum. 600 liraya gitar almak en başında pollyannacılık değil mi?

Hakkındaki yorumları parayı gönderdikten sonra okudum maalesef. Yoksa asla göndermezdim. Açıkçası daha önce de manyetik fiyatına gitar aldığım olmuştu. Kişinin çok acil birkaç saat içinde paraya ihtiyacı olabiliyor bazen. Alırken de aklımda dolandırılıyor olabileceğim ihtimali vardı ama eski forum üyesi diye bu ihtimali göze aldım. Ama bu dolandırılırsam bir şey yapmayacağım anlamına gelmez tabi. Yasal yollardan hakkımı ararım gerekirse dedim. Ya tutarsa hesabıydı aslında biraz.

Herhangi bir masrafım yok. Avukat arkadaşım ilgileniyor. Tahmin ettiğim gibi sonuçlanırsa avukat ücretimi karşı taraf ödeyecek.
olay o degil, dava sureciyle ugrasmaya degip degmemesi. zaten celseler arasi en az 4-5 ay ara veriliyor. bunun dava dilekcesiydi, yazili yargilama olursa cevaba cevap dilekcesiydi, su harciydi, bu harciydi, ara beyaniydi, dosya bilirkisiye tevdi edilirse bilirkisi raporuna beyan sunulmasiydi ivir zivir insanin kafasini sisisir; 600 lira icin. bu tabii isin borclar hukuku kismi. isin bir de ceza hukuku boyutu var. yargilama giderleri ve vekalet ucreti davali taraf uzerine birakildiginda avukat arkadasiniza karsi cebinizden tek kurus para cikmayacak ve kanser olmayacaksaniz o arkadasinizi ne olursa olsun muhafaza edin. ha ucretsiz yapilan bir iste bu asamalara ne kadar dikkat ve ozen gosterilir orasi ayri bir konu.

Geri