5.1 hoparlör sistemi hakkında bilgi istiyorum

B

ben

size ulasamıyorum..şimdi bu yazdıklarım size ulasıyormu onuda bilmiyorum..ama sizin bilgilerinize ihtiyacım var..bir DVD aldım VESTEL 4500DivX player...amacım evde küçük kaliteli bir sinema odası kurmak..ne DVD ler nede 5.1 hoparlör sis. hakkında bi bilgim yok..ama sese çok önem veriyorum..son ses açtığımda dahi hafif bir cızırtı yapması,sesin kalitesizliği canımı acayip sıkıyor..sizden bana bu konuda yardımcı olmanızı istiyorum..bana 400-450 milyon civarında isteğimi karşılayabilecek bir sistem önerirseniz çok sevinirim..tesekkürler.. umarım size ulaşmışımdır..çünkü yeni buldum burayı..derdini yazanlara yardımcı olduğunuzu gördüm..banada yardımcı olmanızı umuyorum..tekrar tesekkürler..

Sabırlı ol. 24 saat ücretsiz danışma servisi vermiyoruz burada. Bir tane başlık açtın, yeter. Elli tane başlık açıp bütün forumu doldurma, tam aksine ters tepiyor böyle sıkboğaz etmeler, inadına kimse cevaplamıyor.

Sakin ol, vakti olan biri gelir cevaplar.

bende senin gibi dvd ve 5.1 meraklisiydim.sana iki önerim var.birincisi oldukca ucuz ve bu anlamda basarili bir ürün olan kinyo d 565( digital olani).su an onu kullaniyorum evde.bu sistemi dvd veya bilgisayarina sorunsuz ca baglayip digital ses alabilirsin.yalniz üretimi bittiginden dolayi zor bulursun genede istersen bendekini verebilirim.45 watt subvofer.uydu lar ise 5 er watt istersen uydulari degistirebilirsin ama gerek yok.digital harici anfi si var ve kullanisli.bunu dvd ne spdif veya optik giristen baglayabilirsin.
ikinci önerimse microlab 5.1(9500 watt!!! tras)bu ürünü cok incelemedim ama hem oldukca güclü hem fiatina oranla ses kalitesi iyi .sadece müzik dinlerken sesini duydum fena degildi.ama dedigim gibi cok iyi bilmiyorum bi incele.yaklasik 280 dolar + kdv ye satiyorlardi(düsmediyse)

1132.php

simdi bu adresteki resmi nasil aktaracam anlamadim.resmin adresini nasil görebilirim.

...

ben istanbuldaki hoperlör yapan arkadaşıma yaptırmıştım.İstediğim gibi güçlü uydular ve güşlü bir sub...film seyrederken çok hoş ama müzikte sterio sistemi tercih ederim.En iyi monitör kısmında tartışılanlardan ama ben gene kendim yaptırdım.300$ mal olmuştu zamanında amp ve iki monitör çok başarılı oldu.

kolay gelsin...

hepinize teşekkür ederim ama yine..

hepinize teşekkür ederim arkadaşlar.ilk kez kullandığım için bu forumu biraz sabırsız davrandım galiba kusura bakmayın.ama Mahceminde fikrini almak isterdim o bu konuda bişey yazmamış.bu arada biraz araştırma yaptım.creative insp.5700 dts ye bakmıstım.30 watt subwoofer,21 watt merkez hop.7 watt uydu hoparlör.5.1 dolby digital,DTS,Dolby ProLogic,CMSS..şimdi düşünüyorum bi yerde okumuştum bi Boeingin hava alanına inerken çıkardığı ses yaklaşık 90 wattmış..buna göre çoğu yerde görüyorum çıkışı 2000 watt veya 3500 watt yada 150 watt subwoofer..bu ne demek buna anlam veremiyorum bu konudada beni aydılatırsanız sevinirim..watt ne?db ne?RMS ne?çıkış gücü,toplam gücü?önemli olan hangisi bunlardan bunu bi türlü öğrenemedik..arkadaşla araştırrıyoruz bi türlü tatmin edici bi sonuca varamadık..sizin yanıt verdiğinizi görünce tekrar yardım edebileceğinizi düşündüm..tabii boşta olanlar..ben beklerim artık..önemli değil.bu arada Jazz diye bi marka gözüme çarptı geçenlerde duyan vardır mutlaka ben yeni duydum..Jazz J-9940B 5.1...200watt RMS toplam güç,100watt subwofeer,20 watt herbir hop.5.1 kanal dolby digital & DTS dolby pro Logic SPDIF input-optik&Koaksiyel,3.5 mm.Stereo&RCA input-sağ ve sol kanal..özellikleri bu sizce nasıl?ne dersiniz?..bana tekrar yardımcı olursanız sevinirim.biraz uzun oldu yazım ama..kusura bakmayın.tekrar görüşmek üzere.yaşama sevincinizi hiç kaybetmemeniz dileğiyle.hoşçakalın..

jazz 9940 b oldukca yer kaplayan güclü fakat bas lari patlayan bir sitem .dengesiz yani.ama güçlü ve tizleri iyi seçim senin.creative hiç düsünme güç olarak jazz in yarisi bile etmez.eger biraz daha kasabilirsen hizli sistemin sattigi logitech 5.1 digital al.450 euro civari.yoksa ya microlab al yada kinyo.

Geri