Elektrik Gitarı Akortlarken Switch Durumu

üst mi telinin saddle'ı sonuna kadar gevşetmeme rağmen yine de tiz gelme sorununu ancak switch'i alt konuma getirerek çözebildim.

Bu forumda böyle sürü psikolojisiyle hareket eden bir kitle var. Gözlerinde bilgili olan biri bir şey yazdı mı düşünmeden aynısını yazıyorlar

Bu forumda böyle laf soksam diye bekleyen bir kitle de var.... Adam entonasyonu switch değiştirerek tutturdum demiş, o zaman switch tekrar değişince yine tutmayacak. Ayrıca ben entonasyon ayarı ile ilgili bilgili veya cahilce bir yorum yapmadım, tutmayan entonasyon çıt diye switch değiştirince mi tuttu, komik dedim ve ayrıca saddle'ların en son noktaya gelmesinin yanlış olduğu bilgisini de verdim ki ona değinen yok.
Video için sağol ama çok izledik onları, 2004'ten beri tek bir kere luthiere yolu yürümüş değilim, her ayarımı kendim yaparım. Öğrenecek daha çoook şeyim var o kesin.

Bu forumda böyle laf soksam diye bekleyen bir kitle de var.... Adam entonasyonu switch değiştirerek tutturdum demiş, o zaman switch tekrar değişince yine tutmayacak. Ayrıca ben entonasyon ayarı ile ilgili bilgili veya cahilce bir yorum yapmadım, tutmayan entonasyon çıt diye switch değiştirince mi tuttu, komik dedim ve ayrıca saddle'ların en son noktaya gelmesinin yanlış olduğu bilgisini de verdim ki ona değinen yok.
Video için sağol ama çok izledik onları, 2004'ten beri tek bir kere luthiere yolu yürümüş değilim, her ayarımı kendim yaparım. Öğrenecek daha çoook şeyim var o kesin.
Sizi alıntılamamın sebebi yazdığınız şeyden şunu anlamış olmam: Bridge e tekrar geçince entonasyon tekrar bozulacak. Demek ki ise yaramaz bir yöntem.

Ama aslında en iyi performans icin bunun yapılması gerekiyor. Sizi alıntılama sebebim bu. Sonucta yöntem işe yaramaz görülüyor. Tamam sizi geçtim diger arkadaşın yazdığına ne demeli? Resmen rezillik. Bunu bir de herkese yapıyor.

yo doğru anlamışsın aynen öyle dedim .... ama ilk post'a istinaden öyle dedim, yani entonasyon tutmuyordu ama switch değiştirince tuttu... en azından ben de ilk post'u öyle anladım.... bu durumda dediğim gibi tekrar sapa alınca yine tutmayacak anlamı çıkardım :)
onun dışında anlıyorum seni, bilgi vermeyen, öneri getirmeyen sadece eleştiren post'ları ben de değerli bulmuyorum.... yeri geldi mi ben de iğneleyici konuşurum ama en azından arkasında bir iki faydalı laf da etmeye çalışırım :)

yo doğru anlamışsın aynen öyle dedim .... ama ilk post'a istinaden öyle dedim, yani entonasyon tutmuyordu ama switch değiştirince tuttu... en azından ben de ilk post'u öyle anladım.... bu durumda dediğim gibi tekrar sapa alınca yine tutmayacak anlamı çıkardım :)
onun dışında anlıyorum seni, bilgi vermeyen, öneri getirmeyen sadece eleştiren post'ları ben de değerli bulmuyorum.... yeri geldi mi ben de iğneleyici konuşurum ama en azından arkasında bir iki faydalı laf da etmeye çalışırım :)
İğneleyici konusmak sorun değil hatta fayda vermemesini de geçtim. Arkadas cahil cesaretiyle konuşuyor. Mesela siz kendi görüşünüzü yazmışsınız, komik gelmiş olabilir sorun değil. Sizi, size doğrusunu göstermek istediğim icin alıntıladım. Yani laf sokma gibi bir amacım asla yok :D Ama diger arkadas kişisel yorum değil de aklına her geleni söylüyor gibi :D Gitarın modelini söylememesiyle dalga geçeye çalışıyor. Ne alakaysa? :D Yani sizi ve onu aynı anda alıntıladım diye lütfen bir düşünmeyin. Yukarıda yazdığım gibi videoyu göstermek istedim. Diğer arkadaş farklı bir boyut :D

Bir de ayrıyeten forumda genel olarak surü psikolojisiyle hareket eden bir grup olduğunu fark ettiniz mi? Yazdığım gibi bir grup var, kendilerince bilgili olduğunu düşündükleri kişi ne yazarsa yazsın ardından hepsi aynı şeyi yazıyor. Biri laf atinca hepsi laf atıyor :D böyle bir grup var gibi, siz ne düşünüyorsunuz? ( Bu arada bunu sadece bu başlık icin değil genel olarak söylüyorum.)

yok sorun değil, karşılıklı yazışıp anlaşıyoruz...
forum'da saçma sapan yazan o kadar çok kişi var ki son 1 senedir filan, sürü mü dersin troll mü dersin, hangi birine kafa yorayım :)
neyse akort konusunu sulandırmayalım biz de, forum meydanına kalsın bu mevzu :)

Geri