Kenan YARAR

Kenan Yarar icin H.B.R. aldığım günleri hatırlıyorum.H.b.r.'de çizerken zaten güçlü olan kalemine bir de akıl dolu senaryoları ekleyip muazzam karikatürler(çizimler daha doğru olur sanırım) çıkartırdı.Son zamanlarda yaptığı çalışmalara baktığımda kaleminden birşey kaybetmediğini görüyorum ama açıkçası o eski senaryolarını çok özlüyorum...
 
hilal sanırsam kenan yarar ın ortaokulda aşık olduğu bir kızmış bir sayısında çizmişti hilalin macerasını ona aşık olmuş ortaokuldayken sanırsam biraz da bunların etkisi var çizimde ama hilal e harbiden devam etsin bayılarka okuduğumu söylemeliyim ;)
 
hilal'in cilti tek kelimeyle super olmuş okumayanlar varsa mutlaka okusun tükiyede boyle insanların olması insanı mutlu ediyo :)
 
Bundan 2-3 sene önce loş ve dağınık odamda pc de çalan mp ümü dinleyip bir yandan da lombak ınsayfalarını karıştırdığım günşer akıma geldi.Direk hilal i okuyordum ilkin ardından tübitak vs...
Okurken basen kendimi hilalin dünyasında hissediordum..
Bunu da her karikatürist yapamaz sanırım...
 
bay kenan yarar ın çizimi beni diğer bütün çizerlerin çizgisinden daha çok etkiliyor.sanki tuhaf bir şeyler var gibi.son derece sıradan bir alışveriş merkezi çizimi bile inanılmaz fantastik ve huzursuz edici geliyor.bunu nasıl yapıyor bilmiyorum..bursa kitap fuarında da sessiz tavırlarıyla ve başından hiç çıkarmadığı suratını örten şapkasıyla gizemini ve sırrını korudu.güzel adam ne diyelim.
 
sayadı gibi yarar hakikaten. tarzıyla diğer karikatüristlerin arasından sıyrılmış bir şahsiyet.

yine de milo manara etkisini -özellikle hilalde- biraz fazla bulduğumu söylemeliyim. ama o canavarlar ve sürreal denemelerle yine farklılaşıyor.
 
Üst
AdBlock Tespit Edildi

Lütfen devam etmeden önce adblock/reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakın.

Sitemizin yazılım/donanım/servis sağlayıcı giderleri reklam gösterimleri ile karşılanmaktadır.

AdBlock'u devre dışı bıraktım    Hayır teşekkürler