Pedallar ve Adaptörler

Voodoo Lab çok güzel pedallar yapan bir firma,bir tane fuzz sipariş ettim yolda.Blues saraceno yu bilirmisin Yücel?,kullanır bunlardan preamfisi var bide bunların onada bi demosu vardı,çok sağlam tuşeler,öldürücü.

Dark-Saga:
Hocam alıyosun bi tane P.Supply +10 V.çıkışına bağlıyosun jackları.Zaten bi dünya +10 v çıkış var üzerinde.İşten anlıyan varsa P.Supply'ın osc.trimmerinden +10 v çıkışı +9V.çekiyo.Çekmezsende problem olmuyor.Hem onların yapısı kısa devre korumalı olduğu için.Çalışmayana kadar istediğin adette Pedal bağlayabiliyosun.1 Amper çıkış var.Horultu yok-Gürültü yok.Regülenin kralı zaten Switch Mode.Yücel hocanın ki ile aynı mantık.O da Switch Mode adaptör.

Old_Style demiş ki:
Voodoo Lab çok güzel pedallar yapan bir firma,bir tane fuzz sipariş ettim yolda.Blues saraceno yu bilirmisin Yücel?,kullanır bunlardan preamfisi var bide bunların onada bi demosu vardı,çok sağlam tuşeler,öldürücü.

Evet, Voodoo Lab fuzz ve overdirve olayında çok modern ve başarılı,sparkle drive çok hoş ve doğal ve tam benim istediğim gibi blues ,rock'n roll falan çalınacaksa tadından yenmiyo,en önemlisi aletller thru by-pass,misal bosslarda yok (karşılaştırma bile yapmıoyorum yaptığı işlerle, sadece örnek verim :) ) Blues saraceno yu duymadım bu arada araştırıyim... :)

Eğer yanlış hatırlamıyorsam Yücel'in fotoğrafını teşhir ettiği aletin gücünü hafiften yitirmiş 9V'luk pil etkisi yaratabilme gibi bir özelliği bile var :) Bazıları öyle seviyor... Normalde drive pedalları pek fazla amper çekmiyor, benim vaktinde kullandığım marshall'ın drive pedalları ve ibanez'in tubescreamer'ı 8-9 mA falan çekiyordu. Ama dijital aletler, modülasyona dayalı efektler sağlam amper götürüyor. Mesela BOSS DD-3 delay 55 mA idi, ve bu lanet olasıca süper delay pedalı BOSS'un orjinal adaptöründen başka hiçbir haltla çalışmadı, 1000mA'lık adaptöre bile bağladım, tık yok alette. Sırf o yüzden dünya para bayılıp BOSS adaptör almıştım.

Öte yandan en az 4-5 pedal falan bağlanacaksa BOSS'un adaptörünü hararetle tavsiye ederim, pahalı ama değer bana sorarsanız. 200 mA'e kadar dağıtabiliyorsun o adaptörden, hiçbir sorun çıkartmıyor. Piyasada ucuza satılan adaptörler canlı performans sırasında pek çok kez başımı ağrıttı, ya kablosu bozuluyor, ya kendisi yanıyor, verimleri oldukça düşük. Yanlış hatırlamıyorsam BOSS'un adaptöründe sigorta olayı da vardı, belirli bir ısıdan sonra alet kendini korumaya almak için devreyi kesiyor. Tabi bu benim hiç başıma gelmedi, çalmadığınız zamanlarda adaptörü fişten çekmek kafi...

Blues Saraceno... hastasıyım!... Voodoo Lab Preamp'ın demosunu indirmiştim, çalan kişi hemen ele verdi kendini zaten :) Fakat onun voodoo lab kullandığından haberim yoktu. Babasının kendi yaptığı ampli ve pedalları kullanıyor diye biliyorum ben... söylenecek laf yok gerçekten... ahanda baba, ahanda evlat! :)

Babasının sadece custom made "Dirty Boy" amplilerini kullanıyor,sadece bu elemana has muazzam bir ampli,yığınla para döküyor firmalar lisans için yanaşmıyor babası.
Daha bu yıl ilk kez pedal olayına girdi babası "Germanium"adlı fuzz ve booster pedalları ile. bluessaraceno.com da sampleları da var dinleyin,eşşoğlueşşek küfürü cuk diye oturuyor bu herife.
Çalan hemen ele veriyo kendini demişsin,baba o nasıl bir tuşe be öyle,hakikatten muazzam ilk beşimde bir gitarist gerçekten tarz olarak.

bilgisayar güç kaynakları 15 20 dolarsanırım, pek emin değilim ama, harbiden mantıklı..
içinde eşşek gibi yalıtımı filtreler şok bobinler falan var, ama görünüşü nası olur bilmem...

Dunlop DC-Brick Multi-Power Supply
151091.jpg

arkadaşlar beşiktaşda bir elektrik-elektrnoikcim var murat abi süper adamdır.size istediğiniz kuvvetde adaptörü istediğiniz çıkışda ve ucda amperinide dip gürültü yapmayacak şekilde yapar.isterseniz sigortada yapar.vede hiç başınız ağrımaz.kazıkcıda değildir.bende var 4 çıkış toplamda 800ma galiba adaptör 1000ma olsa gerenk.sıfır dip gürültü be aletlerede bi zararı yok.taksimde elektro harmonix aletlere 30 miltyona tek adaoptör yapıyolar kazıkcı ...ler.geçen gittim bu elektro harmonix için bi uc daha eklettim para almadı :D ilgilenen varsa msnden bana ulaşşsın.adamın yerini tarif ederim.

evt,rasen marka adaptör var murat abide,1.2a çıkışlı adaptörler ve istediğin uç,istediğin çıkış yapıp veriyo..BEn maalesefki tünelden 40 ytlye bayılarak aldıktan sonra aklıma murat abiye gitmk geldi.20 ytl ye yapıyodu sanırım.ama geç kadlık..:D

aaalp demiş ki:
Eğer yanlış hatırlamıyorsam Yücel'in fotoğrafını teşhir ettiği aletin gücünü hafiften yitirmiş 9V'luk pil etkisi yaratabilme gibi bir özelliği bile var :) Bazıları öyle seviyor... Normalde drive pedalları pek fazla amper çekmiyor, benim vaktinde kullandığım marshall'ın drive pedalları ve ibanez'in tubescreamer'ı 8-9 mA falan çekiyordu. Ama dijital aletler, modülasyona dayalı efektler sağlam amper götürüyor. Mesela BOSS DD-3 delay 55 mA idi, ve bu lanet olasıca süper delay pedalı BOSS'un orjinal adaptöründen başka hiçbir haltla çalışmadı, 1000mA'lık adaptöre bile bağladım, tık yok alette. Sırf o yüzden dünya para bayılıp BOSS adaptör almıştım.

Öte yandan en az 4-5 pedal falan bağlanacaksa BOSS'un adaptörünü hararetle tavsiye ederim, pahalı ama değer bana sorarsanız. 200 mA'e kadar dağıtabiliyorsun o adaptörden, hiçbir sorun çıkartmıyor. Piyasada ucuza satılan adaptörler canlı performans sırasında pek çok kez başımı ağrıttı, ya kablosu bozuluyor, ya kendisi yanıyor, verimleri oldukça düşük. Yanlış hatırlamıyorsam BOSS'un adaptöründe sigorta olayı da vardı, belirli bir ısıdan sonra alet kendini korumaya almak için devreyi kesiyor. Tabi bu benim hiç başıma gelmedi, çalmadığınız zamanlarda adaptörü fişten çekmek kafi...

1000mA lik bir adaptöre 5 tane pedal bağlıyorum ve bunlardan birisi dd3 hiç de sorun çıkarmadı taktığım anda çalıştı. Bu arada MXR ların ufak pedalları(Dynacomp, smartgate..) 20mA le çalışıyorlar. Öyle içimden geldi söyliyim dedim :)

1200 Ma Full regüleli adaptörle DD3'ü sorunsuz çalıştırıyordum bu gün bir çıkış daha alıp JH1 i de aynı adaptöre bağladım ve şuan sorunsuz çalışıyor. Merak ettiğim bad horsie 2 veya Small Clone'dan birini de bu adaptörden kullanıp kullanamayacağım.. BH2 yi 400ma regüleli adaptörle kullanıyorum şuan. small clone u da 300ma dandik bir adaptörle.

Ne dersiniz? 1200lük kaldırır mı bir pedal daha?

Bu arada DD3 400ma regüleliyle de çalışıyor.

Geri