Gür Akad

1385111913548536786yx4.jpg

Gür AKAD ilk kurduğu grup olan KLİPS ile 1986 yılında Eurovision Türkiye elemelerini kazanarak yurtdışında Türkiye’yi temsil etti. 1990 da da ikinci kez Roma’da Türkiye’yi temsil etti.

Uzun yıllardır müzikle içice olan Gür AKAD, bu süre içinde Barış MANÇO, Sezen AKSU, İlhan İREM, Ajda PEKKAN, Erkin KORAY, Tarkan, Egoist, Grup Destan, Sibel TÜZÜN, Çelik, Melih KİBAR, Zerrin ÖZER, Özlem TEKİN, Sertab ERENER, Sevingül BAHADIR ve daha bir çok sanatçıya vokal yapıp gitar çaldı. Hala kendi grubu ile çalmaya ve söylemeye devam eden Gür’ün en büyük hobisi ise: Otomobil maketleri ve minyatür araba koleksiyonu yapmak...
http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile&friendID=112663356
.........
Aradım, taradım Gür Akad adına açılmış başlık bulamadım. Evet neler düşünüyorsunuz bu muhteşem gitarist hakkında?

klips grubunda ogün sanlısoyla birlikte olduklarını biliyorum(1994-1995) buradan duymuştum gür akadı hatta ogün sanlısoy un korkma99 albümünde anla dünü şarkısının solosunu attığını biliyorum.ama bildiklerim bundan ibaret

Geri