Single manyetikler ile ilgili bir soru???

S

salihozkul

Arkadaslar selamlar,
bir sorum var. gitarımı modifiye ediyorum baya eski çakma bir stratocaster modeli gitar.

Potları ve switchi değitirdim. Gövdeyi yeniledim ve boyadim güzel oldu...
ama ufak bir soru uyandı kafamda, acaba diyorum 2 single manyetigi birbirine bitiştirerek tek bağlantılı hale getirsem sonuç ne olur???
dene de gör diyebilirsiniz ama deneyemiyorum çünkü sapı tesfiye ettim ve fretleri söktüm :(

Bu konuda fikri olan varsa ve paylaşırsa çok sevinirim,

saygılar,
salih

humbucker gibi çalışır

bunu 2 tane lace sensor manyetiği birarada bağlayıp çalan bir ünlü de vardı hatta tam hatırlamıyorum

ama custom yapıyorsan jaguar daki gibi 2 sngle denesen daha hoş olur ve güzel bir pickguard ile hoş olur baya

nasıl bağlayacağın(seri-paralel), manyetiklerin fiziksel duruş yönü, bağladığın polarite gibi şeylere bağlı olarak aldığın ton değişir, yani onlarca alternatif var. Klasik cevap ama dene ve gör ;)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Beyler hızlı cevap için sagolun, dayanamadim denedim

evet aynen humbucker gibi dayraniyo,teknik olarak mantıksız gibi bişey ama oluyomuş :)

polarite konusunda ise hiç bişe fark etmedi, onuda denedim (yada ben farkedemiyorum), yanlız bişe dikkatimi çekti, 3 yollu switch bagladım, 1.de humbucker açık , 2.de çift single, 3.de ise ikiside açık olacak şekilde...

2. konumda çift single çok deli ton veriyor. valla şaştım...

Fakat her ikisinide açınca biraz humbucker sönümleniyor gibi, galiba diğerlerinin manyetik alanı tellezdeki resonansı fazla emiyor...

Neyse arkadaslar, görüşler için teşekürler,

iyi geceler,,,
salih

Geri