Yepyeni elektrogitarımın 1. teli koptu

Merhabalar, Ibanez GRG170DXL-BKN Solak Elektro Gitarımın 1. yani en ince Mİ teli koptu. Daha çok amatörüm toplasan 5 kere gitarı elime almışımdır. Şu şekilde koptu: 1. tel 1.perde de günlerdir sorun var, tele vurduğumuz zaman cızlama sesi geliyor yani kötü bir ses çıkıyordu, bir enstrüman ustasına götürdüm, düzeltti fakat tekrar eskisi gibi oldu. Ben de orada onun yaptıklarını evde kendim deneyeyim dedim fakat köprü kısmının oradaki alyanları eşit bir biçimde sıkarken tel koptu. Aslında sorunu düzeltmiştim, sesin kötü çıkmasını engellemiştim fakat tel diğer tellere göre fazla yukarıda kaldığı için tekrar ayarlayayım dedim ama sonuç ortada. Resimdeki daire içine aldığım alandaki alyanları çevirdim (en küçük alyan olanlar.). Gitarın bir tarafından bir parça fırladı ama içinden mi geldi anlamadım. Halka şeklinde bir demire tel sarılmış şekilde ve bol, telden kopmuş bir parça gibi. Gitarımın garantisi de var ama bu benim hatam olduğu için tahminimce yapmazlarda. Sizde ne yapmalıyım dostlar?
1414123.jpg

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Sizce takabilir miyim? Yani internetten video seyredip? Taktıktan sonra tek bir telin yüksekliğini kendim ayarlayabilir miyim eskisi gibi olmaması için. Çünkü teli yükseltince cızlama gidiyordu fakat diğer tellerden yüksekte kaldığı için penam takılıyordu.

Sizce takabilir miyim? Yani internetten video seyredip? Taktıktan sonra tek bir telin yüksekliğini kendim ayarlayabilir miyim eskisi gibi olmaması için. Çünkü teli yükseltince cızlama gidiyordu fakat diğer tellerden yüksekte kaldığı için penam takılıyordu.
Takarsınız zor bir şey yok o konuda ama tel yüksekliği konusunda bir şey diyemem. youtubede çok video var

Geri