Pedal Bağlantısı Parazit Ses Sorunu

Arkadaşlar selam , Boston 5w amfim var pedal sıralamam amfi>comp>addbluesplayer>flint şeklinde bağlantıları güzel kablolarla yapıyorum inputtan comp’a giren kablom fender 2m , ara kablolarım mooer (15cm) gitar bağlantı kablom coil cable , güç dağıtıcım ise add’nin 5 uçlu adaptörü , pedallar aktifken rahatsız edici bir trafo sesi duyuyorum bızzzzz şeklinde :D burda bu sesi almamak için tavsiyeleriniz nelerdir, şimdiden teşekkürler.

Gitar > comp > blues player > flint > amfi olması gerekir. Amfinin imputundan comp'a girdiğinizi yazmışsınız. Öyle bir tabir yok normalde. Temel bilgide eksiklik var ya da ben cümleleri yanlış anlıyorum.

Çızırtı, analog setup ve lambalı amfi için doğal bir şey değil mi? ne kadar kaliteli power supply ve kablo kullanılsa bile azda olsa çızırtı oluyor diye biliyorum. Benimde merak ettiğim bir şey var bende 1000 ma pig hog adaptörden 8 tane pedala daisy chain ile güç dağıtıyorum pedalların en fazla harcadıkları ma değeri yani current draw toplamda adaptörün karşılamasına yetiyor. Dijital olarak Ehx Cathedral ve Boss DD-8 var. Bu durum ilerde pedallara zarar verebilir mi? illa powersupply almak gerekli mi?

Çızırtı, analog setup ve lambalı amfi için doğal bir şey değil mi? ne kadar kaliteli power supply ve kablo kullanılsa bile azda olsa çızırtı oluyor diye biliyorum. Benimde merak ettiğim bir şey var bende 1000 ma pig hog adaptörden 8 tane pedala daisy chain ile güç dağıtıyorum pedalların en fazla harcadıkları ma değeri yani current draw toplamda adaptörün karşılamasına yetiyor. Dijital olarak Ehx Cathedral ve Boss DD-8 var. Bu durum ilerde pedallara zarar verebilir mi? illa powersupply almak gerekli mi?

Pedallara zarar vermez , ben de kalabaligi azaltmak icin boss psa ile daisy baglantisi kullaniyorum , tum pedallari ayni anda actigin bir durumda baktin ki delay sacmaliyor ya da pedallardan biri calismiyor , birini kapatir öyle devam edersin. Ki 8 pedalin ayni anda acik olmasi durumunda bile toplam harcamalarinin kurtardigini yazmissin. Hicbir sorun olmaz.

Gitar > comp > blues player > flint > amfi olması gerekir. Amfinin imputundan comp'a girdiğinizi yazmışsınız. Öyle bir tabir yok normalde. Temel bilgide eksiklik var ya da ben cümleleri yanlış anlıyorum.
Aynen siralama bu olacak , hatta fx loop varsa flint direk loop a girse cok daha temiz olur. Amfi önünden reverb girince artik amfiyi sirf clean kullanmak gerek. Lambali olmasinin bir numarasi kalmiyor. Gerci evh zamaninda drive önüne echo koyup caliyordu. Ben de bi ara denedim ama beceremedim.

Pedallara bi zarar vermez ama bi çok dijital pedal daisy chainle iyi anlaşmaz, Strymonlar bunların başında geliyor, Digitechler de baya meşhur bu konuda, aslında Cathedral'in de gürültü yapması gerek kitaba göre ama yapmıyorsa sorun yok. Ben analog pedalları daisy chainle, dijitalleri tekli adaptörle kullanıyorum bu şekilde nerdeyse sıfır gürültü diyebilirim.

Amper değerleri yeterliyse az pedal için f/p T-Rex Fuelthank Jr önerebilirim. Onun dışında coil cable gereğinden fazla uzun olduğundan bütün pedallar true bypass ise hepsi kapalıyken tizlerde sinyal kaybı olacaktır.
Ara kablolarınızı da biraz daha kaliteli seçmenizde fayda var. Markalı ürünler pahalı geliyorsa Klotz vs gibi iyi markalardan kablo ve Neutrik vs gibi iyi markalardan konnektörlerle kendinize daha uygun fiyata kablo ve ara kablo yaptırabilir veya yapabilirsiniz.

Arkadaşlar selam , Boston 5w amfim var pedal sıralamam amfi>comp>addbluesplayer>flint şeklinde bağlantıları güzel kablolarla yapıyorum inputtan comp’a giren kablom fender 2m , ara kablolarım mooer (15cm) gitar bağlantı kablom coil cable , güç dağıtıcım ise add’nin 5 uçlu adaptörü , pedallar aktifken rahatsız edici bir trafo sesi duyuyorum bızzzzz şeklinde :D burda bu sesi almamak için tavsiyeleriniz nelerdir, şimdiden teşekkürler.
Düzgün bir güç dağıtım ünitesi gerekeni fazlasıyla yapacaktır...

Geri