İkinci el amfi almak

Arkadaşlar merhaba.Elimde bulunan fakat uzun süredir çalmadığım bas gitarıma bir amfi almak istiyorum.Ufak 15w bir amfi yeterli olacaktır fakat sıfır almak istemiyorum.Çok sayıda uygun ilan buldum ancak yaşadığım şehirde satan birisi yok.Yani alacaksam denemeden almam gerekiyor.Sizce bu şekilde ikinci el bir amfi alınır mı?Alınırsa nelere dikkat edilmeli?

Arkadaşlar merhaba.Elimde bulunan fakat uzun süredir çalmadığım bas gitarıma bir amfi almak istiyorum.Ufak 15w bir amfi yeterli olacaktır fakat sıfır almak istemiyorum.Çok sayıda uygun ilan buldum ancak yaşadığım şehirde satan birisi yok.Yani alacaksam denemeden almam gerekiyor.Sizce bu şekilde ikinci el bir amfi alınır mı?Alınırsa nelere dikkat edilmeli?
İlk olarak YouTube den seslerini dinleyerek hangi amfiyi alacağını kararalastir daha sonra kozmetik sıkıntılarını ve başka bir sıkıntısı var mı onları öğren. Nerede kullanıldığı da önemli bir faktör çok yıpranmamış evde kullanılan amfiler de sıkıntı yaşamazsınız. Daha sonrasında diğer arkadaşında belirttiği gibi kesinlikle bir video iste. Pazarlık yapmayı unutmayın 😁

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için.Marshall mb15 düşünüyorum.Satan kişilerden video ve detaylı bilgi isteyeceğim.🙂

Kesinlikle bakmadan almayın bence. Sıfır amfi olur da kutusundan çıkmamıştır. Belki o durumda bakmadan alınabilir nasıl bir amfi olduğunu olduğunu biliyorsanız

Bass gitar amfilerinde dikkat edilmesi gereken en büyük faktör patlak olmaması gerekir diye düşünüyorum. Eleman 15 Watt amfiye aktif manyetikle abanırcasına açarsa sıkıntı. onun dışında 2. el amfi elbette alınır kullanılır ben mesela hiç sıfır amfi almadım :D hep 2. el yürüyorum çok da güzel insanlarla tanıştım. (not asıl branşım bağlama sonradan bass gitara geçtim)

Geri