Pikap Güç Adaptörü Yardım Pioneer plz82

Merhaba pioneer plz82 model pikapı kendi setinden ayırıp güç adaptörü bağlayarak çalıştırabilmeyi umuyordum lakin çalıştırdığım da sanki güç fazla geliyormuş gibi bir uğultu oldu (hoparlörden değil cihazdan gelen ses) ve yakmaktan korktuğum için hemen kapattım. Acaba uygun adaptör mü seçemedim? Kullandığım adaptörün ve pikapın güç seçenekleri foto olarak bırakıyoryum. Bu işlerden anlayanlarınız varsa yardımlarınızı bekliyorum lütfen.

Dosyalar

• IMG_20201026_211519.jpg
    IMG_20201026_211519.jpg
    170.9 KB · Gösterim: 88
  • IMG_20201026_211533.jpg
    IMG_20201026_211533.jpg
    296.7 KB · Gösterim: 84
Pikaplarla pek tecrübem yok ama SMPS'e uygun tasarlanmamış bir cihazın, bazı SMPS ile zarar görebileceğini biliyorum. Ben notebook adaptörüyle kondansatör patlatmıştım, umarım sizin cihazda bir hasar yoktur..

Direkt tamirciye götürebileceğiniz gibi, belki siz de cihazı açıp en azından görsel olarak kontrol edebilirsiniz. Sonra da lineer (trafolu) ve uygun güçte bir güç kaynağı ile denersiniz. Bulamazsanız da yaptıracaksınız artık.

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Pikaplarla pek tecrübem yok ama SMPS'e uygun tasarlanmamış bir cihazın, bazı SMPS ile zarar görebileceğini biliyorum. Ben notebook adaptörüyle kondansatör patlatmıştım, umarım sizin cihazda bir hasar yoktur..

Direkt tamirciye götürebileceğiniz gibi, belki siz de cihazı açıp en azından görsel olarak kontrol edebilirsiniz. Sonra da lineer (trafolu) ve uygun güçte bir güç kaynağı ile denersiniz. Bulamazsanız da yaptıracaksınız artık.
Hiç anladığım konular da depil, bizim bi tamirci amca vardı, hala çalışıyorsa ona sarayım en iyisi😅 teşekkürler

Geri