lambalı amfi kullanma rehberi

merhaba bugun 2. el laneyCub12r aldım ilk defa lambalı amfi kullanıcam. lambalı amfi kullanırken nelere dikkat etmem gerekiyor, pek bilgim yok ve kaynakta bulamadım. bilen insanlardan biraz bilgi istiyorum.

Ehliyetiniz var mı bilmiyorum ama şöyle düşünün.

Araca bindiniz 5km yol gittiniz yol üstünde kenarda bir yerden bir şey alacaksınız. Motoru kapatabilirsiniz. Aracı çalışır halde direkt binip gitmeye hazır halde de bırakabilirsiniz.

Standby = motor açık gitmeye her an hazır mod sadece viteste değil.
anladım onuda zaten standby ne demek oldugunu biliyorum 🙂 ama standby için ekstra bir adaptör mü almam gerekiyor diye sormustum. teşekkürler yinede

anladım onuda zaten standby ne demek oldugunu biliyorum 🙂 ama standby için ekstra bir adaptör mü almam gerekiyor diye sormustum. teşekkürler yinede
Ha kusura bakmayın öyle sorunca detaylı açıklamak istedim. Amfilerde böyle bir tuş oluyor zaten diye biliyorum.
maxresdefault.webp

Hocam, laney cub12r’de standby yok, o yüzden kullanamazsınız, sorun olacak birşey değil zaten. Amfiyi akım korumalı bir priz ile kullanmanızı tavsiye ederim, 50-100 TL aralığında birçok yerde bulabilirsiniz. Amfiyi açtıktan sonra 1-2 dakika bekleyip çalmaya başlayın, ayrıca kapattıktan sonra lambalar soğumadan yerinden oynatmayın. Çok kısa aralıklarla aç kapa yapmak iyi olmuyor, biraz ara verip tekrar çalmaya devam edecekseniz de açıp kapatmak yerine sesini kısıp açık bırakın. Arka kısmını tamamen kapatacak şekilde duvara vs dayayıp çalmayın, hava almasını engelleyip fazla ısınmasına sebep olabilir. Çalmadığınız zamanlarda kapalıyken üstünü örtmeniz iç kısımlara toz dolmaması için iyi olur. Hayırlı olsun, iyi günlerde çalın.

Ben Katana'yı almadan önce-yani kararsızlık sürecindeyken-en merak ettiğim konu orijinal-ya da farklı markaların aynı model lambalarının bulunabilirliği ve lambaları kime değiştirtip bias ayarı yaptıracağım idi. Bir de alacağım lambalı amfinin (Marshall DSL1 veya 5cr) apartman ortamında kullanılabilirliği.

laney cub12r benim ikinci amfim ve ilk lambalı amfimdi. Çok iyi amfidir. Çok üst düzey bi herif olmadığınız sürece yükseltmeye gram ihtiyaç hissetmezsiniz. Sattım çünkü kayıt kuyut işlerinde lambalı amfiden ton yaratmak çok külfetli. Ama zevk ve hissiyat konusunda vazgeçilmez ve tartışılmaz aletler. Sıcakken yerini değiştirmeyin. çatır cutur oraya buraya vurmamak lazım. Jakı tam takınca ses gelir fakat laneyde yarım çekerseniz jakı standby tarzı bir moda geçiyor. Jakım hep o şekilde YARIM takılıydı benim amfime. Tek kanallıdır. Evde 1w da kullanırken gain 3 volume 4 te kullanırdım. Bass saat 11 de tiz ve mid saat 12 yönünde çok iyi oluyor. Bu amfiyle ilgili özel sorun olursa bana özelden de ulaşabilirsin. Nitekim bende amfimi kısa süre önce sattım.

laney cub12r benim ikinci amfim ve ilk lambalı amfimdi. Çok iyi amfidir. Çok üst düzey bi herif olmadığınız sürece yükseltmeye gram ihtiyaç hissetmezsiniz. Sattım çünkü kayıt kuyut işlerinde lambalı amfiden ton yaratmak çok külfetli. Ama zevk ve hissiyat konusunda vazgeçilmez ve tartışılmaz aletler. Sıcakken yerini değiştirmeyin. çatır cutur oraya buraya vurmamak lazım. Jakı tam takınca ses gelir fakat laneyde yarım çekerseniz jakı standby tarzı bir moda geçiyor. Jakım hep o şekilde YARIM takılıydı benim amfime. Tek kanallıdır. Evde 1w da kullanırken gain 3 volume 4 te kullanırdım. Bass saat 11 de tiz ve mid saat 12 yönünde çok iyi oluyor. Bu amfiyle ilgili özel sorun olursa bana özelden de ulaşabilirsin. Nitekim bende amfimi kısa süre önce sattım.
çok sağol tavsiyeler için kullanıyorum birkaç gündür 🙂 harbiden çok farklı bir hissiyatı var bir de bi fuzzface alırsam çok daha güzel olur gibi duruyor sert tonlar için.

Bagaja değil de koltuğa yanına yatır derim eğer dev boyutta değilse. En azından sarsıntılarda koltuk süngeri işe yarar. Bagajda dan dun darbeyi yeri direkt.

bulundugum yerde taksiler iceriye almak istemiyor pek amfiyi. (en azindan 2x12 olanlari) dolayisiyla bagaja koyma ihtimalim yuksek.
battaniye gibi bir şeye sar ... akvaryum var bagajda sallanmasın yumuşak yere koyayım de arka koltuğa koy ..... neyini almıyor hayvan herifler sanki arabaya kucakta komodo ejderi sokuyorsun hey allahım ya....

Geri