Ibanez SA modelindeki true duo bucker?

Coil tap yani push pull ile humbucker'a single'a çevirme çoğu manyetikte yapılabiliyor.

True Duo'ların özelliği, humbuckerlar gibi 2 değil 3 tane coil yani sarım içermesi. Normal pozisyonda humbucker gibi çalışıyor fakat potansı çektiğinizde yani coil tap yaptığınızda single coil çalışması biraz farklı. Humbucker'ın köprü tarafında bir sarım var, sap tarafında ise üst üste konulmuş 2 tane sarım var. Single çalıştırmak için potansı yukarı çektiğinizde sap tarafındaki üst üste bindirilmiş seri bağlı sarımlar çalışıyor haliyle düp gürültüsü yapmayan bir single coil tonu çıkıyor. Özelliği bu.

INF serisine göre çok daha iyi bir manyetik, ben şaşırdım açıkçası, SA360 gitarımda var.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Coil tap yani push pull ile humbucker'a single'a çevirme çoğu manyetikte yapılabiliyor.

True Duo'ların özelliği, humbuckerlar gibi 2 değil 3 tane coil içermesi. Normal pozisyonda humbucker gibi çalışıyor fakat potansı çektiğinizde yani coil tap yaptığınızda single coil çalışması biraz farklı. Single çalışacak kısım 2 tane üst üste seri bağlanmış coil içerdiği için dip gürültüsü yapmadan single pozisyonunda çalışabiliyor. Özelliği bu.

INF serisine göre çok daha iyi bir manyetik, ben şaşırdım açıkçası, SA360 gitarımda var.
Teşekkür ederim 🙏🏾🙏🏾

True Duo'ların özelliği, humbuckerlar gibi 2 değil 3 tane coil yani sarım içermesi. Normal pozisyonda humbucker gibi çalışıyor fakat potansı çektiğinizde yani coil tap yaptığınızda single coil çalışması biraz farklı. Humbucker'ın köprü tarafında bir sarım var, sap tarafında ise üst üste konulmuş 2 tane sarım var. Single çalıştırmak için potansı yukarı çektiğinizde sap tarafındaki üst üste bindirilmiş seri bağlı sarımlar çalışıyor haliyle düp gürültüsü yapmayan bir single coil tonu çıkıyor. Özelliği bu.

Aynen öyle bunun dışında true duo serisinde iki tane push pull var yani hem tone hem volume knob olarak. Bu da baya bi ton seçenegi demek. burdan bakabilir meraklı arkadaşlar. Ayrıca bir de blast versiyonu da mevcut.

Bu sa serisi gitarlar çok guzeldir zaten hem hafif hem de her turlu tarzda iş görur. Ayrıca gerçek sinlge manyetik tonu alıp hemen hemen hiç dip sesi yapmaması ustelik bunu farklı pozisyonlarda da yapabilmesi normalde epey paralar dökmeniz durmunda elde edebileceginiz bir şey.

Son düzenleme:
Geri