Tremolo Kolunu Kullanamadım...

merhabalar bir anlık hevesle uygun fiyatlı bir elektro gitar aldım markası Midex RPH20-AMP iyi mi bir bilgim yok hatta elektro gitarlar hakkında hiç bilgim yok... neyse hemen soruma geleyim tremolo kolunu taktım fakat kullanamıyorum sanırım video da izledim fakat sorun şu kolu takmama rağmen seste bir farklılık yok. Videodaki gibi kolu çekiyorum fakat değişen bir şey olmuyor benden başka bu sorunu yaşayan biri de yok sanırım ve muhtemelen bilgisizliğimden kaynaklanıyor... yardımcı olur musunuz?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
bi anlık hevesle aldım ama kendimi geliştirirsem bu 1 yıl içinde olmaz da 1 yıl sonra araştırıp iyi bir şey almayı düşünüyorum bunun fiyatı da uygundu

• Konu Sahibi Konu Sahibi
BAE5B744-110A-4E95-8DE3-8F14E9E2BCA2.jpeg

gitar setinin içinde şu 3’ü vardı en soldakini taktım yani hiçbir bilgim yok ama diğer 2’sini nereye takmalıyım ne işe yarıyorlar acaba?

Dosyalar

• B235D630-8718-4FA8-85AB-E37E3A9AC281.jpeg
    B235D630-8718-4FA8-85AB-E37E3A9AC281.jpeg
    562.3 KB · Gösterim: 123
Dalga geçmediğini düşünerek yazıyorum. Diğer ikisi gerektiğinde ayar yapman için kullanacağın alyanlar. Tremolo kolunu yuvasına taktığında yukarı-aşağı değil kendine doğru çekeceksin ki köprü kalksın, teller gevşesin ve ses kalınlaşmaya başlasın. Yani tremolo kolunu eline aldığında gitarın klavyesine paralel konumdayken kuvvet uygulayıp bastıracaksın.

Dalga geçmediğini düşünerek yazıyorum. Diğer ikisi gerektiğinde ayar yapman için kullanacağın alyanlar. Tremolo kolunu yuvasına taktığında yukarı-aşağı değil kendine doğru çekeceksin ki köprü kalksın, teller gevşesin ve ses kalınlaşmaya başlasın. Yani tremolo kolunu eline aldığında gitarın klavyesine paralel konumdayken kuvvet uygulayıp bastıracaksın.
işte bu dediğini uyguladım fakat olmadı yani ben mi yapamıyorum diyicem de hani ses farkını görmek o kadar da bi uğraş gerektirmemeli diye düşünüyorum

videolarda gördüğüm o sesi veremiyor yani normal çalmam ile çalarken tremolo kolunu oynatmamda ses aynı
Kolu çevirerek ses değişmez, videoda gösterdiği tarafa getirip ucuna bastırırsanız, köprünün arkası kalkar, telleri gevşetir, kolu bıraktığınız da ise köprü eski yerine döner. Teller eğer doğru takılmış ve akort edilmişse akort bozulmaz bu hareket sonucunda. Yaaa artık algılamadıysanız ya samimi değilsinizdir ya da sabit köprülü bir gitar alsaydınız

Son düzenleme:
Kolu çevirerek ses değişmez, videoda gösterdiği tarafa getirip ucuna bastırırsanız, köprünün arkası kalkar, telleri gevşetir, kolu bıraktığınız da ise köprü eski yerine döner. Teller eğer doğru takılmış ve akort edilmişse akort bozulmaz bu hareket sonucunda. Yaaa artık algılamadıysanız ya samimi değilsinizdir ya da sabit köprülü bir gitar alsaydınız
bunuda anlar yani ben ilk tremollolu gitar denediğimde bile elime aldığım gibi kolu nasıl hareket ettireceğin anlaşılıyor

bunuda anlar yani ben ilk tremollolu gitar denediğimde bile elime aldığım gibi kolu nasıl hareket ettireceğin anlaşılıyor
ee yaani. Zaten paylaştığım videoyu sonuna kadar izlese anlardı. Aslında ben ilk elime alıp çaldığımda kafayı takmamıştım da kursa gittiğimde gördüğüm (ve hep kendisiyle takıldığım) Squier Strat'la haşır neşir oldukça tremolonun nimetlerinden yararlanmıştım. gitarın arkasını çevirip baktığında o kapağın 6 deliğine, tremoloyu bastırdığında özellikle-yayların hareket ettiğini görüyordum 😃😃😃 adamlar yapmışşşş.

Geri