Gitar temizliği hakkında

Herkese merhaba bir bilgim olmadığı için sizlere sormak istedim. Elektro gitarım ful simsiyah ve mat bir gitar. Yani öyle kolay kolay iz olmuyor ama iz olunca da kolay kolay çıkmıyor. Günde iki üç saat çalınca haliyle terliyo insan ve gitar üstünde iz bırakıyo veya aynı şekilde ellerim terleyince yıkayıp geri dönüyorum ve su temas ederse iz yapıyo peki ben bu gitarın gövdesini nasıl temizlerim? Kolay bi yolu veya bi bildiği olan varsa yardımcı olursa sevinirim iyi günler :)

el yıkamak ve kurulamak zaten en bariz çözüm ama ayrıca ben yıllardır fazla terlemesem bile yine de tenisçi bilekliği takarım havlulu, hatta uzunca olanlarından yani bilekten 10-12 cm filan yukarı gelenlerden.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Kadifemsi bi doku ile mi kapli yoksa teflon gibi bir yuzeye mi sahip? Yoksa cilasiz, dogrudan boyanmis gibi bir yuzey mi? Foto paylasabilir misiniz?
74F02181-7C6B-48AE-B401-8037D50B1FA7.jpeg
BECC86B7-072E-45EF-B9C2-AB6074BBC0FF.jpeg
0882AD52-DCBA-4B10-95CB-98FB654E9E49.jpeg
böyle🤔

Aynı sorunu ben de yaşıyorum EC-1000 ile. Siyah mat kadifemsi bir finish. Popüler bir model zaten bilirsiniz. Millet bu tip finishleri temizlemek için kimyasal kullanmayın yazdığından sadece nemli bezle siliyorum gitarı ama yine de ışık belli açılarda vurunca köprünün ve köprü manyetiğinin hemen üzerinde elimin yanını yasladığım yerde bir ter izi var. Artık oluşmuş bir izi gidermenin bir yöntemi var mıdır?

Geri