Adobe Audition Cc 2017

Arkadaşlar bu programda kayıt yapmaya başladım, çok güzel bir biçimde kaydediyorum fakat kaydederken çaldığım riffi duyamıyorum.Kayıt bittikten sonra dinleyebiliyorum fakat çalarken ses alamıyorum acaba o sesi nasıl açıyoruz.

Monitor'ü açmanız lazım. Ses kartına yalnızca gitardan çıkan sinyali gönderiyorsanız tabii. Ses kartına direkt işlenmiş (amfiden geçmiş) sinyal gidiyorsa ses kartında direct monitor özelliğini açabilirsiniz. Daw'ı kullanmadığım için bilemiyorum ancak genelde o sinyalin bulunduğu kanalın isminin yazdığı yerde falan olur monitor ikonu. Yani o çaldığınızı bir yandan da duyma olayı monitor(ing) oluyor.

Monitor'ü açmanız lazım. Ses kartına yalnızca gitardan çıkan sinyali gönderiyorsanız tabii. Ses kartına direkt işlenmiş (amfiden geçmiş) sinyal gidiyorsa ses kartında direct monitor özelliğini açabilirsiniz. Daw'ı kullanmadığım için bilemiyorum ancak genelde o sinyalin bulunduğu kanalın isminin yazdığı yerde falan olur monitor ikonu. Yani o çaldığınızı bir yandan da duyma olayı monitor(ing) oluyor.
Teşekkür ederim beni aydınlattığınız için,ses kartından sadece gitar sinyalini yolluyorum ve araya amfi veya pedal tarzı birşey de yok direk çıplak gitar sinyali gidiyor fakat o dediğiniz şeyi bu program da nasıl yapılıcağını bilmiyorum fakat biraz uğraşırsam bulabilirim sanırım yinede bilen biri varsa buraya yazarsa sevinirim.

Çok kısa bir araştırma sonucu, yazılım büyük bir değişikliğe gitmediyse;

-Ses kartı input ve output ayarları Daw üzerinde doğruluğunu kontrol edin
-Söylediğim kanal sekmesinde, R ve I butonları var, I üstüne gelince zaten monitor input yazıyor. Kayıt yaparken kendinizi de duymak için bu iki butonu aktif hale getirip alt taraftan record butonuna basıyorsunuz 🙂 Olay tamamlanıyor. Yani bahsettiğim olay bu Daw'da, 'I' şeklinde geçiyormuş kısaca.

Burda da eğer sıkıntı varsa dediğim gibi preferences'tan giriş ve çıkış ayarlarına tekrar bakın ama ben çözüleceğini sanıyorum 🙂

Geri