Aliexpress Den Alışveriş

Başka bir konuda daha yazmıştım, yine yazıyım. Aliexpressde satılan gitarların normal satış fiyatları 100 Dolar bile değil. Kargosu gitardan fazla tuttuğu için 250 Dolar free shipping şekinde satıyorlar.

Bu şekilde risk almaktansa thomanndan harley benton alamk daha mantıklı...

Aliexpress den gitar alınır mı bilemem lakin yukarıda @lotion dediği gibi ufak tefek şeyler sipariş edilebilir ya da ihtiyacınıza göre şöyle ki;

Aracım için eskiyen klima üfleme ızgaralarına TR' de 600 lira isterlerken aynısına 50 usd ye getirttim. Kutuda kırılması imkansız şekilde kargolanmıştı çok da memnun kaldım lakin 40 günde geldi. Yine aracıma geri görüş kameralı teyp ünitesi getirttim. 150 dolardı, fiyatı düşük göstermiş gümrük ödemedim. Kutuda çok özenli bir pakette geldi. 16 günde geldi. Otomatik vites topuzu ve derisini sipariş verdim 6. gün elimdeydi.

Ürün alırken order sıralaması ve sonrasında da güvenlirlik sıralaması yaptıktan sonra fiyat olarak en ucuz olanı değilde ortalarda bir fiyat belirlemiş olan ürünü tercih edin. Kargo ise genellikle Chinapost registered mail şeklinde olsun. Chinapost small pocket plus ya da small pocket tarzı şeyler tercih etmeyin zira takip no vermez artık gelene kadar kurt basar sizi de.

Satıcıların bugüne kadar hiç malın üstüne yattığını görmedim. Arızalı ya da kargoda üründe sıkıntı olduysa ya bedelini iade eder ya da ürünü gönderir. Ürünü aldıktan sonra onay vermeden önce iyice deneyin, elektronik bir ürün ise misalen kontrollerinizi ve çalışabilirliğini test ettikten sonra confirm order seçeneğini tıklayın.

Aliexpress artık alıcı memnuniyetini daha çok düşünen bir yapıya büründü eskiye oranla. Artık ürüne onay verdikten sonra yani good comfirm received dedikten sonra bile üründe sorun yaşarsanız yanılmıyorsam 4 gün içinde uyuşmazlık açıp bedel iadesi ya da bireb ir değişim talep edebilirsiniz. Yani good confirm received yaptıktan sonra da 4 gün civarı bir süre order listinizde ilgili ürün kısmında open dispute seçeneği yer alıyor kapanmıyor.

Şahsen arkadaşların dediklerine katılıyorum Gitar almazdım lakin haybeye verecek 240 260 dolarınız varsa kramer evh 5150 geyik olsun diye getirilebilir 😀 Tabi fantaziler aklınızdaki hayallerle sınırlı.

Ufak tefek pedal case, ara kablo, felan da geitrtilebilir ve hatta ben ara sıra kendimce pedal yapım fantazilerime malzeme teminimde de kullanıyorum.

Aylık bir bütçe koyun. Parça parça totalde 100 usd mesela. Bunu geçmeyin. Yoksa bir zamanların 1 milyoncusuna girip 50 lirayla çıkmaya benziyor.

İyi alışverişler 😀

Merakımı öldürmek için aliexpressten sahte mayones duvell aldım, ben chiyones diyorum 😀. Kurban bayramı falan derken 2 ay da anca geldi. Satıcı ilgisizdi sadece kızdığım mesajlarıma cevap verdi ve 10 gün geç gönderdi Çin gümrüğünde sorun çıktığını söyleyerek. Gümrükte değer tespiti yapılamadığından evime kağıt geldi evrak ve kimlik fotokopisi istediler yani üstünde fatura veya fiş olmadığını varsayabilirim (satıcı neden öyle gönderdiyse). Bugün arkadaşımla gidip aldık ilk izlenimlerimiz uzaktan güzel gözüktüğü idi fakat ele alınca bir çok hatanın olduğunu gördük. Birincisi saptaki his pürüzsüz değil gibi sanki mobilya boyasıyla sap dahil arka kısım ve yanlar boyanmış, ikincisi gövde kapağında cila hataları var ve boynuzlardan birinde kağıt gibi soyulacak şekilde dışarıda kapak ağacı, üçüncüsü ise fret işçiliği idare eder fakat fretler çok küçük az bir eridimi işi bitecek gibi gözüküyor. Sonrasında çalmak üzere sistemime bağladım gitarı manyetiklerden zaten baştan beri umutlu değildim orta kalite çıktılar, locking tunerlar'dan ümitliydim fakat onlar biraz daha kötü çıktı çevirirken bazıları tuhaf. Bunların dışında çalımı zevkli geldi her ne kadar manyetikler biraz soluk ton versede. Sap profili rahat ve klavyede yamukluk yok, ölü nota yok. Belki manyetik takımını ileride değiştirirsem ton olarak daha verimli bir gitar olacak fakat fretlerin küçük olması planlarımı bozdu diyebilirim (zaten çok bir beklentim yoktu 🙂 ).

Dosyalar

• 20160927_132005_Richtone(HDR).webp
    20160927_132005_Richtone(HDR).webp
    116.6 KB · Gösterim: 435
  • 20160927_132017_Richtone(HDR).webp
    20160927_132017_Richtone(HDR).webp
    118 KB · Gösterim: 604
  • 20160927_132051_Richtone(HDR).webp
    20160927_132051_Richtone(HDR).webp
    146.6 KB · Gösterim: 616
  • 20160927_132059_Richtone(HDR).webp
    20160927_132059_Richtone(HDR).webp
    145.6 KB · Gösterim: 425
  • 20160927_132123_Richtone(HDR).webp
    20160927_132123_Richtone(HDR).webp
    142.1 KB · Gösterim: 429
  • 20160927_132136_Richtone(HDR).webp
    20160927_132136_Richtone(HDR).webp
    212.2 KB · Gösterim: 443
  • 20160927_132147_Richtone(HDR).webp
    20160927_132147_Richtone(HDR).webp
    150.8 KB · Gösterim: 625
  • 20160927_132206_Richtone(HDR).webp
    20160927_132206_Richtone(HDR).webp
    105.9 KB · Gösterim: 415
  • 20160927_132230_Richtone(HDR).webp
    20160927_132230_Richtone(HDR).webp
    103.3 KB · Gösterim: 414
  • 20160927_132306_Richtone(HDR).webp
    20160927_132306_Richtone(HDR).webp
    184.9 KB · Gösterim: 462
Merakımı öldürmek için aliexpressten sahte mayones duvell aldım, ben chiyones diyorum 😀. Kurban bayramı falan derken 2 ay da anca geldi. Satıcı ilgisizdi sadece kızdığım mesajlarıma cevap verdi ve 10 gün geç gönderdi Çin gümrüğünde sorun çıktığını söyleyerek. Gümrükte değer tespiti yapılamadığından evime kağıt geldi evrak ve kimlik fotokopisi istediler yani üstünde fatura veya fiş olmadığını varsayabilirim (satıcı neden öyle gönderdiyse). Bugün arkadaşımla gidip aldık ilk izlenimlerimiz uzaktan güzel gözüktüğü idi fakat ele alınca bir çok hatanın olduğunu gördük. Birincisi saptaki his pürüzsüz değil gibi sanki mobilya boyasıyla sap dahil arka kısım ve yanlar boyanmış, ikincisi gövde kapağında cila hataları var ve boynuzlardan birinde kağıt gibi soyulacak şekilde dışarıda kapak ağacı, üçüncüsü ise fret işçiliği idare eder fakat fretler çok küçük az bir eridimi işi bitecek gibi gözüküyor. Sonrasında çalmak üzere sistemime bağladım gitarı manyetiklerden zaten baştan beri umutlu değildim orta kalite çıktılar, locking tunerlar'dan ümitliydim fakat onlar biraz daha kötü çıktı çevirirken bazıları tuhaf. Bunların dışında çalımı zevkli geldi her ne kadar manyetikler biraz soluk ton versede. Sap profili rahat ve klavyede yamukluk yok, ölü nota yok. Belki manyetik takımını ileride değiştirirsem ton olarak daha verimli bir gitar olacak fakat fretlerin küçük olması planlarımı bozdu diyebilirim (zaten çok bir beklentim yoktu 🙂 ).
başka markaların çakmalarını fotoğraflardan ayırd edemiyordum elime almadan asla bilemem diyordum ama bu sendekinin chinese olduğu nedense fotoğraflardan çok belli...resimleri koyduğun için teşekkür ederim arada geyik olsun diye böyle bir şeye para yatırasım vardı komple vazgeçtim...bu arada replica seçimin mükemmel gerçekten bende olsam duvell 6 alırdım...umarım bir gün gerçeği eline geçer benim duvell 6 deneme şansım oldu eline almaya kıyamazsın gitarı ince işçiliği inanılmazdı...gövde ağacının resimlerdekiyle alakası yok valla bunu becerememişler resmen...

başka markaların çakmalarını fotoğraflardan ayırd edemiyordum elime almadan asla bilemem diyordum ama bu sendekinin chinese olduğu nedense fotoğraflardan çok belli...resimleri koyduğun için teşekkür ederim arada geyik olsun diye böyle bir şeye para yatırasım vardı komple vazgeçtim...bu arada replica seçimin mükemmel gerçekten bende olsam duvell 6 alırdım...umarım bir gün gerçeği eline geçer benim duvell 6 deneme şansım oldu eline almaya kıyamazsın gitarı ince işçiliği inanılmazdı...gövde ağacının resimlerdekiyle alakası yok valla bunu becerememişler resmen...
Sizin dediğiniz gibi merak ve geyik muhabbetine aldım. Eğer biraz sağlam çıkaydı üstüne yatırım yapacaktım, çünkü orjinaline 3000 küsür dolar ileride bile vermem gözümde o kadar değeri yok. 2. ele uyguna bulunursa belki alınabilir. Evet direk çakma olduğu belli, daha iyi replikaları var fakat replikaya gidip 600 dolar vermekte mantıklı değil 😀 Lionheart custom beklerken bununla uğraşırım diye düşündüm , hem de merakımı öldürmüş oldum. Sağlam gitarı olan adama çin işi yaramaz diyorum, alacak olan zaten uğraşmayı göze almalı donanım hepsinde kötü olarak geliyor. En azından fretler jumbo olaydı deney yapmaya girişebilirdim fakat fretler minicik 1 yıla kalmaz erir. Fretler eriyince duvarıma asarım dursun 😀

Üst kapak ağacının düz veneer olması hayak kırıklığı. Bu adamlar sık sık veneer kullanıyorlarsa (ki kullanan çok var biliyorum) ağaçlardan da umudu kesmeli. En azından gitarına göre "kütür kütür" alder, maun beklememeli.

Yine de en azından üzerinde luthierlik deneyi yapılabilir 🙂

Madem başlık Aliexpress'ten alışveriş, yazayım dedim. Arkadaşımda denediğim, beğendiğim ve Türkiye'de bulunmayan bir tabletpc'i getirteceğim. Aliexpress'ten son zamanlarda elektronik ürün getirirken sıkıntı yaşayan var mı ? Ürünü, fabrika satış sayfasından alacağım Aliexpress'te.

Madem başlık Aliexpress'ten alışveriş, yazayım dedim. Arkadaşımda denediğim, beğendiğim ve Türkiye'de bulunmayan bir tabletpc'i getirteceğim. Aliexpress'ten son zamanlarda elektronik ürün getirirken sıkıntı yaşayan var mı ? Ürünü, fabrika satış sayfasından alacağım Aliexpress'te.
Ben aksiyon kamerası almıştım 118 tlye Eken h9 ultra hd 4k diye bir cihaz 11 gün içinde gelmişti. Fiyatı 75 Euroyu geçmediği için gümrüğe takılmadan geldi. Ürün fiyatına göre çok güzel yanında bazı mountları ile birlikte geldi. Ne olur ne olmaz diye Tc kimlik ve Hs codunu (GTİP kodu) yazmıştım satıcıya sorunsuz ulaşmıştı.

Ben aksiyon kamerası almıştım 118 tlye Eken h9 ultra hd 4k diye bir cihaz 11 gün içinde gelmişti. Fiyatı 75 Euroyu geçmediği için gümrüğe takılmadan geldi. Ürün fiyatına göre çok güzel yanında bazı mountları ile birlikte geldi. Ne olur ne olmaz diye Tc kimlik ve Hs codunu (GTİP kodu) yazmıştım satıcıya sorunsuz ulaşmıştı.
Kamerayı tavsiye ediyor musun? Gitar videolarında iş görür mü?

Kamerayı tavsiye ediyor musun? Gitar videolarında iş görür mü?
Evet gayet tatmin edici keskin bir görüntüsü var, gitara mount ederek denedim 1080p 30 fps kayıt ayarında memnun kaldım takılmayla karşılaşmadım. Go pro kadar kalite beklememek lazım yinede netlik ve renk kaybı var arada hissediliyor. Fiyatına göre performansı yüksek diyelim.

Ben de Cube i9 veya Chuwi Hi12 tablet+pc getirteceğim. 300-350 dolar arası bir şey maksimum. Ülkemizde bulunmuyor malesef. Sanırım üzerinde fatura göründüğü sürece, kapıda ödeniyor vergisi. Zaten üstüne bastıra bastıra faturayı görünür bir yere zımbalamalarını söyleyeceğim.

Ben de Cube i9 veya Chuwi Hi12 tablet+pc getirteceğim. 300-350 dolar arası bir şey maksimum. Ülkemizde bulunmuyor malesef. Sanırım üzerinde fatura göründüğü sürece, kapıda ödeniyor vergisi. Zaten üstüne bastıra bastıra faturayı görünür bir yere zımbalamalarını söyleyeceğim.

Önemli değil ki görünen yer mevzusu... Kutuyu açar yine bakar. açtığı yeri de açan öyle eşşek ki maket bıçağıyla kesiyor kutuyu sonra da kestiği yeri koli bandıyla yapıştırıyor... Vergi ödemek istemiyorsan, adamla konuşup faturayı düşük yazmasını iste. Ya da customs declaration sheete price yazan yeri düşük göstersin.

kapak ağacı ağaç değil de fotoğraf baskısı gibi duruyor, doğru mudur?
en basit ağaç bile olsa -ki duvell'de "kavak gözü" ağacı var 😀 - hafif bir 3 boyutlu hare olurdu.

ben aliexpres ten orphee gitar teli aldım almaz olaydı 😀 10 takım vardı aynı gitarda 5 tanesi gitti nasıl oldu anlatayım telleri taktım 09 mi teli en alt akort aletiyle yapıyorum mi ye gelmeden kopuyor 2.set aynı 3 aynı dedim gitardamı var bu arada taktığım gitarda fender diğerini aldım ondada iki tel heba oldu dedim heralde akor cihazın dadır ondada problem yok kısaca tel çok kötü mavi olanı denedim diğerlerini bilmem (var ise onerebileceğiniz ucuz ve iyi tel yazarsanız sevinirim

Dosyalar

• 2_orphee-rx15-elektro-gitar-teli-3799_1.webp
    2_orphee-rx15-elektro-gitar-teli-3799_1.webp
    39.5 KB · Gösterim: 381
ben aliexpres ten orphee gitar teli aldım almaz olaydı 😀 10 takım vardı aynı gitarda 5 tanesi gitti nasıl oldu anlatayım telleri taktım 09 mi teli en alt akort aletiyle yapıyorum mi ye gelmeden kopuyor 2.set aynı 3 aynı dedim gitardamı var bu arada taktığım gitarda fender diğerini aldım ondada iki tel heba oldu dedim heralde akor cihazın dadır ondada problem yok kısaca tel çok kötü mavi olanı denedim diğerlerini bilmem (var ise onerebileceğiniz ucuz ve iyi tel yazarsanız sevinirim

incelemesine baktıydım bunların, rx17 e baktım, alt tel herkeste kopuyor, diğer teller idare eder denmiş, tekli bilindik marka mi teli alıp kalanı bunlardan kullanılabilir bütçe yoksa.

Konuyu hortlatıyorum.
Demonfx ve benzeri klon ürünlerden sipariş etmeyi planlıyorum. Sayısını abartmayacağım, muhtemelen tek seferde bir veya iki tane ve kargo ile de ücret 150 euro altında kalacak şekilde.
Sorunsuz eve ulaşır gibi anlıyorum. Deneyimi olanlar?

Son düzenleme:

Geri