Alışveriş Yaptığınız Kişiler Hakkında Yorumlarınız

• Konuyu açan Konuyu açan DrB
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

@OkanOzer arkadaşımızla phaser alışverişimiz oldu ödemesini anında yaptı kendisi güvenilir ve iyi birisi teşekkür ederim kendisine.

@Oguz92 Oğuz arkadaşımızlada kaçıncı alışverişim hatırlamıyorum sağolsun hiç bir zaman tereddüt etmedim çok güvenilir dürüst bir inasandır burdanda teşekkürlerimi iletiyorum.

@mahmuttuncer nickli arkadas ile soyle bir durum yasadim:
Bu arkadas ile dun (14 Kasim 2014, Cuma aksami) su anda Alim-Satim bolumunde 280tl'den satmakda oldugu Fender CS Texas Special manyetik seti icin
anlastik. (Bana fiyatini son 270 tl yapabilecegini soyledi ve uzerine 10tl de kargo parasi olmak uzere 280tl'ye
manyetikler icin anlastik.)
Kendisiyle telefonda konustuk. Bana banka IBAN numarasini ve isim soyadini iletti Pazartesi sabahi 280 tl hesabina EFT yapacaktim ve bana bu manyetikleri gonderecekti Pazartesi gunu. Adresimi ve cep telefon numarami da kendisine ilettim.
Ama bu aksam (15 Kasim Cumartesi) kendisinden aynen su cep telefonu mesajini aldim.
"Dostum kusura bakma ama manyetige ankaradan 350tl veren oldu ve ona sattim sen baska bak artik."
Mesajin hemen arkasindan kendisini aradim cevap vermedi. Daha sonra kendisine iki adet mesaj attim ve bu yaptiginin
ticaret ahlakina aykiri oldugunu yazdim. Sonra kendisini tekrar aradim ve bu sefer telefonunu mesgule atti.
Bu mesaji yaziyorum ki ileride kendisi ile alis veris yapacaklar icin referans olsun.

Herkese malzeme satmam.Karşıdaki çıkıp da kargo alıcıya ait dediğim malzemeyi sana ekstradan 10 lira atarım üstünü sen tamamla gibi saçma tekliflerine ,sanki 3 kuruşluk malzeme değil de beni satın alıyor tavrı sergileyen adamla alışveriş yapmam.Yardım amaçlı oluşan özel durumlarda aman ben alacam illa ki olmaz kabul etmem vb. yapan adamlarla alışveriş yapmam.Biz de para verip malzeme alıyoruz artistlik yapmaya gerek yok.Hepimiz birşeyler alıp satıyoruz sonuçta kimsenin kimseyi küçük görmeye hakkı yok.İnsn olmak önemli.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
kim alacaksa acaba 300 liralık ilandaki malzemeyi 350 liraya,başkasına pahalıya malzeme sattığım yok bu adamı defetmem gerekliydi ve yaptım.İhtiyacı olanı bileyim bedavaya bile malzeme veririm ama karşımdaki insan olsun yeter ki.Bu tarz dini ayrıştırıcı,aşağılayıcı,ötekileştirici mesaj yazanları da blokluyorum.Bu nasıl bir terbiyesizliktir anlamadım.Konuyu bilmeden dini bir şekilde hesap sormaya kalkıyor.

@mahmuttuncer Burada artislik yapan kim acaba? Manyetiklerin fiyatinin en son 270tl olabilecegini siz soylediniz
ve ben de almaya karar verdim. "270tl'ye anlasalim" dediginiz ve IBAN numaranizi ve isim soyadinizi gonderdiginiz mesajiniz da bende duruyor.
Telefonda bircok gitar vs. sattiginizi bu konulari bildiginizi ve manyetiklerin kargosunun benim tercihim PTT kargo ile 7.5tl calistiginiz
ARAS kargo ile ise belki 1tl daha fazla tutacaginizi soylemeniz uzerine 10tl de kargo parasi gondereyim dedim ben ve siz de
tamam dediniz. Yani simdi de olani yanlis anlatiyorsunuz. 270tl manyetikler icin ve 10 tl de kargo icin olmak uzere 280tl'ye
bana manyetikleri satmak icin telefonda anlastik. Burada Alim-Satim (Elektro Gitar Aksesuarlari) bolumunde ilaniniz duruyor manyetikler
icin istediginiz fiyat da gozukuyor (280tl). Simdi de donmus
"Karsidaki cikip da kargo alıcıya ait dediğim malzemeyi sana ekstradan 10 lira atarım üstünü sen tamamla gibi saçma tekliflerine,
sanki 3 kuruşluk malzeme değil de beni satın alıyor tavrı sergileyen adamla alışveriş yapmam"
yazmissiniz. Olan kargo dahil 280tl'ye satmaya anlastiginiz manyetikleri donup baskasina 350tl'ye satmanizdan ibaret. Yoksa bana sms atip
"Dostum kusura bakma ama manyetige ankaradan 350tl veren oldu ve ona sattim sen baska bak artik."
diye yazmazdiniz degil mi? SMS'inizin hemen arkasindan sizi aradim cevap vermediniz. Daha sonra size iki adet sms attim
ve bu yaptiginizin ticaret ahlakina aykiri oldugunu yazdim. Bir sure sonra sizi tekrar aradim ve bu sefer telefonunuzu mesgule attiniz.
Sonra da bana aynen su sms'i gonderdiniz:
"Dostum sizin de tereddutleriniz vardi elden urun almak daha makul sizin icinde bende kart borcu odeyecegimden
ufak hesaplarin pesindeyim malesef umarim daha iyi bir urunu daha iyi bir fiyata alirsiniz iyi aksamlar aramazsaniz sevinirim."
Oysa sizinle son konusmamizda benim hicbir tereddutum yoktu ve size manyetiklerinizi kesinlikle alacagimi
soyledim ve anlastik. Olayi carpitmadan anlatin.

Son düzenleme:
Yillardir bu forum uzerinden 100'lerce alisverisim oldu. Bu kadar alisveriste daha 1 kişiyi ne kandirdim ne kirdim ama dikkat ediyorum son zamanlarda o kadar ukala, küstah ve ergen tavirlarla alim satim yapan insanlar varki mesaj attigima bile pisman ediyorlar. Kimse ile kolay kolay polemige girmem ama bazen kendimi zor tutmuyorum degil. Moderator arkadaslardan ricam forum icerisinde bir ergen bolumu acsinlar boyle sahislari buraya kaydirsinlar. uzun zamandir birine ilani icin teklifte bulunurken artik ilk once foruma nezaman uye olduguna bakiyorum. Yanlis anlasilmasin yeni uye olan arkadaslara lafim yok ama sozun ozu yoğurdu üfleyerek yiyorum artık. Yukaridaki mevzuuda hic hos bir durum degil. Biraz empati yapılsa hic kimse uzulmez diye dusunuyorum

Yillardir bu forum uzerinden 100'lerce alisverisim oldu. Bu kadar alisveriste daha 1 kişiyi ne kandirdim ne kirdim ama dikkat ediyorum son zamanlarda o kadar ukala, küstah ve ergen tavirlarla alim satim yapan insanlar varki mesaj attigima bile pisman ediyorlar. Kimse ile kolay kolay polemige girmem ama bazen kendimi zor tutmuyorum degil. Moderator arkadaslardan ricam forum icerisinde bir ergen bolumu acsinlar boyle sahislari buraya kaydirsinlar. uzun zamandir birine ilani icin teklifte bulunurken artik ilk once foruma nezaman uye olduguna bakiyorum. Yanlis anlasilmasin yeni uye olan arkadaslara lafim yok ama sozun ozu yoğurdu üfleyerek yiyorum artık. Yukaridaki mevzuuda hic hos bir durum degil. Biraz empati yapılsa hic kimse uzulmez diye dusunuyorum
Seni üzen ölsün be abi🙂.

" Bu tarz dini ayrıştırıcı,aşağılayıcı,ötekileştirici mesaj yazanları da blokluyorum.Bu nasıl bir terbiyesizliktir anlamadım.Konuyu bilmeden dini bir şekilde hesap sormaya kalkıyor. "

Oraya ne yazıldığı belli işin dini vs alakası yok, silinme nedenini de anlamadım "eğer doğruysa" diye de not düştüm. Yanlış bir şey yaptığınızı düşünmeseniz aranan telefonu açardınız zaten. Bu kadar dertlendiğinize göre "doğruymuş" ayrıca evrensel ahlak kuralları ile alakası var. Yüz kere şikayet edip sildirmişsiniz mesajı bir punduna getirip "dini" kisvesi altında. Zaten okuyan okumuştur tekrar paylaşmaya lüzüm yok. Birisi ile anlaşıp aynı anda başkasına mal satmakla alakalı 4 büyük kaynaktan teyitli hadisti.

Diğer konulara verdiğiniz cevaplardan belliydi bu işin böyle sonuçlanacağı. Eski abilerimizden birisini de burada sinirlendirip özelden küfredip gelip sonra beni tehdit ediyor bakın işte dediniz. Taa o zamanlarda tamamen bloklanmanız lazımdı sizin forumdan. Eğer yaptığınız normal birşeyse, birgün size de aynısını yaparlar o zaman anlarsınız ne anlama geldiğini.

Son düzenleme:
2 gün içinde 2 cok guzel alisverisim oldu iki arkadasida sadece tag leyip gecersem haksizlik edecegimi dusunuyorum 🙂

Oncelikle @Telecast te bulunan hot rails icin kendisiyle irtibata gectik anlastik. Sonrasinda daha once hic karsilasmadigim kadar ilgili, saticidan ziyade bir dost gordum. Havaleyi yapmamin ustune 10 dk da bir durum raporu verip (kargoda bekleyen insan kuyrugunun dahi fotografini atarak) ustune birde atom bombasi gelse zarar gelmeyecek sekilde paketledigi kargo ile beni cok memnun etti. Kendisine buradan da cok tesekkur ederim 🙂

Devaminda daha onceden farkli irtibatlarimiz olsada bir turlu tanisamadigimiz benden oturu olusan maddi sebeplerle yapamadigimiz alisverislerimizden sonra sonunda @Clamper adli arkadastan amerikan fender manyetik seti (daha sonradan japon fender olabileceginide iletti) aldim. Kendisi alisverisin ilk asamasindan itibaren zaten durustlugunu gosterdi. Yetmedi beni evinde agirlayip kendisinden dahi almadigim hot rails in dahil 3 manyetigin montajini bizzat yapti. Comertligini yardim severligini her konuda gosterdi. Bircok konuda bilgi aldim yardimci oldu ve cay kahve derken 4 saate yakin muhabbet etmisiz 😀 Ticaretten öte yardim ve dost kazanma amacini kendine benimsemis olan cok duzgun bi "adam" 🙂 Tekrar tekrar ozel tesekkurlerimi iletiyorum kendisine 🙂

🙂🙂

Devaminda daha onceden farkli irtibatlarimiz olsada bir turlu tanisamadigimiz benden oturu olusan maddi sebeplerle yapamadigimiz alisverislerimizden sonra sonunda @Clamper adli arkadastan amerikan fender manyetik seti (daha sonradan japon fender olabileceginide iletti) aldim. Kendisi alisverisin ilk asamasindan itibaren zaten durustlugunu gosterdi. Yetmedi beni evinde agirlayip kendisinden dahi almadigim hot rails in dahil 3 manyetigin montajini bizzat yapti. Comertligini yardim severligini her konuda gosterdi. Bircok konuda bilgi aldim yardimci oldu ve cay kahve derken 4 saate yakin muhabbet etmisiz 😀 Ticaretten öte yardim ve dost kazanma amacini kendine benimsemis olan cok duzgun bi "adam" 🙂 Tekrar tekrar ozel tesekkurlerimi iletiyorum kendisine 🙂

Son donemde yaptığım en güzel muhabbet (alışveriş bahanesi) için yiğit e çok tesekkur ederim.inanılmaz güzel bir sx strati böylelikle deneme şansım oldu.her zaman beklerim cay kahve her daim hazır 😀 belki bu sıralar benim müstakbel sx e modifiye yaparız dostum 🙂 sorunsuz güvenebilirsiniz demeyecegim bunu demeye gerek yok, bu adamla alışveriş yapın diyorum .😀

Geri