Almanyadan ikinci el amfi kargolamak

Merhaba. Almanya'da yaşayan akrabalarım aracılığıyla bir ikinci el amfi alıp Türkiye'ye kargolatmak istiyorum. Ek ücret alırlar mı? Kargo ne kadar tutar? Bilmem gereken başka bir şey var mı?

Gelirken getiremeyeceklerse düşündüğünden daha pahalıya malolacaktır; kargo maliyeti desi hesabıyla öğrenebilirsin lakin, gümrük vs... yurt dışı alış verişi gibi görünecek ve Türkiyedeki fiyat üzerinden vergilendirilecek muhtemelen.

Merhaba. Almanya'da yaşayan akrabalarım aracılığıyla bir ikinci el amfi alıp Türkiye'ye kargolatmak istiyorum. Ek ücret alırlar mı? Kargo ne kadar tutar? Bilmem gereken başka bir şey var mı?
hediye olarak yollanınca kişisel kullanım cihaz fiyatı 150 euroyu'ya kadar olunca vergiden muaf diye okumuştum gümrük açıklamasında. kargo ücreti uçuk çıkar söyleyim.
ben de amfi aldırıp kargolatacaktım ama oradan değilde buradan bi ortalama fiyat edinmek için PTT'den sordurdum: en uzun zaman süresinde gelirse 2500'e buradan almanyaya gider demişti, ama aynı fiyat tam tersi için de geçerlimi bilemem. ne kadar çabuk gelirse de kargo ücreti artıyor dediler

Geri