Amfi mi almalı Irig 2 Hd mi?

Hocamlar merhabalar iyi bayramlar 🙂

Çok kafama takılan ve şu sıralar çok arada kaldığım bir konuyla alakalı fikrinize ihtiyacım var. Gençlik yıllarımda oldukça aktif ve uzun süre gitar çaldım. İş hayatıyla birlikte bu durum sekteye uğradı ve gitarı bir kaç senedir atıl yatıyor. Şimdilerde tekrar gitara sarılmak amatör olarak sadece evde de olsa keyif alarak gitar çalmak istiyorum.

Ekipman olarak Schecter Hellraiser FR ve Boss MT-2 var elimde.

İlk olarak bir amfi alayım istedim ama orta seviye ikinci el bir amfi bile 2k seviyesinde.

Sonra şu senaryo geldi aklıma. Gerekirse mt-2yi satarak bütçe oluşturayım. Irig Hd2 sayesinde zaten güzel bir ton+efekt alabilirim. Yanına da güzel bir hoparlör ile seti tamamlarım.
Ama bi yandan amfi almak da cazip geliyor ancak kafamdaki bütçeye uyacak 2-2,5K arasında bir amfi de bulamadım.

Çok aradayım fikre ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler herkese 🙂

Elinizde ki gitar oldukça iyi, sustain i yüksek bir model,irig ile tam randıman verecek mi?
.Biraz daha bütçe yükseltip Blackstar ıd core v3 olabilir.Tabi ekipman biraz bütçe meselesi ama iyi enstrüman vasat ses çıkışı ile keyfiniz ve kulak zevkiniz sekteye uğrayabilir.

Hocam ilginiz için teşekkürler.
Evet yaptığım bir kaç araştırmada irig’in sustain konusunda kötü olduğunu görmüştüm. Hd2’de böyle bir problem var mı bilmiyorum.
Gönül tabiki bi Id core ister ama o fiyatlara çıkamam sanırım 🙂

Geri