Aylin Aslım

bu ne seviyesizliktir anlamıyorum bu yazıyı Aylin Aslım ı savunmak amaçlı yazmıyorum,siz buna şarkı mı diyorsunuz gidin Şebo dinleyin ne demek yahu!
Bende aynı seviyeyele Şebo kimmiş gidin bilmemkimi dinleyin desem ne kadar hoş olurdu?Şebnem Ferah ın son albümlerini kesinlikle beğenmiyorum.
Devamlı kendi tekrar eden,hep aynı şeyleri anlatan,ve düz yazı gibi sıkıcı şarkı sözleri yazınca kaliteli bir iş ortaya çıkardığını zanneden önemsiz birisi benim için,bir şarkısındaki malzeme ile bir çok şarkı çıkarmış falan filan konuşuyordu TV de.

onu bilin bunu görün değil ki mevzu...bahse konu olan şarkıcının albümlerine dair sağlıklı değerlendirmeler yapmak daha mantıklı...beğenen de çıkar beğenmeyen de...biraz daha teknik açıdan bakmak lazım olaya :roll: electricturk sen gzmye söylemişsin senin eleştrinin de özde farkı yok-bence biraz daha yapıcı olalım...o önemli biri öteki önemsiz biri bu muhabbetin sonu yok 🙂
saygılar...

gzm_ demiş ki:
ya aylin aslıma iyi dienleri anlamıyorum yani nesi iyi?ilk çıktıındaki haliyle su ankinin hiçbi farkı yok..bi dark makyaj yaptı eline elektro aldı die rockçımı oldu?yaptıklarına sarkımı diosunuz?gulyabanıyım beennn!abi siz şarkı görmemeişşinis gidin şebo dinleyinde görün

bu nedir yahu senin nsl bi müzik ruhun var ve müzik dinleyenlere saygın bumu senin
Aylin Aslım ı savunmak amaçlı yazıyorum
yazılarına dikkat etmeni rica ediyorum

@ gzm_
Albüm kartonetini al incele, dinle şarkıların hepsini derim, şarkıların hepsi gülyabaniyim ben mi diyor. Klip parçalarıyla sınırlı eleştiri olmuş gibi geldi ki Gülyabani benim de beğenmediğim şarkıdır. Ama bu o albümü, kişiyi değerlendirmeye yetmez.

Aylin Aslım'ı beğenme, kabul. Eleştirebilirsin, çok üstün, yüksek kriterleri olan bir müzik beğenin olabilir. Ama incelediğinde inanabilirsin ki (şuan zannetmiyorum sende orjinal albüm olduğunu =) ) insanlar dark makyajımızı yaptık, elektromuzu da aldık, olduk biz demiyor. Bazı şeyler için uğraşıyor, şarkıları rastgele denk düştüğü için yapmıyor, çalmıyor yani.

ya illa bi insanın iyi olabilmesi için şarkılarında ağır felsefe mi takılması gerekiyo? bence gülyabanide esprili bi dil var, bi tek gülyabani'de değil, albümün temalarından biri bence mizah zaten, mesela beyoğlu kiminoğlu'ndaki 'konuştuğum tek insan bakkal çırağı ihsan, dedi abla böyle olmaz bi hava al çık biraz' gibi şarkının ruhuna ters ama bi o kadar da şarkıyı sevimli hale getiren ayrıntı sözler var, hadi buyur aynı şekilde, şarkı sözlerinde roman yazanları da seviyorum ama, tek tipleştirmeye karşıyım, kimse kimse gibi müzik yapmak zorunda değil, herkesin bi tarzı var...

dusuk9qd.jpg

gelgit nerde ikinci albüm nerde???
birisini altı yıldır dinliyorum ve sıkılmadım ötekisi iki ayda beni sıktı!!!yine de benim hala umudum var bir gelgit ayarında albüme dair 🙂 çok mu beklerim???öyle görünüyor şimdilik ama belli olmaz bu işler...

senin gibi
dalgalar
zor gunler (umudum var)
yildizlar var
keske
4 gun 4 gece
birgun
kucuk sevgilim
ayni
senin gibi(aylin gibi)

albüm böyle yapılır dedirten,her daim keyifle dinlenesi bir albüm :evil: :evil: :evil:hala dinlememişlere özellikle 4 gün 4 gece derim ben :evil:bir diğer aşmışı da keşkedir buyrun:

nedendir sana hep dönüsüm?
firtinam dinince
sahil sessizlesince
nedir öfkemde korudugum
dudaginda buldugum
girdabinda boguldugum,
korktugum...
keske izini silsem
keske hiç dönmesem
artik seni öldürsem..
nedir çocuk sende buldugum?
aramaktan yoruldugum,
nefretiyle avundugum,
korktugum...
keske izini silsem
keske hiç dönmesem
artık seni öldürsem!

nedir çocuk sende bulduğum???

broken heroes :evil: :evil: :evil:

electricturk demiş ki:
bu ne seviyesizliktir anlamıyorum bu yazıyı Aylin Aslım ı savunmak amaçlı yazmıyorum,siz buna şarkı mı diyorsunuz gidin Şebo dinleyin ne demek yahu!
Bende aynı seviyeyele Şebo kimmiş gidin bilmemkimi dinleyin desem ne kadar hoş olurdu?Şebnem Ferah ın son albümlerini kesinlikle beğenmiyorum.
Devamlı kendi tekrar eden,hep aynı şeyleri anlatan,ve düz yazı gibi sıkıcı şarkı sözleri yazınca kaliteli bir iş ortaya çıkardığını zanneden önemsiz birisi benim için,bir şarkısındaki malzeme ile bir çok şarkı çıkarmış falan filan konuşuyordu TV de.
şebnem f. ile ilgili sözlerine katılıyorum
ve aylin olayına gelince maalesef ilk albümdeki vuruculuğu duyguyu bende 2. albümde bulamadım ...
ve şunu anlıyoruz bi şarkının iyi olması elektronik veya akustik olmasıyla ilgili hiç değilmiş değil mi dostlar
yani 1. albüm elektronikti ama mükkemmeldi ve yerli yerinde gerekli düzenlemelerdi
ama benkalender meşrebim gibi bir cover yada gülyabani gibi rock bi parça bizi kesmedi
ama senin gibi bir eser elektronik ama hala dinlemekten büyük zevk alırım...

bu cok guzel bı haber bende cok sevmıstyım ahh ı cok samımı ve cok gercek bı sey sozler super aynen aktarmıs yanı drumu dınleyınce bıle kotu oluyo ınsan klıbı cok merak edıyorum nasıl olur acaba

tayfadan ayça sarigül'e dikkat etmek lazim. basçı hatun daha çok genç ama yillardir sahnedeymiş gibi çaliyor. "one woman show" yapiyor adeta sahnede.

aylin aslım'ın power records talihsizliğine uğrayan Gelgit isimli ilk albümü, pasaj müzik etiketiyle yeniden basılmış ve raflardaki yerini almıştır, bulamayanlara duyurulur..

''güldünya" olması gerekendi.aylin böyle bi klibi hiç kimse göstermek istemiycektir demişti in dream'de.ama ben öyle olucağını sanmıyorum.''uyan'' klibi de eleştirel bi şarkı ve sık sık gösteriliyor.bu kez de böyle olucaktır.tek isteğimiz bu.

Uluslararası Af Örgütü'nün başlatmış olduğu Mektup Yarışması - Güldünya’ya Sesleniş' e siz de katılın..

5 Şubat' a kadar süreniz var.

http://www.amnesty-turkiye.org/v0912200501.si

aylin aslım ve tayfası, 28 ocak 2006 tarihinde saat 21:00'de trt1'de yayınlanan "sayısal gece" programında, ardından da Kanalturk'te saat 23:30'da "Doğa'yla Gece Yarısı" programına canlı performanslarıyla konuk olacaklardır..

Geri