Barış Akarsu

Black_knight demiş ki:
johnnyturhan demiş ki:
bursa konserinden bir anı anlatym:
barıs gitaristin kulağına bişeyler soyledi ve gitarist yavuz cetin in yasamak istemem artık aranızda yı calısp soylemeye basladı sarkı bitti barıs birisini gösterdi bu sarkı gönül abla içindi kendisi yavuz cetin in teyzesidir dedi ... zaten bar yıkıldı o ara inanılmaz bir alkıs geldi kadının gözleri doldu..hem barıs akarsunun bu inceliği yapması hemde yavuz cetin in teyzesinin barıs akarsuya destek vermesi benim cok hosuma gitmişti

Yavuz çetin şahsen tanıdım biriydi.O yüzden fazla azına almasın şarkılarını ,yakışmıyor ona 😉

Kadının gözleri dolar tabi ,duygu sömürüsü.Haddini bilsin.Yavuz çetinin şarkılarını da batırıp ,rezil etmesin.

Yavuz çetin gibi olmaya onun ömrü yetmez. 😉

olduuuu 😆 bundan sonra yavuz çetin'in şarkılarını okumak için senden izin alsın bari😆 😆

gerçekten saçmalamışsın arkadaş..sen önce ileri geri konuşmadan insanları tanımaya çalış..içindeki anlamsız sevgisizliği ,önyargılı bakış açını değiştirmeye bakki insanları doğru görebilesin..

black_knight YAVUZ ÇETİN şarkılarının telif hakkı sana ait galiba 😉 ha bilelim de.. komiksiniz komikkk 😆 BARIŞ AKARSU'YU dinlemeden hakkında bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmuşsun 😉 BARIŞ AKARSU 2.ALBÜMÜ İLE GELİYORRR 😆 Alışsanız iyi edersiniz..az kaldıı azzz 😆 😆 😆

pentagramurat demiş ki:
sertliğini sözlerine de aktarırsa güzel işler yapar.yoksa karizma yerinde abimizin 😉

KİMDİR O

herşeyi bilir
sinsice susar
sen yaparsın
o gelir bozar

son günü bekler
nefreti kusar
kalbi bataklık
yarını yutar

görmezsin
duymazsın
hep vardır

tepede beyaz bir saray
sarayda soytarı bir kral
kara haber onun işi
sıra kimde

kanlı resimler ressamı
sergide insan mezarı
satılık olan karanlıktır
çerçevede

tanrısı para
kendine köle
sözleri zehir
onu dinleme

sadık uşaklar
eteğini öper
korku üretir
süslere gizler

alırsın
satarsın
yutarsın

bence yeterince sert 😉 😉 😉

sevilay_06 demiş ki:
pentagramurat demiş ki:
sertliğini sözlerine de aktarırsa güzel işler yapar.yoksa karizma yerinde abimizin 😉

KİMDİR O

herşeyi bilir
sinsice susar
sen yaparsın
o gelir bozar

son günü bekler
nefreti kusar
kalbi bataklık
yarını yutar

görmezsin
duymazsın
hep vardır

tepede beyaz bir saray
sarayda soytarı bir kral
kara haber onun işi
sıra kimde

kanlı resimler ressamı
sergide insan mezarı
satılık olan karanlıktır
çerçevede

tanrısı para
kendine köle
sözleri zehir
onu dinleme

sadık uşaklar
eteğini öper
korku üretir
süslere gizler

alırsın
satarsın
yutarsın

bence yeterince sert 😉 😉 😉

bu şarkıyı barış akarsumu yazmış.yazmışsa helal olsun!

Şarkının sözleri Dilek Neşe Açıker'e ait. 😆 Bu şarkıyı sadece söylemiş olması bile benim BARIŞ AKARSU'YU takdir etmem için yeterlidir 😆 son zamanlarda rock adı altında çıkan albümlerde böylesi vurucu sözleri olan bir şarkıya rastlamadım 😆 Anadoluda bir deyim vardır<yiğidi öldür,hakkını yeme :!: > bilmem anlaşıdı mı?

yüksel aytuğ'un 30 nisan 2006 tarihli vatan gazetesindeki yazısı:

Akarsu durmaz çağlar
Cine 5'teki "Ceyhun Yılmaz Show"da bir benzetme yaparken verdiğim Barış Akarsu örneği, sanırım yanlış anlaşılmış. "Akademi Türkiye"nin birincisi 'ın hayranları beni mesaj yağmuruna tuttular. Ben " ortalarda görünmüyor" derken, sadece medyada yer almadığını söylemek istedim. Oysa onu çok yakından takip ediyorum. Aralarında Almanya turnesi de olmak üzere 150'ye yakın konser verdi. İstanbul Üniversitesi'nden Cem Karaca Özel Ödülü'nü aldı. Şimdi de ikinci albümünün hazırlıklarını yapıyor. Ama , televizyon programlarında, gazete sütunlarında yok. Neden? Çünkü "magazinel" bir kişilik değil. Aşk öyküleri, skandalları yok.

Başka sanatçılara laf yetiştirmiyor. Sırf gündem yaratmak için ona buna saldırmıyor. Sadece "işini" yapıyor. Bana soracak olursanız, bugüne kadar yapılan müzik yarışmalarının birincileri arasında "gerçek star ışığı taşıyan" Barış'tan başka kimse çıkmadı. Yani aslında "Akarsu" çağlıyor. Bilenler gidip, bir avuç suyla gönüllerini ferahlatıyor. Bilemeyen, göremeyenler ise neon ışıklarından gözü kamaşıp, önlerinde çağlayan Akarsu'yu göremeyenler...

- 4 mayıs kadir has üniversitesi saat 13:00-14:00 arası söyleşi
- 18 temmuz 2006 barış akarsu rize çay festivali kapsamında 1 konser verecektir
- 26 mayıs 2006 tarihinde barış almayada 2 konser vercektir bunlardan biri frankfurt diğeri hannover dedir...
- 28 mayıs 2006 da avrupa kolejinde söyleşi saat:13:00

alizez demiş ki:
yüksel aytuğ'un 30 nisan 2006 tarihli vatan gazetesindeki yazısı:

Akarsu durmaz çağlar
Cine 5'teki "Ceyhun Yılmaz Show"da bir benzetme yaparken verdiğim Barış Akarsu örneği, sanırım yanlış anlaşılmış. "Akademi Türkiye"nin birincisi 'ın hayranları beni mesaj yağmuruna tuttular. Ben " ortalarda görünmüyor" derken, sadece medyada yer almadığını söylemek istedim. Oysa onu çok yakından takip ediyorum. Aralarında Almanya turnesi de olmak üzere 150'ye yakın konser verdi. İstanbul Üniversitesi'nden Cem Karaca Özel Ödülü'nü aldı. Şimdi de ikinci albümünün hazırlıklarını yapıyor. Ama , televizyon programlarında, gazete sütunlarında yok. Neden? Çünkü "magazinel" bir kişilik değil. Aşk öyküleri, skandalları yok.

Başka sanatçılara laf yetiştirmiyor. Sırf gündem yaratmak için ona buna saldırmıyor. Sadece "işini" yapıyor. Bana soracak olursanız, bugüne kadar yapılan müzik yarışmalarının birincileri arasında "gerçek star ışığı taşıyan" Barış'tan başka kimse çıkmadı. Yani aslında "Akarsu" çağlıyor. Bilenler gidip, bir avuç suyla gönüllerini ferahlatıyor. Bilemeyen, göremeyenler ise neon ışıklarından gözü kamaşıp, önlerinde çağlayan Akarsu'yu göremeyenler...
sözün özü..AKARSU DURMAZ ÇAÐLAR 😆 😆 😆 😆 😆

vayy bayağ uzun oldu buraya uğramayalı neler olmuş neler sevgili Black_knight hortlamış mesela 8O ama ne hortlamak Yavuz Çetin nin telif hakları sahibi olduğunu sanıyor :x yazık çok yazık

ve Barış Akarsu nun cts geceki konseri çok yiydi valla çok özlemiştik ilaç gibi geldi hele gelecek olan 2. albüm muhteşem olacak beklentiler boşa olmayacak umarım sorunsuz çıkar ama ne zaman çıkarsa çıksın çıktığı anda 9 şiddetinde deprem misali yıkacak heryeri orası kesin.

kimdir o şarkısı nın sözleri Barış ın menejeri D. Neşe Açıker e müziği Namık Nagladiev e ait parça gerçekten çok güzel müziği sert değil pek belki ama sözler çok vurucu ama parçayı Barış çok başarılı yorumluyor.

Barış ilk albümünde yorumcu kişiliği ile öne çıkmıştı ama 2. albümünün her karesinde emeği söz konusu besteci olarak söz yazarı olak aranje olarak albümün her aşamasıyla yoğun olarak uğraşıyor emek veriyor o sebepleki bu albüm çok güzel olacak

rockeR olmak demek bence sert konuşmak anlamına gelmez evet rockerlık bir başkaldırıdır bir karşı oluştur ama bu başkaldırı ve karşı oluş bozuk düzenedir yanlış kötü çirkin olan şeyleredir. yoksa Barış ın Barışa Rock ta söylediği gibi

İNADINA AŞK
İNADINA SEVGİ
İNADINA BARIŞ
HERŞEY İNADINA

2. Albüm ilkine oranla oldukça sert olacak ... Barış konserlerde klavyeyide kaldırdı...

evet klavyenin kalkması çok iyi oldu ve tabii sevgili bas gitarist Demir inde askerliğinin bitip gruba dönmesi süper oldu 🙂

Tansiyon-DavuL demiş ki:
Yakısıklı,saqlam müzisyen...ankara konserleri ne alemde 🙂

şu an programda yok ama yakında olur herhalde çünkü Ankara konserleri gerçekten çok güzel geçiyor özellikle gölge bar

Geri