Başlangıç elektro gitar önerisi

İlk gitarımı alacağım ve kulaklıkla çalışacağım. Öneri yapabileceğiniz markalar hangileri ve bu gitarlardan birini alabilirsin ya da bunu sakın alma dediklerinizi paylaşıp yardımcı olabilir misiniz
Gitar için 10.000 TL gibi bütçem var ( HSH manyetikli arıyorum. Dinlediğim gruplara göre bir iki YouTube kanalı HSH manyetikli gitar önerdi, fakat hangisi iyidir )
Kulaklık olarak ; FiFine H8 Studio Kulaklığı ve iRig 2 almayı planlıyorum

İlk gitarımı alacağım ve kulaklıkla çalışacağım.
Özel bir sebebi var mı? mesela çok sessiz bir şekilde çalmalıyım hatta tellerden bile ses çıkmasın .... yoksa amfi ile illa çok ses çıkar evde/apartmanda çalınmaz gibi bir önyargı mı? Hani yurtta filan millet uyurken çalacaksan çıplak teller zıngır zıngır ses çıkaracak en başta zaten.
Öneri yapabileceğiniz markalar hangileri ve bu gitarlardan birini alabilirsin ya da bunu sakın alma dediklerinizi paylaşıp yardımcı olabilir misiniz
cumartesiyi beklersen biz gider alırız da hatta senin için... çok geniş bir talep bu, sen araştır en azından biraz hedef daralt ki millet de tecrübesi dahilinde yönlendirme yapsın

Özel bir sebebi var mı? mesela çok sessiz bir şekilde çalmalıyım hatta tellerden bile ses çıkmasın .... yoksa amfi ile illa çok ses çıkar evde/apartmanda çalınmaz gibi bir önyargı mı? Hani yurtta filan millet uyurken çalacaksan çıplak teller zıngır zıngır ses çıkaracak en başta zaten.

cumartesiyi beklersen biz gider alırız da hatta senin için... çok geniş bir talep bu, sen araştır en azından biraz hedef daralt ki millet de tecrübesi dahilinde yönlendirme yapsın
Merhaba yanlış anlaşıldıysam kusura bakma. Dediğim gibi ilk gitarım olacak Selim Işık Deniz Sayman gibi kişilerin birçok YouTube videosu izledim fakat çok fazla video izlediğim için ve YouTube yorumlarına cevap verilmediği için sadece izlemekle kaldım internet araştırmamda IRig kulaklık amfisini ve Fifine H8 stüdyo kulaklığını gördüm burada kullanan kişiler çıkarsa diye bilgi almak için yazmıştım. Gitar konusunda bulunduğum ortam nedeniyle amfiye takıp sesli bir şekilde çalışamıyorum, bu yüzden kulaklığı takıp öğrenmeye çalışıcam. Seçenekleri daraltmam gerekirse çoğu kişi bazı markaları kötülemiş bu yüzden bazı kişilerden çıkan markalara göre kafamda bir şey oluşturacaktım Şu an bütçemi aşmasına rağmen aşağıdaki üç gitara baktım.

Ibanez GRX70QA - Ibanez GRG170DX - Yamaha Pacifica 112J​

Yeni başlıyorsanız; Markaya, modele, manyetiğe takılmayın. şeklini hatta rengini beğendiğiniz gitarı alın. Ne olduğu inanın hiç fark etmez. Elinizde 10.000$ lık gitar olsa bile aradaki kalite farkını anlayamaz ve daha iyi bir ses çıkartamazsınız.

Bir şeyden uzak durun: Floydrose tipi oynar, sallanır köprüler. Onlar sizin çalımınızı, tuşenizi, zamanınızı, kısacası başlangıçta her şeyinizi sabote ederler.
Sabit köprülü bir gitar alın. İlerde yetenek ve yetkinlik kazanınca illa ki değiştirecek, bilinç ile gitar alacaksınız.

Stüdyo kulaklıkları sesi güzelleştiren şeyler değildir. Gitarınıza bir özellik katacağını düşünüyorsanız boşa para harcarsınız. Madem ses sorunu var; Arkası kapalı, yalıtımı iyi, dışarı ses vermeyen bir multimedya / hi-fi kulaklık işinizi yeterince görecektir.

Son düzenleme:
Yeni başlıyorsanız; Markaya, modele, manyetiğe takılmayın. şeklini hatta rengini beğendiğiniz gitarı alın. Ne olduğu inanın hiç fark etmez. Elinizde 10.000$ lık gitar olsa bile aradaki kalite farkını anlayamaz ve daha iyi bir ses çıkartamazsınız.

Bir şeyden uzak durun: Floydrose tipi oynar, sallanır köprüler. Onlar sizin çalımınızı, tuşenizi, zamanınızı, kısacası başlangıçta her şeyinizi sabote ederler.
Sabit köprülü bir gitar alın. İlerde yetenek ve yetkinlik kazanınca illa ki değiştirecek, bilinç ile gitar alacaksınız.

Stüdyo kulaklıkları sesi güzelleştiren şeyler değildir. Gitarınıza bir özellik katacağını düşünüyorsanız boşa para harcarsınız. Madem ses sorunu var; Arkası kapalı, yalıtımı iyi, dışarı ses vermeyen bir multimedya / hi-fi kulaklık işinizi yeterince görecektir.
Tamamdır teşekkürler

Geri