Başlangıç gitarına modifiye

• Konuyu açan Konuyu açan kmnn
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Elimde İbanez grg121dx ve line6 spider iv 15w var başlangıç olarak bu ekipmanlar ile başladım ve şimdi bridge olarak dimarzio dp 102 x2n manyetik takmak istiyorum sizden istediğim bunun ne kadar mantıklı olabileceği hakkında yorum yapmanız. (Şuan ki şartlarda düzgün bir elektro gitara geçmek çok pahalı hal aldı)

İlla bu setup üzerinden bir harcama yapmak istiyorsanız önce amplinizi değiştirin, manyetik değiştirseniz de zaten o ampli ile duyacağınız fark 0.001 gibi bir değer olacaktır. İleriye dönük yatırım olarak da iyi bir ampli her zaman işe yarar, ben de gençken bu yanılgılara çok düştüm, manyetik değişimi vs tonu-çalımı daha iyi yönde etkiler diye düşünüyoruz hep, (kıytırık Washburn'üme Dimarzio Breed taktırmıştım 🙂 fakat bu çaptaki ekipmanlar için değil, bence bunları düşünmeyi boşverip çalımınızı, tuşenizi vs geliştirin, elinizdeki mevcut ampliden en verimli tonu almaya çalışın, paranız birikince de daha üst seviye ekipmanlara geçersiniz.

+1

dünyanın en iyi manyetiğini taksan amfinin sınırları belli... super sport segment araba alıp komple Nurburgring yarış paketi filan modifiye edip sonra köy arası toprak yola çıkmaya benzer yapacağın yatırım...

İlla bu setup üzerinden bir harcama yapmak istiyorsanız önce amplinizi değiştirin, manyetik değiştirseniz de zaten o ampli ile duyacağınız fark 0.001 gibi bir değer olacaktır. İleriye dönük yatırım olarak da iyi bir ampli her zaman işe yarar, ben de gençken bu yanılgılara çok düştüm, manyetik değişimi vs tonu-çalımı daha iyi yönde etkiler diye düşünüyoruz hep, (kıytırık Washburn'üme Dimarzio Breed taktırmıştım 🙂 fakat bu çaptaki ekipmanlar için değil, bence bunları düşünmeyi boşverip çalımınızı, tuşenizi vs geliştirin, elinizdeki mevcut ampliden en verimli tonu almaya çalışın, paranız birikince de daha üst seviye ekipmanlara geçersiniz.
Teşekkür ederim

Geri